שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יו"ר הראל בית השקעות התפטר בעקבות המעילה

  במכתב ההתפטרות אומר מוקי אברמוביץ: "המעילה זיעזעה את המערכת כולה ומצאתי לנכון לסיים את תפקידי על מנת לאפשר לכוחות חדשים לפעול ולהפוך את המשבר להזדמנות עסקית". המחליף: בן המבורגר, בנו של גדעון המבורגר מבעלי השליטה בקבוצה, שכיהן בחודשיים האחרונים כמנכ"ל הראל בית השקעות

  בעקבות מעילת הענק בהראל, הודיע הבוקר יו"ר זרוע הפיננסים של הראל השקעות, מוקי אברמוביץ, לדירקטוריון על החלטתו להתפטר מתפקידו.

   

  אברמוביץ, המכהן בתפקיד מאז סוף 2003, מנמק את סיבת ההתפטרות כאקט שבא בעקבות המעילה שביצע סמנכ"ל הראל בית השקעות, גיא ויסמן.

   

  "המעילה זיעזעה את המערכת כולה ומצאתי לנכון לסיים את תפקידי על מנת לאפשר לכוחות חדשים לפעול ולהפוך את המשבר להזדמנות עסקית. התרבות הניהולית של קבוצת הראל הביאה אותי להחלטה על הפסקת כהונתי", ציין אברמוביץ' במכתב ההתפטרות.

   

  אברמוביץ, שיפרוש גם מניהול הראל-פיא קרנות והראל חיתום, ימשיך בתפקידו כמשנה למנכ"ל קבוצת הראל וימשיך לעסוק בתחום פיתוח עסקי הביטוח של הראל בחו"ל ופיתוח תחום האשראי.

   

  במקום אברמוביץ ימונה בן המבורגר לתפקיד יו"ר הזרוע הפיננסית של הראל ושל בית ההשקעות. בן המבורגר, בנו של גדעון המבורגר מבעלי השליטה בקבוצה ואחיו של יאיר המבורגר, כיהן בחודשיים האחרונים כמנכ"ל הראל בית השקעות לאחר שגיל הוד עזב.

   

  כתוצאה ממינוי בן המבורגר ליו"ר, ימונה שמעון אלקבץ לתפקיד מנכ"ל הזרוע הפיננסית הכוללת גם את ניהול הראל בית השקעות. אלקבץ כיהן בעבר כמנכ"ל חברת קרנות הנאמנות אילנות דיסקונט ומנכ"ל בית ההשקעות אילנות בטוחה.

   

  רכישת השליטה בבית ההשקעות רקנאטי-ענבר 

  עוד במסגרת הרה ארגון בזרוע הפיננסים רוכשת קבוצת הראל את השליטה בבית ההשקעות רקנאטי-ענבר. במסגרת העסקה רוכשת קבוצת הראל כ-60% מן הבעלות על בית ההשקעות, בתמורה ל-15 מליון שקל ואילו בעלי השליטה הקודמים בראשות לני רנקאטי ימשיכו להחזיק ביתרת המניות (40%)

   

  בית ההשקעות החדש יקרא מעתה הראל-רקנאטי ויפעל כבית השקעות ללקוחות פרימיום. הראל-רקנאטי יפעל לצד הראל בית השקעות ולצד הראל-פיא שימשיכו

  בפעילותן בתחומי ניהול תיקים, שירותי ברוקרדג' וניהול קרנות נאמנות. סך נכסי קרנות הנאמנות וניהול התיקים המתבצעים באמצעות הראל בית השקעות והראל פיא מסתכם ב-18 מיליארד שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בן המבורגר הראל
  מוקי אברמוביץ', יו"ר הזרוע הפיננסית של הראל - מפנה את מקומו לכוחות חדשים
  מומלצים