שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סימפונט רעננה וליאון שידלובסקי זכו בפרס אנגל

  פרס אנגל, ליצירת מוזיקה ולמחקר המוזיקה העברית לשנת 2007, יוענק השנה למלחין ליאון שידלובסקי ולתזמורת סימפונט רעננה

  המלחין ליאון שידלובסקי ותזמורת סימפונט רעננה הם הזוכים בפרס אנגל ליצירת מוזיקה ולמחקר המוזיקה העברית לשנת תשס"ז, 2007. הפרס מוענק אחת לשלוש שנים על ידי עיריית תל אביב ליצירה ולעשייה מוזיקלית ישראלית מקורית.

   

  חברי הוועדה שבחרו את הזוכים, מונו על ידי עיריית ת"א, האקדמיה למוזיקה של תל אביב והתזמורת הפילהרמונית של תל אביב, והם: מבקר המוזיקה חנוך

  רון, ראובן סרוסי מהאקדמיה למוזיקה של אוניברסיטת תל-אביב וזאב שטיינברג, נגן הפילהרמונית בעבר ויועץ מוזיקלי לתזמורת הקאמרית הישראלית, רמת גן.

   

  בהחלטתם אמרו השופטים כי שידלובסקי זכה בפרס על מפעל חייו כקומפוזיטור וכמחנך "בעל השפעה מכרעת על דורות של מלחינים ישראלים". תזמורת סימפונט רעננה זכתה בפרס על שום "תרומתה הייחודית בטיפוח מורשת המוזיקה היהודית לדורותיה, במיוחד כל אותם גדולי המלחינים היהודים שנספו בשואה".

   

  תזמורת "סימפונט" רעננה נוסדה ב-1991 על-ידי עיריית רעננה והמרכז לקליטת אמנים עולים בעיר, בשיתוף משרד החינוך והתרבות, הסוכנות היהודית ומשרד הקליטה. בתזמורת קיים רוב לנגנים שעלו ארצה מחבר המדינות, וחברים בה גם נגנים יוצאי יחידת הנגנים המצטיינים בצה"ל.

   

  שידלובסקי הוא פרופסור אמריטוס באקדמיה למוזיקה על שם רובין באוניברסיטת תל אביב ומלחין קלאסי שהלחין יצירות רבות ביניהן "מדיטציות" "דואו לחליל ונבל", "שני שירים לסופרן, קלרנית ,בסון, פסנתר, כינור וצ'לו" ואף הלחין כמה משיריו של המשורר דילן תומס.

   

  עיריית תל-אביב-יפו מעניקה את הפרס ע"ש המלחין יואל אנגל מאז 1944. בהחלטה על נוהג מתן הפרס קבעה כי הוא יוענק "כדי לכבד ולהוקיר את אחד מאבות המוזיקה בארץ ישראל המתחדשת, שעם עלייתו ארצה, ב-1924, השתקע בעיר תל-אביב וחיבר בה מנגינות לשירים ששרו בכל הארץ וליוו נאמנה את מעשי החלוצים".

   

  בין הזוכים בפרס אנגל בשנים עברו: נעם שריף, שרה לוי תנאי, נחום נרדי, מרדכי זעירא והתזמורת הפילהרמונית הישראלית. הפרסים בסך 18,000 שקל (כל אחד) יוענקו לזוכים על ידי ראש העירייה רון חולדאי, בטקס שתקיים ב-14 ביוני 2007, במרכז ענב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים