שתף קטע נבחר

שלושה הואשמו ברצח המאבטח ב"חצי חינם"

מכתב האישום עולה כי אחד הנאשמים ואדם נוסף הגיעו לסניף הרשת בחולון, היכו באכזריות שני מאבטחים, ואז ירו למוות ביום טוב דואק. תושייתו של אחד העובדים מנעה מהם לשדוד 800 אלף שקלים. נאשם אחר הוא מנהל מחלקת הדגים במקום שהעביר מידע. המשטרה מחפשת אחר החשוד שירה במאבטח

כתבי אישום בפרשת רצח המאבטח ב"חצי חינם" בחולון: הפרקליטות הגישה הבוקר (יום ב') כתב אישום נגד שלושה נאשמים ברצח המאבטח יום טוב דואק בסופרמרקט לפני כחודש. השלושה הם: מנהל מחלקת הדגים בסופר, מאור כהן, בן 21 מחולון, ושני חבריו, שמעון לוי, בן 32 מרמלה, ואפרים כהן, בן 25 מחולון. השלושה מואשמים גם בקשירת קשר לביצוע שוד בנסיבות מחמירות וניסיון שוד בנסיבות מחמירות. המשטרה מחפשת אחר חשוד רביעי ברצח, שמעון והבה בן 22 מראשון לציון. 

 

על-פי כתב האישום, במהלך ינואר 2007 קשר מאור כהן קשר עם אפרים כהן, עם לוי ועם אדם נוסף לבצע שוד אלים תוך כדי שימוש בנשק חם בסופרמרקט ברחוב המרכבה בחולון, כאשר מאור כהן מסר לאפרים כהן אינפורמציה מלאה אותה ידע מתוקף עבודתו בסניף "חצי חינם" בחולון כדי לבצע את השוד. בין היתר מסר מאור כהן מידע על נהלי אבטחה פנימיים, כולל מספר המאבטחים הנמצאים במקום, שעות פתיחה וסגירה של הסופר בסופי שבוע וימי חג, אפשרויות הכניסה למשרדי הסופר ונהלי העברת סכומי הכסף מהקופות השונות אל הקופה הראשית ומשם למשרדי הסופרמרקט.


שניים מהנאשמים ברצח (צילום: עופר עמרם)

 

בכתב התביעה טוען התובע, עו"ד גיא גורן מפרקליטות מחוז תל-אביב, כי אפרים כהן העביר את פרטי המידע לחברו שמעון לוי בידיעתו של מאור כהן. אפרים כהן סיכם עם לוי ועם אדם נוסף, שעדיין לא נתפס, תוכנית פעולה מפורטת לביצוע השוד, כאשר מראש סוכם שהשוד יתבצע באמצעות נשק חם כדי לגבור על המאבטחים ועל כל מי שינסה לסכל את תוכניתם.

 

בהמשך חילקו הנאשמים את התפקידים ביניהם, כאשר שמעון לוי והאדם הנוסף יהיו מבצעי השוד בפועל תוך שימוש בירי בנשק חם. לאחר נטרול המאבטחים היה זה תפקידו של שמעון לוי לקחת את הפדיון מהקופה הראשית באיומים, לפני העברתו למשרדי הסופר. תפקידו של האדם הנוסף היה לעמוד עם אקדח בכניסה לסופר ולחפות על שמעון לוי. יצוין כי השלושה סיכמו ביניהם כי אם התוכנית תצליח, הם יחלקו ביניהם את כספי השוד באופן שווה. אפרים כהן סיכם עם מאור כהן כי הוא יגיע לעבודתו כרגיל ביום השוד כשהוא לבוש בחולצה כהה.

 

שמעון לוי הצטייד לצורך השוד באקדח. לוי והאדם האחר הצטיידו בשני אקדחים גנובים ואופנוע שטח גנוב עליו הגיעו לבצע את השוד - הם חבשו על-פניהם מסיכות סקי שחורות. ב-30.3.2007 ב-1:30 בלילה הגיע לוי שנהג באופנוע עם האדם הנוסף אל הסופר. הם נכנסו פנימה, כאשר באותו זמן מאור כהן עבד במקום. באותו זמן היה הסופר פתוח לקונים אשר ערכו קניות אחרונות לקראת חג הפסח. 

 

מכתב האישום עולה כי השניים צעקו לכולם לשכב על הרצפה ואז החל שמעון לוי להכות באכזריות את דואק ומאבטח נוסף בראשיהם, כשהוא משתמש בקת האקדח שלו, כתוצאה מכך שני המאבטחים נפלו על הרצפה. אז האדם האחר לקח את אקדחו של דואק כשהוא מניח את רגלו על גופו, הצמיד אותו לראשו וירה בו. בכל אותו זמן מאור כהן ישב עם חבריו בבית הקפה של הסופרמרקט.

 

כאשר שמעון לוי ראה כי דואק נורה בראשו החל בריצה פרועה במקום כשהוא יורה וצועק "כולם על הרצפה מי שזז מת". לוי רץ לקופה הראשית שבאותו זמן היו בה 800 אלף שקלים, אך אז עובד הסופר, מיכאל סופייב, אחז בו בחוזקה והחל להיאבק איתו. במהלך המאבק ביניהם ירה לוי לעברו במטרה להרוג אותו, אולם סופייב הצליח להתחמק והכדור לא פגע בו. בשלב זה הצטרפו לסופייב עובדים נוספים, חילצו מידיו של לוי את האקדח, כאשר בכל אותו זמן המתין האדם האחר בפתח הסופר. כאשר הבין שלוי נלכד הוא ברח מן המקום. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של השלושה עד תום ההליכים.

 

עורכי הדין המייצגים את שמעון לוי ואת אפריים כהן, משה שרמן, דוד יפתח ושי נודל, אומרים כי חומר הראיות עדיין לא הגיע לידיהם והם יצטרכו לבחון אותו בזמן הקרוב. עורך הדין אורי בר-נתן המייצג את מאור כהן, אמר: "כהן נשאל על ידי אנשים על אמצעי האבטחה במקום כפי שנשאל פעמים רבות. הוא לא שיער בנפשו שמישהו יבצע שוד במקום העבודה שהוא כל כך אוהב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח. סניף "חצי חינם" בחולון
צילום: אלעד כהן משטרת תל אביב
צילום רפרודוקציה: ניב קלדרון
נרצח. יום טוב דואק ז"ל
צילום רפרודוקציה: ניב קלדרון
באדיבות משטרת ישראל
חשוד ברצח. שמעון והבה
באדיבות משטרת ישראל
עו"ד משה שרמן
צילום: ניב קלדרון
עו"ד דוד יפתח
צילום: לירון אלמוג
מומלצים