שתף קטע נבחר

בקיעים בקואליציה: סולודקין דורשת שאולמרט יתפטר

פחות מיממה עברה מאז פרסום דו"ח וינוגרד וכבר מתגלים סדקים בקואליציה. ח"כ מרינה סולודקין יצאה נגד ראש מפלגתה ואמרה: "דו"ח וינוגרד הוא חד-משמעי ואולמרט חייב לפרוש". השר איתן כבל כבר התפטר, וגם בש"ס רומזים על פרישה אפשרית מהממשלה: "אנחנו קשובים לרחשי הציבור וממתינים להוראות מהרב עובדיה יוסף"

על סף קריסה? השר איתן כבל הודיע על התפטרותו מהממשלה, וכעת מתגלים בקיעים נוספים בחומת הקואליציה. ח"כ מרינה סולדקין, חברת מפלגתו של ראש הממשלה, אומרת היום (יום ג'): "אני חושבת שאין לנו מנוס מהתפטרותו של אולמרט. דו"ח וינוגרד הוא חד-משמעי. הדו"ח קובע שהוא נכשל, והוא אף יותר חמור מההדלפות שהיו לפני הפרסום. הדו"ח חד-משמעי ואולמרט חייב להתפטר".

 

 

גם במפלגת ש"ס מסתמן שינוי כיוון: ח"כ חיים אמסלם אומר הבוקר כי "דו"ח וינוגרד הוא כדור שלג שלא ברור היכן ייעצר. בסיעת ש"ס ממתינים להוראות מהרב עובדיה יוסף. אם ראש הממשלה אולמרט היה שואל את דעתי הייתי ממליץ לו לקחת החלטה קשה ואמיצה שהיא לטובתו לטובת המדינה. באשר אלינו, אני לא חושב שאנחנו צריכים להיות הראשונים שעושים קפיצת ראש בהתאם לעליהום התקשורתי, אך אם יתברר שהציבור בכללותו כבר סולד מהממשלה נצטרך להסיק מסקנות. אנחנו ערים וקשובים לרחשי הציבור".

  

השר איתן כבל כינס הבוקר מסיבת עיתונאים בבית מפלגת העבודה ובה הודיע על התפטרותו מהממשלה. הוא הכריז על מהלך שבכוונתו להוביל במרכז המפלגה, הקורא ליציאת שרי העבודה האחרים. מקורביו של המועמד לראשות העבודה, עמי אילון, אמרו ל-ynet כי "הוא לא יוכל לאפשר למפלגת העבודה להישאר בממשלה, אם ינצח בפריימריז".

 

המערכת הפוליטית צפויה להיכנס לטלטלה בעקבות הדו"ח הקשה של ועדת וינוגרד. בדו"ח נכתב כי "אולמרט לא דרש חלופות של ממש לשיקול דעתו, ולא גילה ספקנות ראויה ביחס לעמדות הצבא. בכך הוא כשל. ראש הממשלה כשל גם בכך שהממשלה בראשותו אימצה החלטות כאלה, בכך שהוא עצמו תרם לתוצאה זו באופן ישיר ומרכזי, בכך שלא התנהל בצורה שיכלה לתרום לעיצובן בצורה התואמת את הנסיבות, ובכך שהוא עצמו הצהיר על יעדים שאינם ניתנים להשגה וכי הלחימה תימשך עד השגתם".

 

הוועדה מתחה ביקורת קשה גם בשר הביטחון, עמיר פרץ, וברמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ. על פרץ נקבע כי "חוסר הידע שלו וחוסר ניסיונו גרמו לכך שהוא כשל במילוי תפקידיו". חברי הוועדה קבעו כי "שר הביטחון בתקופה הנבדקת לא דרש ולא בחן תוכניות של הצבא, לא וידא את מוכנותו ואת היערכותו ולא בדק בראייה כוללת את ההלימה ודרכי הפעולה שהוצעו ואושרו ליעדים שנקבעו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמסלם. קשוב לציבור
צילום: גיל יוחנן
סולודקין. "אולמרט נכשל"
צילום: גיל יוחנן
צילום: עופר עמרם
כבל. התפטר
צילום: עופר עמרם
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. הקואליציה מתפוררת?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים