שתף קטע נבחר

המלצה: בכירי רשות המסים ושולה זקן - לדין

אחרי חודשים ארוכים של חקירה סמויה וגלויה, הגישה המשטרה את המלצותיה בפרשת רשות המסים לפרקליטות המדינה. ההמלצה: להעמיד לדין את ראשי רשות המסים, ג'קי מצא ואיתן רוב, את ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן, את אחיה יורם קארשי ואת קובי בן-גור

המלצות לכתבי אישום בפרשת רשות המסים: המשטרה ממליצה הבוקר (יום ב') להעמיד את ראשי רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא ואיתן רוב, וכן את ראש לשכתו של אהוד אולמרט לשעבר, שולה זקן ואת אחיה, איש העסקים יורם קארשי ואת קובי בן-גור. הם חשודים במתן ובלקיחת שוחד, במרמה ובהפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. החשד המרכזי הוא שאנשי עסקים היו מעורבים במינוי מקורביהם ברשות המסים, ובתמורה קיבלו הקלות מס.

 

 

היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה העבירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה את המלצותיה, והתיקים ייבחנו בזמן הקרוב. החקירה רחבת ההיקף נמשכה מספר חודשים ועסקה בעיקר בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות. במהלך החקירה, בוצעו חיפושים רבים, נרשמו כ-500 הודעות ונחקרו עשרות חשודים בעבירה, חלקם עובדי רשות המסים.

 

ממצאי החקירה ביססו את החשדות, לטענת המשטרה, כי שני אנשי עסקים פרטיים, רואה החשבון קובי בן-גור ויורם קארשי, הפעילו את השפעתם, בתחילת שנת 2006 ופעלו באופן אישי לקידום מינויו של ג'קי מצא לתפקיד מנהל רשות המיסים. בנוסף, פעלו על-פי החשד באמצעות ג'קי מצא, ובמעורבותה של שולה זקן למינוי מקורבים בעמדות מפתח ובתפקידים בכירים ברשות המיסים.

 

החקירה התנהלה תחילה באופן סמוי בידי היחידה הארצית לחקירות הונאה. מבצע החקירות שהתנהל תחת השם "כרטיס פתוח", כלל האזנות סתר רבות, שנעשו בהנחייתה של מפקדת היחידה תת-ניצב מירי גולן, טרם פרישתה.

 

ב-2 בינואר התפוצצה הפרשה, כאשר היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטה על ביתה של שולה זקן ועל ביתם של בכירים ברשות המסים וחשודים נוספים. לטענת המשטרה - אנשי עסקים פרטיים בעלי עניין בפעילות רשות המסים, הפעילו השפעתם לשם "קניית" מינויים של בעלי תפקידים שונים ברשות המיסים, כולל למשרות בכירות ברשות. 

 

אחיה של שולה זקן, יורם קארשי - חבר מועצת עיריית ירושלים - חשוד שניצל את קרבתו לאותם בכירים ולאחותו כדי להתערב במינויים. זקן מצדה חשודה בתיווך בין אנשי העסקים ובין מקורביה לבין בכירי רשות המסים. 

 

בכיר הנחקרים הוא מנהל רשות המסים, ג'קי מצא, בן 38, מונה לתפקיד הבכיר חודשיים לפני הבחירות. מצא, רואה חשבון במקצועו ובוגר לימודי משפטים, החל את עבודתו באגף מס הכנסה בשנת 1993 ומילא שורה של תפקידים, בהם סגן נציב מס הכנסה לחקירות ומנהל המחלקה המקצועית. בשנים 1997-2000 עבר לשוק הפרטי ושימש כמנהל מחלקת מסים במשרד רואה חשבון, בשנת 2000 שב מצא לאגף מס הכנסה. לפני שמונה למנהל רשות המיסים בינואר 2006 הוא כיהן כסמנכ"ל בכיר לעניינים מקצועיים ברשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'קי מצא. קיבל שוחד?
צילום: תומריקו
צילום: ניב קלדרון
שולה זקן. בחשה במינויים?
צילום: ניב קלדרון
צילום: אלכס קולומויסקי
המלצה להעמיד לדין. איתן רוב
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים