שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

חיל האוויר תקף מוצב חמאס: ארבעה נהרגו

לראשונה מאז הפסקת האש, תקף חיל האוויר מפקדה של הכוח הביטחוני של חמאס סמוך לרפיח. לפחות ארבעה נהרגו ועוד כ-20 נפצעו. בצה"ל אמרו כי התקיפה היא פועל יוצא של ההחלטות שהתקבלו בהתייעצות שקיים שר הביטחון

מטוסי חיל האוויר הפציצו בצהריים (יום ד') מפקדה של הכוח הביטחוני של חמאס בעזה. עד כה נמנו שם ארבעה הרוגים וכ-20 פצועים. הפלסטינים אומרים שהתקיפה הזו תטרפד את ההבנות שהושגו בין הנשיא אבו מאזן לבין ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לקראת הפסקת אש.

 

עוד התפתחויות בדרום:

 

בצה"ל אמרו כי היעד שהותקף סמוך לרפיח שימש מפקדת טרור של החמאס. זו תקיפה ראשונה מסוגה של יעד כזה מאז הפסקת האש בנובמבר 2006. מאז הפסקת האש נמנע צה"ל לתקוף מפקדות ומחנות טרור, והסתפק בפגיעה בחוליות משגרים. בצה"ל אמרו כי התקיפה היא פועל יוצא של ההחלטות שהתקבלו בהתייעצות שקיים שר הביטחון.

 

"חמאס החליטו שהם מבקשים לפגוע באזרחי ישראל, אז אנחנו פוגעים בהם בלי קשר לסוג הפיגועים המתוכננים באותה מפקדה", אמרו מקורות בצה"ל. "המצב הזה נגמר. צה"ל יפעל כנגד כל מי שיפעל נגד ישראל ללא קשר לשיוכו. הפעילות תהיה בכל מקום שבו יהיה צורך, לא רק בצפון רצועת עזה שממנה משוגרות רקטות הקסאם".


אזור התקיפה. תשובה לחמאס על ירי הקסאם (צילום: רויטרס)

 

תקיפת חיל האוויר נעשתה בשיתוף פעולה עם פיקוד הדרום שאחראי על כל מלאכת "סגירת המעגל". מקורות בצבא הבהירו: "צה"ל פועל נגד כל מערך הטרור ברצועה ורקטות הקאסם הם רק חלק ממנו". עוד ציינו המקורות כי איש לא משלה את עצמו כי תקיפה אחת תביא לעצירה בטרור ולכן תמשך המדיניות החדשה. "יש בכך גם יצירת הרתעה, וגם זה פן חשוב".

 

פרץ:  נגיב בחומרה לירי הקסאם

דובר צה"ל מסר כי "בעקבות פעולות הטרור המתמשכות של חמאס וארגנוי הטרור כנגד מדינת ישראל, תקף צה"ל בפעילות משותפת של פיקוד הדרום וחיל האוויר מפקדה של ארגון הטרור חמאס ברפיח שבדרום רצועת עזה. צה"ל ימשיך ויפעל כנגד ארגוני הטרור על מנת להעניק ביטחון לתושבי מדינת ישראל".

 

מסוקי קרב ירו הבוקר לשטחים פתוחים בצפון רצועת עזה, לאחר שרקטות קסאם נחתו בנגב המערבי. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יקיים אחר הצהריים התייעצות ביטחונית בלשכתו באשר להסלמה בטרור והמשך ירי רקטות הקסאם מרצועת עזה. בפגישה צפויים להשתתף שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ובכירים בצה"ל.


אחרי תקיפת צה"ל. היעד - מפקדת טרור של חמאס (צילום - AFP)

 

שר הביטחון, עמיר פרץ, השתתף בתרגיל המפקדות של צה"ל, וקיבל עידכונים על התקיפה בדרום רצועת עזה. פרץ ביקר בפיקוד הצפון, משם הגיע לפיקוד העורף במרכז הארץ לדיון במסגרת התרגיל. אחר נסע דרומה להערכת מצב במסגרת התרגיל בפיקוד הדרום. על אף האירועים ממשיך צה"ל בתרגיל, תוך עידכונים והערכות מצב על הנעשה במציאות בגזרה עזה ושדרות.

 

פרץ אמר בצהריים בטקס זיכרון ממלכתי לחללי מלחמת ששת הימים: "לא הגענו אל המנוחה והנחלה, עברנו מלחמה קשה בקיץ האחרון, אף היא מלחמת אין ברירה, ואנו נתונים היום לירי קסאמים בלתי פוסק ומתמשך מעזה שאתמול הגיע לשיאו. ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה להשלים עם פגיעה באזרחיה. היא תבצע את כל הפעולות הנדרשות כדי להגן על ריבונותה ולהבטיח את שלום אזרחיה.

 

"כבר עתה כוחות צה"ל מבצעים את משימותיהם ואנו תוקפים את ארגוני הטרור במקום מושבם. כוחות צה"ל ימשיכו לפעול בכל מקום ובכל עת ובכל היקף עליו נחליט ברגע בו נחליט, כי לא ניתן לארגוני הטרור לנסות ולהכתיב את הסדר במזרח התיכון. ישראל לא תהיה חלק ממאבקי הכוח הפנים פלסטינים, אך ישראל תגיב בחומרה לירי הקסאם המתמשך. איש לא יהיה חסין מפני תגובתנו. העם הפלסטיני צריך לדעת כי ארגוני הטרור ממיטים עליו אסון. העולם כולו צריך לדעת, כי לא נוכל להמשיך ולדבוק ברגיעה שאיננה נותנת לנו יום אחד רגוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוצאות האלימות בעזה
צילום: איי אף פי
בתים שנפגעו בחילופי אש בעזה
צילום: איי אף פי
מומלצים