שתף קטע נבחר

ח"כ מש"ס יוזם חנינה לנעמי בלומנטל

נעמי בלומנטל עומדת להיכנס לכלא, ויש מי שרוצה למנוע את זה. ח"כ חיים אמסלם מש"ס פנה לממלאת מקום הנשיא, דליה איציק, כדי שתמיר את עונשה בעבודות שירות

ח"כ חיים אמסלם (ש"ס) פתח היום (ב') ביוזמה חדשה להעניק לחברת הכנסת לשעבר נעמי בלומנטל חנינה. בלומנטל הורשעה במתן שוחד והדחת עד בפרשת "סיטי טאוור", ונדונה לשמונה חודשי מאסר. "ידיעות אחרונות" דיווח כי גם אשת העסקים גליה אלבין פתחה ביוזמה חוץ-פרלמנטרית משלה להענקת חנינה לבלומנטל.

 

ח"כ אמסלם פנה לממלאת מקום הנשיא, דליה איציק, בבקשה להמיר את עונש המאסר בפועל שהוטל על בלומנטל לעבודות שירות. גם השר אלי ישי רואה בחיוב את היוזמה. 

 

במכתב שהפנה לאיציק, כתב אמסלם: "אני פונה אלייך אודות גברת נעמי בלומנטל ובעקבות פנייה נרגשת של אזרחים, אשר הרחמנות והחמלה שעם ישראל אופיינה בה, ביישנים, רחמנים וגומלי חסידים מניעה אותם. גב' בלומנטל, חברת הכנסת לשעבר, הורשעה ונידונה לשמונה חודשי מאסר. היא אמורה להתחיל את ריצוי העונש בימים אלו, בתוך חודש לפטירת בעלה ואבלו. נסיבות המקרה המצערות מניעות אותי להצטרף ליוזמה של ח"כים נוספים ולפנות אל כבודה כממלאת מקום נשיא המדינה, למען המר את העונש בעבודות שירות".

 

אמסלם מוסיף: "אין אני מקל ראש חלילה בחומרת המעשה שבגינו נדונה, אבל נדמה לי ולא אטעה כי במצב הטראגי והנפשי המיוחד שלה, ראוי לאמץ דווקא את גישת חז"ל לנהוג 'לפנים משורת הדין'. שום פסול לא יהיה אם תתגלה כאן אנושיות ורגישות".

 

הנושא עלה לדיון בישיבת סיעת ש"ס בכנסת. השר אלי ישי אמר כי היוזמה חיובית, אך עם זאת הדגיש כי יש לדון בה עם הרב עובדיה יוסף. דובר ש"ס, רועי לחמנוביץ, אומר כי "כל עוד הנושא לא יידון עם הרב עובדיה יוסף - מדובר בביצה שטרם נולדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חיים אמסלם מצדד בחנינה
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
נעמי בלומנטל עומדת להיכנס לכלא
צילום: ניב קלדרון
מומלצים