שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נשים נגד האלופה
  מספר ארגוני הנשים מוחים על העלילה של "האלופה", במהלכה מעלילה עובדת לשכת רה"מ על ראש הממשלה הטרדה מינית. "אם לא ישונה התסריט, נקרא לציבור הנשים בארץ להפסיק לצפות בסדרה", מבטיחות הנשים

  עוד לא שקע הצער על מותה של סיגי, וכבר קמה לה תנועת מחאה נוספת הקשורה ב"אלופה": פרשת ההטרדה המינית שהודבקה לראש הממשלה שאול פורת על ידי המתלוננת נ', מרגיזה את ארגוני הנשים. נציגות הארגונים מודיעות במכתב ששלחו לתסריטאי "האלופה", כי במידה ולא יוכנסו שינויים בתסריט הן יקראו לציבור הנשים בישראל להפסיק את צפייתן בסדרה.

   

  נציגות הארגונים פנו היום במכתב לתסריטאי "האלופה" בבקשה לשנות את תסריט הסדרה, לפיו עובדת הכפופה לראש הממשלה (מכרם חורי) שותפה לקנוניה הנרקמת נגדו, ומעלילה עליו הטרדה מינית.  התסריט פוגע לטעמן בציבור נפגעות תקיפה מינית בישראל משום שהמתלוננת נגד ראש הממשלה, למעשה פיתתה אותו כדי לגרום להתפטרותו בגין חשד להטרדה מינית נגדה. על פי עלילה זו, הצעירה שותפה לקנוניה נגד ראש הממשלה, והיא מוצגת כשקרנית לעומת דמותו של ראש הממשלה המוצגת באור חיובי, ישר והגון.

   

  המכתב נשלח מטעם 11 הארגונים, ביניהם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, שדולת הנשים בישראל, "איתך" - משפטניות למען צדק

  חברתי וארגון ו"אשה לאשה". הארגונים חתומים על המכתב בשם "קואליציית ארגוני הנשים להרחקת עברייני מין מהשלטון", ארגון על תחתיו התאגדו לפני כשלושה חודשים, במטרה למגר עבריינות מין ממעוזי שלטון בישראל.

   

  במכתב הועלתה גם תמיהה לגבי תזמון העיסוק בנושא הרגיש: "בימים אלה, זמן קצר לאחר הרשעתו של חיים רמון במעשה מגונה כלפי אישה צעירה, ובעת שנשיא המדינה חשוד בסדרה ארוכה של עבירות מין, בחרתם לייצר סיפור כמות זה במסגרת סדרת טלוויזיה שפונה ומשודרת לכלל הציבור בישראל. אין לנו אלא להביע את דאגתנו לגבי שימוש לרעה, לכאורה, שהנכם עושים בסדרה זו על מנת להעמיק את המבט החשדני שקיים בחברה כלפי נפגעות תקיפה מינית, וכדי ליצור חשדנות כלפי מניעיהן של כאלה שמתלוננות נגד בכירים שפגעו בהן מינית.

   

  "נדמה שהבחירה שלכם לכתוב עלילה כזו אינה מקרית, לא בתוכנה ולא בתזמונה, ועל כך אין לנו אלא להצטער וכמובן למחות. צר לנו שבאמצעות התסריט האמור הצטרפתם אל שורה ארוכה של בכירים בישראל, אשר עושים ככל לאל ידם על מנת לערער את אמינותן של הנפגעות, וכדי להגן על אלה שנאשמים או החשודים בתקיפה מינית".

   

  סער לחמי, תסריטאי "האלופה" מוסר שלא זו היתה כוונת המשורר: "אני מזדהה עם הבחורות האלה. הראינו במפורש שזו היתה מניפולציה, אבל זה לא אומר שכל אירוע הוא קונספירציה, בטח לא כל המקרים האחרונים שהיו בחדשות. כאן הסיפור הוא חלק מתמונה גדולה יותר, מזה שחותרים נגד רה"מ ורוצים להפיל אותו. ראש הממשלה הוא דמות חיובית ואדם ישר וזאביק ניצל את טוב הלב הזה. אפילו שהוא לא באמת הטריד אותה, הוא מרגיש עם זה לא נעים ורוצה להתפטר - תגובה לגמרי הפוכה מהנורמה הקיימת היום אצל פוליטיקאים שלא ממהרים להתפטר. אני מבין למה הם כועסים, אבל באמת שזו רק עלילה שנועדה לחזק את המניפולציות שזאביק מפעיל על רה"מ".

   

  מ- HOT נמסר בתגובה: "זו הפעם השנייה השבוע שמקצת מצופי האלופה מתקשים להפריד בין היות הטלנובלה "האלופה" עלילה דימיונית, פרי מוחם היצירתי של כותבי האלופה, לבין המציאות. הפעם הקודמת היתה מותה של הדמות סיגי בר חיים. בניגוד למציאות העגומה בישראל שעולה על כל דימיון, אין כל כוונה מצד האלופה לרמז, לייחס או לקעקע את אמינות המתלוננות כנגד תקיפה מינית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אייל לנדסמן
  מכרם חורי. רה"מ של האלופה
  צילום: אייל לנדסמן
  הטבות למנויים
  מומלצים