שתף קטע נבחר

עלו ברשת: סדין אדום

הפורטל לשיעורי בית, דרור כהן במירוץ פאריז-דאקאר, בלוג שמציג ישראלים יפים וסקסיים, עוגות מעוצבות כפסלים ותערוכה של ארכיון צה"ל

הפייבוריט: שוונג

המיזם הישראלי-אך-גלובלי "שוונג" (לא לבלבל עם פורטל הספורט המצוין), קופץ עשר כיתות בבת

אחת: מה שהתחיל כמו מאגר ערכי ויפה לתקצירים, שנועד לאפשר לציבור גדול ככל האפשר להתוודע אל כמה שיותר יצירות ספרותיות, מאמרים ומחקרים בדרך פשוטה ונגישה ובהמון שפות – מסתמן כעת גם כמוביל בתחום הפיתוח הטכנולוגי של כלים שימושיים לסטודנטים ותלמידים.

 

האתר מפעיל בימים האחרונים בהשקה שקטה סדרה של איזורי תמיכה ותוכנות חדשות בגירסת בטא, שנועדו להקל ולפשט את חייו של כל תלמיד, ובפועל מייצרים באתר המצוין הזה שכבת פעילות של רשת חברתית על בסיס לימודי/חינוכי:

 

  • שוונג שיעורי בית - שטח אחסון אישי המיועד לארגון, הכנה ושמירה של שיעורי הבית, ונגישות ל"מחברות" מכל מחשב ובכל מקום. האזור החדש מאפשר נגישות גם לסיכומי שיעורים ומשימות כיתתיות מכל מקום, לשתף בשיעורי הבית, וגם – לפגוש סטודנטים מכל העולם שיש להם משימות דומות.

  • שוונג קלנדר – מאפשר לתלמידים לנהל את מערכת השעות שלהם אונליין, ובאופן עקיף גם להתאים לוחות זמנים עם חברים וסטודנטים אחרים.

  • שוונג סיכומים – תוכנת פלא לסיכום אוטומטי של מסמכים, סיפורים, מאמרים, מכתבים וכו'. אין לנו מושג איך זה עובד, אבל ניסינו את זה בעברית ובאנגלית (ואפשר גם ב-32 שפות נוספות) וזה עובד שיגעון. צריך להגדיר את השפה, היקף הסיכום המבוקש (מ-90 ועד 10 אחוזים) – ועל המסך מתקבלות שורות ממורקרות בצהוב, שבדרך כלל אכן מייצגות את עיקרי המסמך. מדהים. 

 

צל"ש: האינץ' של דרור

דרור כהן חוזר לסיבוב שני במירוץ פאריז-דאקאר. כהן, טייס קרב שנפצע קשה לפני 15 שנה ומאז רותק לכיסא גלגלים, הוא

ספורטאי פעיל עם הישגים מרשימים בענפי ספורט שונים. את ההשתתפות הראשונה שלו במירוץ המדברי הקשה מכולם, ב-2002, נאלץ להפסיק משום שתיבת ההילוכים ברכבו בגדה נהרסה כליל.

 

בגיל 39, חמש שנים אחרי, הוא לא מוותר על החלום להיות הישראלי הראשון שישלים את המירוץ, ועל כן התחיל לגייס את המימון הנדרש למסע המפרך הזה, בגובה 300 אלף ד', בדרך מקורית ומדליקה במיוחד – ברכות ממכרים ומציבור הגולשים, שיוטבעו על גבי מכסה המנוע של רכבו.

 

 כהן חישב את מספר האינצ'ים הרלוונטי, ומציע לכל גולש שמעוניין להשתתף במסע שלו לרכוש כמה אינצ'ים שירצה במחיר 11 ד' לאינץ'. בתמורה יוכל להקדיש את הברכה למי שירצה, ולהוסיף גם תמונה אישית.

 

הישראליה

שלושה אתרים חדשים הנוגעים לזהות הישראלית של כולנו, משלושה היבטים שונים בתכלית:

 

סדין אדום - תערוכה אינטרנטית חדשה באתר של ארכיון צה"ל מציגה תמונות, מסמכים ומפות, שחלקם מובאים שם לראשונה, המתעדים את מהלכי הקרב במלחמת ששת הימים. מומלץ להקשיב להקלטה ההיסטורית "סדין אדום", המבשרת את אישור המלחמה.

 

קשרי שואה – כלי חדש וחשוב, שמאפשר חיפוש של קשרים והקשרים בתוך דפי העד של ארכיון יד ושם. המנוע הזה פותח בידי המעבדה לטכנולוגיית ידע בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת ת"א, ונועד לשימושם של ניצולי שואה ובני משפחותיהם של נספים, שמעוניינים לקשר את מעט המידע שבידיהם על גורלם של מכרים וקרובים עם המידע שהיה בידי ניצולים אחרים, ומופיע בדפי עדותם בארכיון.

 

יופי ישראלי – יוזמה עצמאית לשיווק מקורי וחמוד של ישראל כמקום חיובי: בלוג באנגלית המציג רק צילומים של ישראלים יפים וסקסיים, רצוי על חוף הים ובביגוד מינימלי, שמוכיחים כמה יפה לחיות כאן. (שלח: יובל חיימוביץ').

