שתף קטע נבחר

סלקום נתבעת: "לא שילמה על רינגטונים של מוזיקה ערבית"

ארגונים ערביים להגנה על זכויות יוצרים תובעים את חברת הסלולר בטענה שלא שילמה תמלוגים על רינגטונים ושירי המתנה. סלקום: שילמנו על כל הזכויות

חברת הפצת המוזיקה הישראלית "אמא'ד אראביה מיוזיק" הגישה אתמול (ד') תביעה לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד מפעילת הסלולר סלקום בגין הפרת זכויות יוצרים (א 453/07). על פי כתב התביעה, סכום הפיצוי המבוקש לא יפחת ממיליון שקלים.

 

אמא"ד, המפיצה בישראל מוזיקה של יוצרים הערביים, השייכת או מופקת על ידי חברת עאלם אל פאן המצרית וחברת ההפצה שלה במצריים, דיגיטאל סאונד, המופיעות כתובעות נוספות בתיק.

 

החברות טוענות בתביעה, שהוגשה על ידי  עורכי הדין ויסאם ונמיר קאסם, כי סלקום מפרה את זכויותיהן בכך שהציעה 56 שירים השייכים להם בקטלוג המוזיקה של סלקום, ובלי לשלם עליהם תמלוגים.

 

עוד נטען בכתב התביעה כי "(סלקום) מעולם לא פנתה ו/או ביקשה מהתובעות הרשאה להשתמש ביצירות המוסיקליות שבבעלותן ו/או השייכות לרפרטואר שלהן , והתובעות מעולם לא נתנו לנתבעת הסכמה מפורשת או מכללא לאפשר לה להשתמש ביצירות הנ"ל" .

 

חברות הסלולר מציעות שירים להורדה בפורמט MP3 ובאיכות גבוה, ובפורמטים אחרים, תמורת מספר שקלים על כל שיר - על פי הערכות, שוק המוזיקה הסלולרית והרינגטונים מגלגל עשרות מיליוני שקלים בשנה בישראל, כאשר כ-12.5 אחוזים מהסכום מועברים לאקו"ם לטובת תמלוגים לאומנים. ניתן להאזין לשירים במכשירים סלולרים שהם גם נגני מוזיקה, להפוך אותם לרינגטונים, או להשתמש בהם כשירי המתנה שהמתקשר שומע במקום צליל חיוג רגיל.

 

התובעות העריכו בכתב התביעה שנעשה שימוש על ידי כ-100,000 לקוחות ביצירות שלהן ששילמו כשני שקלים לשנה בשבע השנים האחרונות, מה שהביא לרווח של כ-1,400,000 שקלים. התובעות דורשות,לחילופין, התובעות פיצוי סטטוטורי הולם על פי חוק זכויות היוצרים בסכום של 20,000 שקלים עבור כל אחד מ-56 השירים שהופצו באמצעות החנות של סלקום.

 

עדכון – מסלקום נמסר: "כל התכנים המוסיקלים בסלקום מועברים על ידי ספקים מורשים, סלקום שילמה ומשלמת עבור היצירות בערבית המוצעות באתר החברה ועל כן אין תביעה זו ברורה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים