שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סוזנה יורק הקדישה קטע לואנונו - הקהל מחה

  השחקנית הבריטית הקדישה סונטה מאת שקספיר למרגל הגרעין ועוררה עליה את כעסם של הצופים. הקאמרי: "הדברים שנאמרו על דעתה בלבד ובניגוד לתוכנית המקורית של הערב"

  הקהל בתיאטרון הקאמרי של תל אביב סער אמש (ג') כשהשחקנית הבריטית סוזנה יורק, המתארחת בימים אלה בפסטיבל שקספיר הבינלאומי של התיאטרון, הקדישה סונטה של המחזאי הבריטי הנודע ל"דמות שהשתחררה מהכלא הישראלי לפני כשנתיים אך למרות זאת לא יצאה לחופשי". רבים מהיושבים באולם הניחו כי יורק מתכוונת למרגל הגרעין מרדכי ואנונו, והגיבו בשריקות בוז ובנטישת האולם בצורה הפגנתית.

   

  האירוע התרחש לקראת סוף ההצגה "אהבותיהן של הנשים השקספיריות", מונודרמה מצליחה מאוד של יורק שמגישה מספר מונולוגים של הנשים המאוהבות והנאהבות במחזותיו של שקספיר. יורק, שהעלתה את המונודרמה פעמיים בישראל לפני שעלתה על מטוס והמריאה בחזרה לבריטניה, הופתעה מהתגובות החריפות לדבריה אך המשיכה בערב כמתוכנן. בסופו של דבר ירדה מהבמה לתגובות מעורבות של מחיאות כפיים וצעקות בוז. יורק, הידועה בפעילותה ההומניטרית, הקדישה במהלך הערב מונולוג מתוך "הנרי השישי" לכל האמהות החרדות לגורל ילדיהן בעיראק, ישראל, פלסטין ודארפור.

   

  בתיאטרון הקאמרי הופתעו לשמוע את דבריה של יורק. הנהלת התיאטרון מסרה בתגובה: "הגברת יורק מקדישה סונטה מפורסמת של שקספיר מדי מופע לאישיות אחרת. הפעם היא בחרה להקדישה 'לדמות שהשתחררה מהכלא לפני כשנתיים', חלק מהקהל הבין שהכוונה היא למרדכי ואנונו, שמסר את סודות האטום של ישראל לעיתונות הבריטית. הופתענו לשמוע את הדברים שנאמרו על דעתה של יורק בלבד ובניגוד לתוכנית המקורית של הערב. חלק מהקהל הביע את מחאתו וחלק אחר המשיך להאזין לסונטה עצמה והריע לה בסוף הערב ממושכות בתודה על ערב מהנה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יורק. מחיאות כפיים וקריאות בוז
  לאתר ההטבות
  מומלצים