שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  72% מהציבור: לא אולמרט צריך לתקן הכשלים
  עוד בסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף": 65% רוצים שראש הממשלה יתפטר לאלתר; 51% רוצים בחירות. ואיך נראה קרב הירושה בתוך קדימה ומחוץ לה?

  בפנייה ישירה לציבור, שעה קלה לאחר פרסום הדו"ח הקשה של ועדת וינוגרד, ביקש ראש הממשלה לאפשר לו ולשריו לתקן את הליקויים החמורים שהתגלו. אלא שהרוב המכריע של הציבור, לפחות על פי הסקרים המתפרסמים הבוקר (יום ד'), מעדיף להטיל את המלאכה על אחרים.  

   

  לפי סקר "ידיעות אחרונות", שערך מכון "דחף" בראשותה של ד"ר מינה צמח, רק 27% מהציבור מבקשים לתת לראש הממשלה הזדמנות לתקן את הכשלים; 72% חושבים אחרת. 65% מהאזרחים סבורים שעל אהוד אולמרט להתפטר כבר עכשיו. 25% מעדיפים להמתין ולראות מה יאמר הדו"ח הסופי, שיתפרסם בקיץ הקרוב. רק 10% רוצים שיישאר על כיסאו.

   

  האם ראש ממשלה אחר היה מתפקד טוב יותר בזמן המלחמה? 47% מהנשאלים חושבים שכן, 30% מאמינים שהתפקוד היה זהה, ואילו 4% חושבים שמנהיג אחר היה מתפקד פחות טוב (19% לא השיבו לשאלה).  

   

  ומה צריך לקרות כעת במישור הפוליטי? לדעתם של 51% מהציבור, יש להקדים

   את הבחירות. 23% רוצים לראות חילופי הנהגה ללא בחירות, קרי: להמשיך באותה קואליציה, אך עם ראש ממשלה ושר ביטחון אחרים. 14% מעדיפים שאולמרט יישאר - ועמיר פרץ ילך.   

   

  אם אולמרט יתפטר, מי מתוך קדימה ראוי להחליפו? כאן יש שוויון: 32% רוצים את שמעון פרס, 32% מעדיפים את ציפי לבני. 17% סבורים ששאול מופז צריך להנהיג (19% לא השיבו). 

   

  ולבסוף, מיהו המתאים ביותר לשמש כיום ראש ממשלה? כאן מוביל יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, עם 29% מהציבור. אחריו צועדת שר החוץ לבני, עם 20%, ואחריה: עמי אילון - 14%, אהוד ברק - 10%, סילבן שלום - 8%, ואהוד אולמרט - 6% (13% לא השיבו).  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  רבע מהאזרחים: חכה לדו"ח הסופי. אולמרט
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  ייכנס לנעליו? פרס
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: אמיר כהן
  ואולי הוא? נתניהו
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים