שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אתר yes: חוויה אינטרנטית קטנה מהחיים
  ניסיון לברר את מועדי השידור של הסדרה החביבה על אריאל אשל, "עקרות בית נואשות", התגלה כמשימה סיזיפית למדי. על המוקד: אתר האינטרנט של yes. ביקורת אתרים

  הפרסומות מבטיחות לנו חוויה קולנועית גדולה מהחיים. אולי זה נכון בטלוויזיה, אך שידורי yes באינטרנט הם חוויה מפוקפקת למדי.

   

  רציתי לברר את מועדי השידור של סדרת הדרמה המעולה, "עקרות בית נואשות". התחלתי בעמוד הבית ובחרתי בקישור My Yes, איזור חדש המאפשר למשתמשים להתאים אישית את לוח השידורים. עם ההקלקה קפץ לו ללא אזהרה, כמקובל במקומותינו, חלון דפדפן חדש. צריך להירשם.

   

  מוטב היה לאפשר למשתמש להגדיר תחילה את העדפות צפייה ורק לאחר מכן לבקש ממנו להירשם, כי אם השירות לא מי יודע מה או שלא אצליח למצוא את מה שאני מחפש (שוב אני שלילי), לא ארצה להירשם.

   

  הרישום קל ומהיר ולאחר סיומו הוצג בפני עמוד הגדרת העדפות, אשר עיון מעמיק בו מעורר חשד שמי שתכנן אותו מעולם לא נכנס לנעליו של צופה טלוויזיה.

   


  אתר YES: חוויה קטנה מאד.

   

  ניתן לפתוח במלאכת האיתור לפי ערוצים (ברירת המחדל שלהם) או לפי אמת מידה אחרת, דוגמת סדרות. קריטריונים מתבקשים נוספים כמו ימים ושעות אין. אז לפי ערוצים.

   

  סימנתי את שמות כול הערוצים (חבל שליד כל שם נפקד מספר התוצאות הצפוי) וקיוויתי לטוב. כנראה לא התנהגתי היום יפה כי לא נמצאו שידורים. התוצאה המאופסת מתייחסת לתאריך של היום ולשידורי הלילה בלבד. לא ברור כיצד עוברים לשידורי היום ואף מעבר לימים אחרים לא הניב תוצאות.

   

  איך מוסיפים למועדפים?

  שבתי על עקבותיי והלכתי לפי סדרות. במרכז העמוד מתקבלת רשימת ז'אנרים. סימנתי ארבעה. גם כאן אין

   זכר למספר התוצאות הצפוי. הפעם ההקלקה מניבה (תודה לאל) תוצאות.

   

  התוצאות מתקבלות עבור התאריך של היום. למה דווקא היום וכיצד ניתן למיין את התוצאות? הקישורית לצמצום או הוספה תחזיר אתכם לשלב הקודם, לא לסדרות בהן בחרתי, אלא לערוצים. עוד הקלקה לא תשבור אותי.

   

  נבירה במספר ימי שידורים גילתה בסופו של דבר את עקרות הבית הנואשות. המידע על הסדרה כולל תיאור מילולי קצר, שעת שידור ואפיק שידור. אחלה.

   

  אפשרויות חסרות

  איך מוסיפים למועדפים שלי, הלא לשם כך באתי לכאן. אל תגזים. על טריילר קצר אין מה לדבר. אם הצהרתי קבל עם ועדה שאני אוהב לצפות בסדרה, אולי תציעו לי ממש כאן מועדים של שידורים חוזרים בהם נוח לי לצפות או חלילה קישורית לסדרות דומות, הרעיון לא עלה במוחכם?

   

  כאשר מבצעים חיפוש בסדרות יום ראשון למשל, תיאלצו לבחור תחילה בין לוח השידורים של הצהריים, הבוקר, הערב או הלילה. מהן בעצם שעות הבוקר או הלילה על פי yes הם שכחו לציין. שפת הפעולה של הסרגל באמצעותו בוחרים בוקר, צהריים, ערב או לילה מהווה חידון וצבע בולט לחיווי מקום הימצאי בו אזל. מכאן לא תצמח ישועה. יצאתי ופניתי לאתר המרכזי.

   

  לשבת לא נותר תקציב

  היכן להתחיל? מדריך שידורים, סרטים וסדרות או עולם הסדרות מגוף העמוד? מדריך השידורים פותח שוב דפדפן חדש. מנגנון איתור נושאי חכם אין כאן. בחרתי YesStars1 והוצנחתי ללוח השידורים של אתמול.

   

  הקלקה נוספת העבירה אותי ליום הבא. אגב, יש לי רעיון מהפכני עבורם: לציין ליד ימות השבוע את התאריכים שלהם.

   

  הקלקה על עקרות בית נואשות מוביל לעמוד פרטים. מתחת לתקציר הפרק יש קישור לשידור הקודם ולשידור הבא. ניסיון הצצה לשידור הבא לא מביא אותי חלילה ליום השידור הבא של הפרק הנוכחי או לפרק הבא, אלא לסדרת תעודה בשם קומנדו חתונה. תמיד היו לי בעיות בהבנת הנקרא.

   


  עקרות בית נואשות. אין שידורים חוזרים?

   

  בעמוד הפירוט של פרק 9 בעקרות בית נואשות הופיע שכלול בדמות תכונת "שידורים דומים", כלומר, דרמות קומיות נוספות בתאריכים נוספים, למרות שחלק מהתאריכים חלפו עברו להם. גללתי למטה והסתבר לי שעבור פירוט השידורים בשבת לא נשאר תקציב. לוח השידורים המתייחס לשבת נחתך באמצע. סתם באג טכנולוגי שאיש לא חשב שכדאי לתקן.

   

  על מה לוחצים בשלט?

  הקישור המיוחל "חפש עוד שידורים של עקרות בית נואשות 3 פרק 9" התגלה בין תיאור הפרק לבין שידורים דומים. אני מתקרב למטמון. הקלקתי אבל רק תוצאה אחת מיותמת מחברים צפה לה שם. רגע, המועד הנוסף הוא בדיוק המועד ממנו יצאתי, אולי בעצם אין מועדים נוספים. תירגעו, יש, אני יודע שיש שידורים חוזרים. בעמוד הנוכחי רשום שהסדרה משודרת ב-YesStars1 אבל על איזה אפיק ללחוץ בשלט, 12 או 13 או מה?

   

  התמונה החלה להתבהר. הסיבה שהרגולטור לא נותן להם רישיון להפעלת VOD היא פשוטה, קודם שיתמודדו כיאות עם מטלה פשוטה כמו הצגת לוח שידורים ואחר כך נראה.

   

  אריאל אשל  הוא רעיונאי לתקשורת שיווקית אינטראקטיבית, ארכיטקט מומחה לממשק משתמש ומנהל גוף הידע בארגון מומחי השימושיות הישראלי   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אתר yes: חוויה אינטרנטית קטנה מהחיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים