שתף קטע נבחר

"שלום עכשיו" בחברון: לפנות מפה את המתנחלים

מול 300 מפגיני שמאל, שציינו ארבעים שנה לששת הימים, התייצבו כמה עשרות פעילי ימין שכינו אותם "בוגדים". יו"ר שלום עכשיו: "מרוצים מאוד שבג"ץ לא נכנע לאיומים ואיפשר לנו לקיים את ההפגנה"

תחת אבטחה של עשרות שוטרים וחיילים, הפגינו בצהריים (ג') כ-300 פעילי תנועת "שלום עכשיו" סמוך למערת המכפלה בחברון לציון 40 שנה ל"כיבוש הישראלי" בשטחים. מולם הפגינו עשרות פעילי ימין תושבי המקום. בתום ההפגנה יידו פלסטינים אבנים לעבר אוטובוס שהסיע פעילי שמאל ואל ניידת משטרה שהייתה במקום. לא היו נפגעים.

 

ההפגנה התאפשרה בעקבות עתירה של שלום עכשיו לבג"ץ, לאחר שהצבא והמשטרה לא אישרו לפעילים להפגין במקום מחשש להתפרעויות מתנחלים באזור. המתנחלים מצידם תיכננו בתחילה להביא למקום ההפגנה עגבניות וביצים כדי להשליך על פעילי השמאל, אולם החליטו בסופו של דבר לא להפר את הסדר "כדי לא לתת לשלום עכשיו את תשומת הלב שהם מחפשים".

 

חבר הכנסת מטעם מרצ, חיים אורון, היה גם הוא במקום ההפגנה ואמר ל-ynet: "למעשה היינו צריכים להגיע לכאן בעוד שבוע, כיוון שביום השביעי של מלחמת ששת הימים החלה המלחמה שנמשכת 40 שנה. באותו יום הגיעה לכאן קבוצת מתנחלים שכפתה על מדינת ישראל את ההתנחלות בחברון. אנו קוראים לממשלת ישראל להיכנס למשא ומתן עם הרשות הפלסטינית. הם אומרים שהם רוצים לדבר, אנחנו צריכים לדבר איתם ונצטרך גם לפנות את חברון של המתנחלים".


הפגנת שלום עכשיו בחברון. מבטיחים לחזור (צילום: גיל יוחנן)

  

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר אמר שהוא מרוצה מאוד מהחלטת בג"ץ לאפשר לתנועתו להפגין במקום, לראשונה מזה חמש שנים. "הצבא רצה להיכנע לאיומי המתנחלים ולא לאפשר לנו לקיים את ההפגנה ואנו מרוצים מאוד שבג"ץ לא נכנע לאיומים אלה", אמר. "זו לא ההפגנה האחרונה שלנו כאן".

 

פעיל הימין, איתמר בן-גביר, אמר בצהריים ל-ynet: "שלום עכשיו באו לעשות פרובוקציה ולא בטוח שניתן להם את התענוג הזה". ברוך מרזל שהגיע גם הוא למקום, הוסיף: "ברגע שהבנו ששלום עכשיו לא מסוגלים להביא לכאן אנשים רבים כבעבר, ביטלנו את כל ההסעות של אנשינו ובאנו לכאן באופן עצמאי כדי להראות שיש צד שני למטבע. הם בוגדים וזה לא משהו רציני, אם לא היינו רוצים שהם יגיעו, הם לא היו מגיעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילי הימין בחברון. השמאל מבצע פרובוקציה
צילום: גיל יוחנן
שלום עכשיו. להיכנס למו"מ עם הרשות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים