שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

ליברמן: לפרק את החמאס - או את הממשלה

הירי על שדרות מאיים גם על שלמות הקואליציה: השר אביגדור ליברמן מדבר על "רגע האמת" ו"זמן לפעולות קשות" - ומאיים בפרישה. פרץ: חמאס מוכיח עליונות בולטת בעימות מול פתח; הנייה ניסה להרגיע - אבל ברשות שוררת אנרכיה מוחלטת

"הקואליציה הנוכחית הגיעה לרגע של אמת", אומר היום (א') סגן ראש הממשלה ויו"ר "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן: "או שמפרקים את החמאס - או שמפרקים את הממשלה". הוא הבהיר: "אני לא מציב אולטימטום, אבל בסופו של דבר - זאת הברירה: פירוק מוחלט של החמאס או של הממשלה. הגיע הזמן להפסיק עם הצהרות בומבסטיות; הגיע הזמן לפעולות קשות".

 

אמש, לקראת ישיבת הקבינט, קרא ליברמן לפעילות קרקעית מוגברת יותר - כולל תפיסה של ציר "פילדלפי", עד להגעתו של כוח בינלאומי. הוא לא השתתף בישיבת הממשלה השבועית, והעדיף להעביר את מסריו דרך התקשורת. גורמים רשמיים במשרד ראש הממשלה אמרו כי "לא שמעו את הדברים".

 

 מי שכן השתתף בישיבת הממשלה הוא שר הביטחון, שהכריז היום על "מצב מיוחד" בעורף. באוזני עמיתיו לשולחן הממשלה הוא תיאר את המצב בחזית הדרום - ואת ההסלמה בתוך הרשות, בין פתח לחמאס. השר פרץ עדכן כי לפי המידע שמצוי בידי ישראל, העימות הפנים-פלסטיני גבה עד כה את חייהם של 73 פלסטינים, רובם אנשי פתח ובהם אנשי ביטחון מטעם הרשות. "חמאס מוכיח עליונות בולטת בעימות הזה", אמר "הריגת חפים מפשע, לקיחת חוק לידיים, אנרכיה בהתגלמותה - אין בעצם שלטון חוק".  

 

ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, ניסה להוביל מאמצים לרגיעה - אך אלה לא צלחו. "זה מצביע על חולשת ההנהגה של החמאס ושל הפתח מול השטח". ישראל, לדברי שר הביטחון, שואפת

 להימנע מהתערבות בעימות הפנימי.

 

מאז תחילת ההסלמה הנוכחית, ביום שלישי האחרון, נפצעו 22 ישראלים - מהם שניים במצב בינוני-קשה. בירי לעבר ישראל, עדכן שר הביטחון, מעורב בעיקר חמאס. הג'יהאד האיסלאמי, שהציג היום מתאבדות פוטנציאליות בסרטון חדש, כמעט ולא יורה הפעם. להערכת מערכת הביטחון, חמאס נערך להסלמה נוספת - גם באמצעות "פיגועי איכות": מנהרות תופת וחטיפת חיילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגע של אמת: ליברמן
צילום: גיל יוחנן
לא מתערבים בעימות הפנימי: פרץ
צילום: אריאל חרמוני משרד הבטחון
מומלצים