שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נסים אלפרון: האיש בעל שבע הנשמות

  מאז שנת 2000 אירעו שבעה ניסיונות לחסל את נסים אלפרון, כשאחרון ביניהם אירע היום ברמת-גן. פעמיים הוא נפצע וחמש פעמים הוא לא נפגע

  במשטרה חושדים כי העבריינים שירו בצהריים (יום א') לעבר שוטרים היו בדרכם להתנקש בחייו של נסים אלפרון, המתגורר לא רחוק מזירת האירוע. בתקרית נהרג אחד המתנקשים ושוטר נפצע באורח בינוני. זו הפעם השביעית שבה מנסים להתנקש בחייו של אלפרון בשבע השנים האחרונות.  

   

  הניסיון האחרון להתנקש בחייו של אלפרון אירע לפני שנה. מטען חבלה קטן התפוצץ סמוך ל"שרית" - מתקן לשטיפת מכוניות שהיה בבעלות אלפרון ברמת-גן - איש לא נפגע.


  שוטרים באזור התקרית ברמת-גן, ליד גופת המתנקש (צילום: עופר עמרם)

   

  ביוני 2005, מעריכה המשטרה, מתנקש ניסה לחסל את אלפרון בנמל העתיק בקיסריה. על-פי עדויות שנאספו על-ידי חוקרי המשטרה עולה כי העבריין היה במקום עם אשה. המתנקש ירה לעברו כדורים, אך הוא לא פגע.

   

  בנובמבר 2003 נורו יריות אל דירת חברתו של אלפרון ברחוב רות ברמת-גן. היריות נורו אל הדירה כאשר אלפרון יצא מחדר המדרגות. אף קליע לא פגע בדירה, למרות שעל-פי הערכת המשטרה, הירי כוון אליה. היורה נמלט מהמקום במכונית או באופנוע. אלפרון, שהוזהר על-ידי השוטרים כי מתנקשים ממתינים מתחת לבית, הביט דרך החלון וניסה להכות אותם למרות שהמשטרה דרשה ממנו לא לצאת מהבית.

   

  שלושה חודשים קודם לכן נפצע אלפרון, הנחשב לאחד מראשי העולם התחתון בישראל, באורח בינוני בניסיון התנקשות בגבעת שמואל. שומר ראשו נפצע באורח קל. מהמשטרה נמסר אז כי נוסע שישב במכונית ירה בשניים.

   

  בשנת 2002 נכשל ניסיון חיסול נוסף של אלפרון, כאשר הוא ושומר ראשו הצליחו להשתלט על האדם שניסה לחסל אותם, והיכו אותו מכות נמרצות. לאחר מכן אושפז האיש בבית החולים.

   

  בספטמבר 2000 נפצע אלפרון יחד עם עוד חמישה אזרחים בהתפוצצות מטען שהוטמן באופנוע שחנה בסמוך לאופנוע שלו, ברח' רש"י ברמת-גן. אלפרון צעד לעבר האופנוע שלו. סמוך לאופנוע הוא הבחין באופנוע נוסף, שנראה לו חשוד. הוא ביקש סיוע של אזרח שעבר במקום כדי להזיז את האופנוע, ומיד כשהחלו בהזזתו התפוצץ מטען שהוטמן באופנוע השני. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  נסים אלפרון. שורה של ניסיונות התנקשות
  צילום: שאול גולן
  מומלצים