שתף קטע נבחר

הרב דב ליאור: אסור לקלוט את פליטי דרפור

רבה של קריית ארבע נדרש לסוגייה באתר ערוץ 7, והסביר: "איננו במצב של שלום, ואנו לא יודעים האם מחר יתחברו עם שונאינו. ועוד: במלחמת השיחרור הסודנים נלחמו נגד עם ישראל"

קשה יהיה להאמין שרב היישוב קריית ארבע רווה נחת מהתיישבותם של לא-יהודים על אדמות ארץ ישראל. כעת, הוא גם מביע הסתייגות וחשש לנוכח של כניסת מוסלמים נוספים לתחומי המדינה. בפסק הלכה אשר פורסם היום (ד') באתר האינטרנט של ערוץ 7, מפרסם הכתב איציק וולף פסק הלכה חדש של הרב ליאור, לפיו אין לקבל את פליטי דרפור לתחומי ישראל.

 

"איננו במצב של שלום. אנו במצב מלחמה, מוקפים אויבים, ואנו לא יודעים האם מחר יתחברו עם שונאינו, ולכן מדינת ישראל לא יכולה לקבל דברים כאלו. כמו כן, במלחמת השחרור הסודנים נלחמו נגד עם ישראל", מסביר הרב ברקע לתשובה לשאלה שהופנתה אליו בנושא.

  

הרב ליאור נשאל את השאלה על רקע קליטתם של 24 פליטים סודניים מדרפור בבאר שבע. הפליטים נקלטו על ידי שירותי הרווחה שבעיר, זאת לאחר שנאספו על ידי כוחות צה"ל בדרום יותר מ-30 פליטים, בעת שהם מנסים לחצות את הגבול ממצרים לישראל.

 

בתחילה, ניסה צה"ל להעבירם לטיפול המשרד לביטחון פנים. במשטרה טענו כי הם אינם אחראים לפליטים והחזירו אותם לאוטובוס והם נאלצו להמשיך לנדוד.

 

מסעם מדרפור לבאר שבע, הסתיים בעקבות היענותו של ראש העיר, יעקב טרנר, לבקשתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט לארח אותם בעירו באופן זמני. 13 מהפליטים שנעצרו, אשר לא היו סודנים, נעצרו והם מוגדרים כשוהים בלתי חוקיים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפליטים בבאר שבע
צילום: הרצל יוסף
צילום: חיים צח
הרב ליאור
צילום: חיים צח
מומלצים