שתף קטע נבחר

אביגדור קלנר, החשוד בשימוש במידע פנים, משעה עצמו

קלנר, שנעצר ונחקר בחשד לשימוש במידע פנים ושורה של עבירות ני"ע, אומר: "אני משוכנע כי פעלתי כחוק אך אני חש אחריות אישית עמוקה לחברה שבה אני רואה מפעל חיים"

אביגדור קלנר, יו"ר ומנכ"ל פולאר השקעות ומבעלי השליטה בקבוצת שרם-פודים-קלנר, הודיע היום כי הוא משעה את עצמו מתפקידיו בחברת פולאר השקעות ויוצא לחופשה.

 

בהודעתו לפולאר אמר קלנר: "אני חש אחריות אישית עמוקה לחברה שבה אני רואה מפעל חיים. כמי שהחברה יקרה לו ומבקש להגן על השותפים באותו מפעל: הציבור, העובדים, ההנהלה ושותפיי העסקיים - אני סבור כי ההחלטה בעיתוי הנוכחי היא נכונה".

 

"החלטה זו איננה קלה עבורי מאחר ואני משוכנע כי פעלתי כחוק. עם זאת ברור לי, כי כל עוד הנושא נמצא בחקירה ואני מחזיק בתפקידים רשמיים מטעם החברה, אין לי ספק שהחברה תיגרר לעין הסערה ותנזק לחינם. על אף שאינני מחוייב על פי הדין לצאת לחופשה ולהשעות עצמי מתפקידי בשלב זה, אני רואה את טובת המערכת והציבור כקודמת", הוסיף קלנר.

 

שימוש במידע פנים

הודעת קלנר מגיעה כשבוע לאחר שנעצר ונחקר קלנר בחשד לשימוש במידע פנים ושורה של עבירות חמורות שביצע, לכאורה, במניות חברות הנסחרות בבורסה בת"א ובבורסת ה-AIM בלונדון.

 

קלנר, ששימש כיו"ר ומנכ"ל חברת פולאר השקעות וכיו"ר אורדן תעשיות, נחשד שמסר מידע פנים לאיש העסקים קובי בן-גור, לשעבר יו"ר פלאפון ואחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות ברשות המיסים. היום המליצה למשטרה להעמיד את בן-גור לדין, יחד עם מנהל רשות המסים לשעבר ג'קי מצא וחשודים נוספים.

 

מחקירה עולה, כי לפי המידע שקיבל רכש ומכר בן-גור מניות בחברות בורסאיות שבקבוצת שרם-פודים-קלנר: פולאר השקעות, פולאר נדל"ן בינלאומי, פולאר תקשורת וטליט הנסחרת בלונדון.

 

על פי החשדות, בפולאר השקעות הועבר מידע על המגעים למכירת השליטה לאיש העסקים האמריקאי ז'יל פלדמן; בפולאר נדל"ן החשד הוא כי נמסר מידע לקראת רכישת נכסים בחו"ל, ובטליט החשד הוא כי הועבר מידע לקראת מכירת השליטה מידי שרם-פודים-קלנר לקבוצה בראשות המנכ"ל עוזי כץ.

 

ביום חמישי האחרון נשלח קלנר למעצר בית ל-10 ימים ונמנע ממנו לקיים קשר עם עובדי חברות הקבוצה ולהגיע למשרדים. כמו כן, הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ונלקח דרכונו. בנוסף, נאלץ קלנר להפקיד את דרכונו ונאסר עליו לצאת מהארץ למשך חצי שנה, נאסר עליו ליצור קשר עם כל גורם שהוא שלא באישור המשטרה, ערבות צד ג' בסך 100 אלף שקל וערבות בנקאית בסך 500 אלף שקל.

 

פרשה נוספת בה היה מעורב קלנר התרחשה בחודש ינואר האחרון, אז נחקר קלנר בעניין החשדות לשחיתות ברשות המסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור קלנר יו"ר ומנכ"ל פולאר השקעות
מומלצים