שתף קטע נבחר

אוהדי הפועל ת"א פוצצו את ישיבת מועצת העיר

כ-80 אוהדים אדומים הפגינו נגד הכוונה להרוס את אוסישקין וקיללו את רון חולדאי, ראש העיר מאיים לפטר את סגנו פאר ויסנר שתמך בהצעה לדון מחדש בהרס האולם המיתולוגי

המאבק נגד הרס אוסישקין נמשך. אוהדי הפועל תל אביב בכדורסל, המנהלים מאבק ארוך נגד הריסת האולם המיתולוגי, גרמו להפסקת ישיבת מועצת עיריית תל אביב, לאחר שהפגינו במהלך ישיבה שדנה בגורל אוסישקין.

 

כ-80 מהאוהדים האדומים הגיעו למרכז עינב בתל אביב וצעקו לעברו של ראש העירייה רון חולדאי 'מושחת' במהלך הישיבה, בה דנה המועצה בהצעה לסדר של סגן ראש העירייה, פאר ויסנר, לדון מחדש בהריסת האולם. האוהדים נשארו בסופו של דבר בחדר הישיבות, המתנהלות כישיבות פתוחות, ואילו חולדאי החליט לנטוש.

 

לפני כן חולדאי עוד ניסה לבטל את ההצבעה על ההצעה, אך לבסוף היא נערכה וההצעה נפלה. כך, לפחות טען סגן ראש העיר ארנון גלעדי, שנדחף על ידי האוהדים, אך לא כעס עליהם. "דחפו אותי, אבל אני מבין את רגשות הכאב", אמר גלעדי, שהכחיש את טענת דוברת העירייה כי לא נערכה הצבעה. "אני חושב שנבחרי ציבור משחקים ברגשות הילדים, שהכאב בא מליבם. צריך להבין שמועצת העיר היא לא הגוף האמור לדון בשינוי תכניות, אלא הוועדה המקומית לתכנון ובנייה".


ההפגנה נגד הרס אוסישקין. בשבת - עצרת (צילום: טל שחר)

 

על ההצעה של ויסנר, אמר גלעדי: "לדעתי זה היה תרגיל של יחסי ציבור של מי שהעלה את ההצעה. לא יכול להיות שהוא מציע את ההצעה ואומר בעצמו שזה לא המקום המתאים לכך. ויסנר אמר פעם שהוא יהיה הראשון להעלות על הבולדוזר שיהרוס את אוסישקין. עכשיו הוא פתאום שינה את דעתו".

 

 לאחר פיצוץ הישיבה שוקל ראש העיר לפטר את סגנו ויסנר, שאמר בתגובה כי הוא ימשיך להילחם על הספורט בתל אביב. חבר מועצת העירייה מטעם הירוקים הוסיף: "לאדומים מגיע מה שמגיע לצהובים ולכתומים". האוהדים עצמם מתכוונים לקיים עצרת בשבת ומשתפים פעולה עם ארגונים אחרים לשימור אתרים – בריכת גורדון, כיכר רבין וכו'.

 

דוברת העירייה הגיבה על פיצוץ הישיבה: "מדובר בקומץ קטן ולא מייצג של אוהדי הפועל תל אביב. אנו מצרים על התנהגותם המבישה שגורמת רק נזקים לקבוצה. אנו מאמינים שלפועל תל אביב ראוי אולם טוב יותר, כמו היכל נוקיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן קמינסקי
אוסישקין. עדיין לא נהרס לגמרי
צילום: ערן קמינסקי
מומלצים