שתף קטע נבחר

נתניהו: יש עוד 40 רפורמות שאני רוצה לעשות

בנימין נתניהו בוועידת שוק ההון: "החזון שלי כיום הוא צמיחה של 8%, כל שנה במשך עשור, והכפלת התוצר לארבעים אלף דולר לנפש. אז נוכל לטפל בכל הצרכים הביטחוניים, החינוכיים והחברתיים. אני מתכוון להוביל את הציבור למעלה"

"יש היום צמיחה במשק, למרות כל הבעיות, כיוון שניתקנו בזמן שהייתי שר האוצר את הממשלה מהמשק". כך אמר היום (ד') בנימין נתניהו, ראש הממשלה ושר האוצר לשעבר, בוועידת שוק ההון של גלובס. לדבריו, "החזון שלי כיום הוא צמיחה של 8%, כל שנה במשך עשור, והכפלת התוצר לארבעים אלף דולר לנפש. אז נוכל לטפל בכל הצרכים הביטחוניים, החינוכיים והחברתיים".

 

לדבריו, לפני היותי שר האוצר הממשלה שלטה והלאימה חברות רבות. היום כבר יש שוק הון חופשי ומשוכלל. עשינו ארבעים רפורמות בתקופתי, ויש עוד ארבעים רפורמות שאני רוצה לעשות, כולל במינהל מקרקעי ישראל ובמיסוי. כדי להעביר את הרפורמות הללו צריך כוח פוליטי. צריך גם לדעת לאן מובילים את הציבור, ואני מתכוון להוביל אותו למעלה".

 

"לפני ארבע שנים", הוסיף ואמר נתניהו, "כשקיבלתי את תפקיד שר האוצר במצב של התרסקות, חשבתי שצריך להיחלץ מהמשבר ולהכניס שינויים שיביאו למסלול של צמיחה מואצת. נאמר לי שזה בלתי אפשרי ללא אקלים של שלום. אמרתי שהשלום הוא משאת נפשנו, אך יש הבדל בין הסכם שלום לבין מצב של אי-לוחמה, ויכולה להיות צמיחה בעולם בלי שלום. תראו מה קורה, למשל, בדרום קוריאה או בטאיוואן".

 

נתניהו הדגיש, כי "מה שיביא אותנו לזינוק בכלכלה הן דרגות החופש: ליזום, ליצור ולהרוויח. מעורבות יתר ממשלתית, מונופולים, ועדי עובדים וביורוקרטיה – כל אלה חונקים את היוזמה החופשית. בתקופתי צמצמנו את הסקטור הציבורי שהגיע לרמות הגבוהות ביותר מבין המדינות המפותחות. בתקופתי גם הפחתנו מיסים, ואפשרנו תחרות ויזמות על-ידי הסרת מכשולים וחסמי שוק. בנוסף, הצלנו את קרנות הפנסיה, מה שלא נעשה באף מדינה, והפרטנו חברות".

 

למד על רגישות חברתית

נתניהו דיבר בוועידה גם על "צמיחה שמאפשרת רגישות חברתית. למדתי זאת ביסודיות לפני שבאתי לתפקיד שר האוצר.  העוני הצטמצם כי הקשישים קיבלו החזרים, והתחלנו בזה בתקופת כהונתי. היתה צמיחה, ייעלנו את הממשלה, ויכולנו לעזור לקשישים, ואף הגדלנו את סל התרופות. אתם שואלים מאיפה זה בא? זה בא מהצמיחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "צמיחה שמאפשרת רגישות חברתית"
צילום: ניב קלדרון
מומלצים