שתף קטע נבחר

ארה"ב: האסטרטגיה של אובאמה - עקיצות הרעיה

מישל אובאמה, אשתו של הסנאטור המתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, מרבה לחשוף באירועי בחירות את התנהגותו הקלוקלת של בעלה בכל הקשור לאחזקת הבית. לטענתה, אובאמה משאיר גרביים זרוקים בכל מקום, לא מחזיר את החמאה למקרר, ולא יודע לסדר את המיטה. לדבריה, לעתים היא מצרה על כך שאינה חיה עם 'ברק אובאמה התופעה'"

רעייתו של הסנאטור ברק אובאמה, המתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות בארצות הברית, הודתה כי היא אינה מתביישת לשתף כמה אלפי בני אדם שאינה מכירה בבעיות שיש לה עם בעלה.

 

לטענתה, בעלה מתקשה לשים גרביים משומשים בסל הכביסה, כישורי סידור המיטה שלו גרועים מאלה של ילד בן 5, ואחרי האוכל הוא אף פעם לא מחזיר את החמאה למקרר. "גם היום הוא השאיר את החמאה על השולחן. אמרתי לו, 'אתה ממש מזמין את זה. אתה יודע שהיום אני נושאת נאום. למה שלא תחזיר את החמאה'", אמרה מישל אובאמה באירוע התרמה לקמפיין של בעלה, שנערך בשיקגו. הקהל הגיב בתשואות ובצחוק.

 

פרשנים פוליטים סבורים כי חשיפת פרטים אינטימיים עשויה לסייע להפוך אדם מפורסם להיתפס כ"שגרתי יותר". ברוס ניומן, מרצה לשיווק מאוניברסיטת דה-פול, שחיבר כמה ספרים בנושא שיווק פוליטי, טען כי הקנטותיה של מישל אובאמה הן אסטרטגיה להפוך את בעלה לאטרקטיבי ביותר בעיני נשים בתפקידי כוח, שנמנות עם קהל מצביעיה הטבעי של יריבתו הגדולה של אובאמה - הסנאטורית מניו יורק הילארי קלינטון.

 

"זוהי אסטרטגיה מחוכמת מאוד", אמר ניומן. ואילו תומס פטרסון, מרצה לממשל באוניברסיטת הרוורד, סבור כי דבריה של אובאמה עשויים לעורר תמיכה בקרב המצביעים ממין זכר. "באופן מוזר שכזה, גברים מבינים מה זה לא להכניס את החמאה למקרר ולהשאיר גרביים זרוקים בכל מקום. זה הופך את אובאמה לאנושי יותר", אמר פטרסון.

 

עם זאת, מחנה אובאמה הבהיר כי הקנטות הרעיה אינן חלק מאסטרטגיה פוליטית - ושני בני הזוג פשוט "מתנהגים בטבעיות". מישל אובאמה, מצידה, הבהירה כי היא עצמה אינה מעניקה לבעלה הזדמנויות רבות ללגלג עליה. "יש לנו חוק בבית - לי מותר ללעוג לו, ולו אסור ללעוג לי", אמרה בראיון שהעניקה לא מזמן.

 

בעוד שמרבית הקטעים הקומיים של הגברת אובאמה מתמקדים בהתנהגותו הקלוקלת של בעלה בבית - לעיתים היא נוהגת להקניט את עלייתו המטאורית לגדולה. באירוע התרמה שהתקיים בניו יורק במרס האחרון, הודתה אובאמה בפני אלפי תומכים כי לעתים היא מצרה על כך שהיא אינה מבלה את חייה עם "ברק אובאמה, התופעה".

 

"אצלי בבית גר ברק אובאמה אחר. הוא בכלל לא כזה מרשים. קשה לו עדיין להכניס את הגרביים המשומשים לסל הכביסה.

בתנו בת החמש מסדרת את המיטה טוב ממנו, אז סלחו לי אם אני עדיין מתקשה להבין מה פשר ההתלהבות הגדולה מברק אובאמה", אמרה.

 

ואיך הסנאטור אובאמה הגיב? הוא קיבל את ההומור של אשתו בחיוך. "אני שונא ללכת אחרי אשתו", אמר אובאמה באותו אירוע. "אכן - אשתי חכמה ממני, יפה ממני. אבל היא גם קצת יותר מרושעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסנאטור ורעייתו. אסטרגיה?
צילום: רויטרס
מומלצים