שתף קטע נבחר

חשד: אביגדור קלנר העביר מידע פנים ליעקב בן גור

אביגדור קלנר, מנכ"ל ויו"ר פולאר השקעות, נחקר אתמול במשטרה בחשד שהעביר מידע פנים לאיש העסקים יעקב בן גור. במסגרת החקירה נאספו ראיות המלמדות על חשד שבן גור, חברו של קלנר, רכש או מכר מניות בהתאם לעצות שקיבל מקלנר שעבד באותן חברות

אביגדור קלנר (64) מנכ"ל יו"ר ומבעלי השליטה של פולאר השקעות נחקר אתמול במשטרה בחשד שהעביר מידע פנים לאיש העסקים יעקב בן גור, שנחקר בעבר בפרשת השחיתות ברשות המיסים. פרטי העבירות: שימוש במידע פנים, תרמית בקשר לניירות ערך, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

קלנר שוחרר לביתו בכפר שמריהו בתנאים מגבילים, המונעים ממנו במשך 21 יום מלהגיע למשרדי החברה. בהודעת פולאר לבורסה נמסר, כי "החברה מתכבדת להודיע כי מר אביגדור קלנר, מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון פולאר השקעות, המכהן גם כיו"ר דירקטוריון פולאר נדל"ן בינלאומי, נחקר אתמול במשטרה תחת אזהרה. קלנר שיתף פעולה עם החוקרים וענה לכל שאלותיהם".

 

מבקשת המשטרה להארכת מעצרו של קלנר עולה, כי במסגרת החקירה המתנהלת במפלג לחקירת עבירות כלכליות ביאח"ה נאספו ראיות המלמדות על חשד שקלנר, איש פנים בחברות ישראליות וזרות, ויעקב בן גור, מכרו משכבר הימים, רכשו או מכרו ניירות ערך בהתאם להנחיות קלנר.

 

מידע הפנים שקלנר העביר לבן גור לא היה ידוע לציבור וכך, על פי החשד יכל בן גור להפיק רווחים. על פי חשד המשטרה, השניים חילקו ביניהם את הרווחים.

 

בנוסף, נאלץ קלנר להפקיד את דרכונו ונאסר עליו לצאת מהארץ למשך חצי שנה, נאסר עליו ליצור קשר עם כל גורם שהוא שלא באישור המשטרה, ערבות צד ג' בסך 100 אלף שקל וערבות בנקאית בסך 500 אלף שקל.

 

בחודש ינואר נחקר קלנר בעניין החשדות לשחיתות ברשות המסים. מניית פולאר השקעות צנחה ב-3.64% בבורסה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור קלנר, מנכ"ל יו"ר פולאר השקעות
מומלצים