שתף קטע נבחר

חדש במפות של גוגל: טיילו ברחובות ארה"ב

גוגל הרחיבה את שירות המפות שלה ומאפשרת לצפות בתמונות פנורמיות מרחובות בארה"ב. מיקרוסופט הרחיבה אף היא את השירות ומאפשרת לצפות בבניינים הוירטואלים

חברות גוגל מאפשרת לצפות בשירות המפות Maps ובתוכנות Google Earth בתמונות פנורמיות של רחובות מערים ואיזורים גדולים בארה"ב, ביניהם עמק הסיליקון, ניו יורק, מיאמי, דנוור ועוד.

 

התמונות מוצגות במפה באמצעות סמלים של אנשים. לחיצה על כל סמל פותחת תמונה של האיזור, וניתן לצפות בה במבט פנורמי, בשונה משירות Zoomap בישראל, המציע רק תמונות דוממות של בניינים מרחבי הארץ. 

 

בשירות החדש של גוגל התמונות הן פנורמיות, ומאפשרות להסתובב במקום 360 מעלות. בזכות רצף התמונות, אפשר לערוך מעין שיטוט וירטואלי מנקודת מבט של הולך רגל בכל מקום בתוך הערים.

 


שיטוט וירטואלי במנהטן במפות של גוגל

 

התמונות באיכות טובה, יחסית, וניתן לראות בניינים, מכוניות, ואף לקרוא ולזהות שלטי רחוב ושמות של חנויות.

ענקית החיפוש הודיעה כי בכוונתה להרחיב את טווח השיטוט ולהוסיף תמונות של איזורי מטרופולין נוספים.

 

במקביל, החברה הכריזה על שירות Mapplets (הלחם של המילים "מפות" ו"יישומים"), המאפשר למתכנתים ליצור יישומים עם שכבות מידע למפות, הכולל מידע דמוגרפי, מרחקים או כל מידע אחר. גולשים אחרים יוכלו לשלב את היישומים הללו במפות של גוגל.

 

המפות של מיקרוסופט: תמונות וירטואליות

בתוך כך, גם מיקרוסופט הרחיבה את שירות המפות שלה. נוספה אפשרות לצפות בהדמיה תלת מימדית של בניינים ומבנים ברחבי ארה"ב, קנדה ואנגליה.

 


הדמיה של מבנים בניו יורק

 

על מנת לצפות בדגמי הבניינים, יש להוריד את תוכנת Virtual Earth של מיקרוסופט, הדומה מאוד לתוכנת Google Earth (שם כבר קיימת אפשרות לצפות בהדמיה תלת מימדית של מבנים), וכן צריך להוריד פקד ActiveX לדפדפן Internet Explorer או הרחבה ל-Firefox.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים