שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שנפ בבורסה: גייסה 80 מיליון שקל

  שנפ, מקבוצת ישאל שבבעלות רוני אלרואי, גייסה כ-35 מיליון שקל במניות, המהווים כ-25% מהונה המונפק של החברה לאחר הגיוס וכ-45 מיליון שקל באיגרות חוב (סדרה א') שדורגו על ידי מדרוג בדירוג A2 (איי 2), וכן כתבי אופציה הניתנים למימוש למניות

  חברת מפעלי ע.שנפ, שבשליטת חברת ישאל ומשפחת רוזנשיין, השלימה אתמול את הנפקת מניותיה בבורסה בתל-אביב. שנפ, הנחשבת ליצרנית המצברים המובילה בישראל, גייסה 80 מיליון שקל בהנפקת מניות, איגרות חוב וכתבי אופציה, כאשר אתמול הושלם השלב הציבורי של ההנפקה.

   

  בסך הכל, גייסה שנפ כ-35 מיליון שקל במניות, המהווים כ-25% מהונה המונפק של החברה לאחר הגיוס, וכ-45 מיליון שקל באיגרות חוב (סדרה א') שדורגו

  על ידי מדרוג בדירוג A2, וכן כתבי אופציה הניתנים למימוש למניות. איגרות החוב שהונפקו הן מסוג "סטרייט" והן עומדות לפרעון ב-5 תשלומים שווים, בין השנים 2010 עד 2014.

   

  האג"חים נושאות ריבית בשיעור של 5.35%. את הנפקת שנפ הובילו החתמים: מנורה חיתום, לאומי ושות', איפקס חיתום ואפסילון חיתום.

    

  ערן סער, מנכ"ל חברת ישאל, אמר היום: "הנפקת שנפ משלימה מהלך נוסף של הצפת ערך בישאל. שווי אחזקותינו בשנפ גבוה משמעותית משוויין בספרי החברה, ואנו מאמינים שהרחבת פעילותה של החברה בשווקים הבינלאומיים תביא להמשך מגמת הצמיחה והגדלת רווחיה של שנפ, ותתרום תוספת ערך משמעותית בעתיד לבעלי המניות של ישאל".

   

  גיורא ענבר, מנכ"ל קמן ויו"ר ישאל ציין: "שנפ נהנית מהנהלה מנוסה ומקצועית, שהובילה אותה לפסי צמיחה מהירה בשנים האחרונות, וההנפקה משקפת הבעת אמון של שוק ההון בהנהלה זו ובפעילותה של החברה בישראל ובחו"ל".

   

  שנפ היא יצרנית מצברים עם נתח שוק אותו העריכה בסוף שנת 2006 ב-43% מהשוק המקומי. החברה מנוהלת על ידי אורי רוזנשיין, והיא מייצרת מצברים לכלי רכב עבור השוק המקומי, ובשנים האחרונות החלה לפתח גם פעילות של ייצוא לשווקים בחו"ל, בעיקר לבריטניה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצברי שנפ
  ערן סער, מנכ"ל ישאל בעלת השליטה בשנפ
  מומלצים