שתף קטע נבחר

אילון: "ברק נגרר להשמצות והשתלחויות"

במטהו של עמי אילון קיבלו ביטחון נוכח הודעתו הצפויה הערב של עמיר פרץ על תמיכתו בו לקראת הפריימריז במפלגת העבודה. לאחר שאמש איימו אנשי ברק "לפרק את מחנה פרץ" ולנסות להעביר לשורותיהם חלק מתומכיו, מאשים היום אילון: "התנהגותו חושפת את ברק הישן שהסתתר במהלך כל הקמפיין"

חבר הכנסת והמועמד לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, עמי אילון, לא מבזבז זמן ויוצא היום (א') במתקפה חריפה נגד מי שיתחרה מולו ב-12 ביוני בסיבוב השני של הפריימריז - אהוד ברק.

 

"ברק בלחץ נוכח כישלונו להשיג הכרעה בסיבוב הראשון ונוכח כישלונו להשיג את תמיכתו של עמיר פרץ", נמסר אחר הצהריים ממטהו של אילון, "לכן הוא נגרר להשמצות והשתלחויות נגד חבריו למפלגה. ההתנהגות הזו חושפת את ברק הישן שהסתתר בכל מהלך הקמפיין. חברי מפלגת העבודה אינם מעוניינים בפלגנות אלא באחדות".

 

למרות הדברים, נמסר ממטה אילון כי לאחר שייבחר לתפקיד היו"ר יש בכוונתו לשלב את ברק, אופיר פינס ודני יתום בהנהגת המפלגה - לצדם של אבישי ברוורמן ועמיר פרץ התומכים בו.

 

ההודעה החריפה פורסמה לאחר שאמש הודיעו במטהו של ברק על פתיחת קמפיין חריף נגד אילון ופרץ. במטהו של ברק הגו שתי סיסמאות. האחת תחת הכותרת "בחרת עמי, קיבלת פרץ" והשנייה תחת הכותרת "הקומבינה של אילון פרץ ורמון - תרגיל מסריח מספר 2".

 

שתי הסיסמאות הללו נועדו לעשות דה-לגיטימציה לברית שכרתו אילון ופרץ בימים האחרונים ולפגוע באמינותה. כמו כן נועדו הסיסמאות להחליש את אילון בקיבוצים בשל החיבור עם פרץ. יש לציין כי שר הביטחון חלש מאוד במגזר הקיבוצים וזוכה בו לתמיכה מועטה מאוד. במטהו של ברק מקווים שחוסר האהדה כלפי פרץ יחליש את אילון משמעותית לקראת הסיבוב השני.

 

אמש גם איימו במחנה ברק "לפרק את מחנה פרץ" נוכח תמיכתו הצפויה של שר הביטחון בעמי אילון. לדברי אותם גורמים, בימים הקרובים ייעשה מאמץ כדי לפרק את מחנהו של פרץ ולגרום לכמה שיותר חברי מפלגה התומכים בו להצביע בעבור ברק בסיבוב השני.

 

הערב צפוי עמיר פרץ להכריז בכנס בבית מפלגת העבודה בתל-אביב על תמיכתו בעמי אילון בסיבוב השני. מקורביו של שר הביטחון אומרים כי אין הוא מתכוון להתלהם בנאומו, אלא להסביר את יתרונות החבירה לאילון לקידום הנושאים החברתיים והכלכליים. פרץ יכריז גם על הקמת מחנה חברתי חדש במטה העבודה שיפעל כגוף מאוחד ומלוכד כדי לקדם את הנושאים החברתיים.

 

בתוך כך, מקורבים לפרץ העריכו כי שר הביטחון יפעל באינטנסיביות כדי להביא בין עשרת אלפים ל-12 אלף תומכים שיצביעו בעבור אילון בשבוע הבא. גורמים אחרים במטהו של שר הביטחון אמרו כי אפשר להביא אף מספר גבוה יותר של תומכים ולנצח את הבחירות בגדול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמי אילון
צילום: דורון גולן
צילום: עופר עמרם
אהוד ברק
צילום: עופר עמרם
מומלצים