 

השיווקייה

כמה אתרים עסקיים עם תוכן שימושי או ערכי:

 

יותר טוב מצה"ל – יובל עילם מהרצליה הוא מותג-על אצל צעירים לפני גיוס. כבר יותר מעשרים שנה הוא מפעיל את הקורס הוותיק בארץ להכנה לשירות הצבאי, ובזכות גישתו הייחודית חבים לו אלפי צעירים את הקליטה המהירה והקלה שעברו ביחידות השדה ובסיירות ההתנדבותיות.

 

האתר של עילם פועל ברוח הערכיות של עילם, מספק מידע רב על מסלולי השירות בצבא, משמש מקום מפגש נוסף

לחניכים הרבים ולבוגרים, מתעד בתמונות ובקטעי וידאו את ההכשרות המפרכות ורגעים אנושיים יפים, ואפילו מפרסם כתבות וטקסטים של חניכים.

 

מהאתר ניכר כי מה שנראה מתאים רק לפרק זמן קצרצר בחייהם של החניכים הוא למעשה הטבעה חינוכית חיובית לכל מהלך חייהם. יפה.

 

עוגה-עוגה – עיצוב של עוגות כפסלים זה הטרנד החדש היום, ואל שורת המעצבות שכבר הצגנו כאן מצטרפת גם טל כץ מסטודיו "שוגא", שלצד גלריית התמונות המרהיבה גם חושפת טכניקות לפיסול ביתי בבצק סוכר.

 

רואים לבן – פיצ'ר נחמד באתר שהוקם לקידום המכירות של מגדל מגורים יוקרתי בראשל"צ מאפשר לגולשים לצפות בנוף הנשקף מהמרפסות של כל דירה החל מהקומה ה-9 ועד לפנטהאוז שבקומה ה-25, 100 מטרים מעל פני הקרקע. נייס.

 

רק מזוזות – גלריה של מזוזות מקוריות ויפהפיות מקרמיקה שעוצבו בידי גבריאל מנשה, וחצי מההכנסות ממכירתן יועברו כתרומה לעמותת "אטלס" של חולי ALS בישראל.

 

עודפים סנטר – אם תתעלמו מהעיצוב המזעזע של האתר הזה, אולי תגלו בו כתובת צרכנית ראויה לרכישות של מוצרי חשמל

ואלקטרוניקה ביתיים, ממקרר ועד איי-פוד, במחירים זולים.

 

האתר מופעל בידי חברת ראלקו, יבואנית שארפ וזנוסי, ומציע מוצרים מתצוגה או מחודשים של מותגים שונים, וכן פריטים עודפים או חיסולי מלאי – במחירים שנופלים עד 70 אחוז מהמחיר המקורי. זה, כמובן, לא סותר את הנחת היסוד שלנו - שבתחקיר נמרץ ברשת תמיד אפשר למצוא גם הצעות טובות יותר.

 

חדש בטיוב

שלושה סרטונים שווים וחדשים באתרי השיתוף הווידאו:

 

הספירה לאחור – קליפ גאוני, צפיית חובה לחובבי קולנוע: כפרודיה על רשימות "100 הגדולים" שמכון הקולנוע האמריקני

מפרסם מעת לעת, יצר בלוגר אמריקני את הספירה הזו לאחור – מ-100 עד 1, תוך שימוש בקטעים מסרטים ידועים בלבד.

 

מי שממש חייב לדעת מאילו סרטים נלקח כל קטע – כאן תוכלו למצוא את הרשימה המלאה. (שלח: גיא חתוכה).

 

דסקטופ מהסרטים – בימים האחרונים חשפה מייקרוסופט את הממשק האינטואיטיבי לניהול הדסקטופ שפיתחה וזכה לכינוי הנפלא "טכנולוגיית מינוריטי ריפורט" בזכות ההשראה שספגו מפתחיו מהסרט של ספילברג. אם לא נחשפתם עדיין לפלא – הנה ההדגמה המלהיבה של המדען ג'ף האן, ממובילי התחום. מומלץ.

 

חיבוק מדבק – בכיכר שבה הפילה שנאת אחים את הקורבן היקר מכולם, מסתובבת בימים אלה חבורה של מחבקי-חינם, שמחלקת חיבוקים לכל דורש בהשראת המודל האוסטרלי שכבש את בירות העולם. מה שנשמע בתחילה כמו מהלך מביך מתגלה מתברר בקליפ הזה, שמתעד את סדרת המפגשים של החבורה עם עוברי אורח, כאקט אנושי אינסטינקטיבי ומדבק ממש. אין לנו מושג מי הם המחבקים עצמם, אבל בזכות מעט התום והאהבה שהצליחו להשיב לכיכר רבין אנו שולחים להם חיבוק ענק בחזרה.  

 

גן חיות

מקבץ של פספוסים קורעים של בעלי חיים, עם טוויסט מחריד ובכלל לא מצחיק בסוף:

 

צבי ווקר – לא תאמינו את מי הצב הזה מטריד מינית. (שלחה: אורית ניר).

 

תוכי מזמר – שר, ונותן בראש בהתאם למוזיקה.

 

סנאי בר-מזל – קטע מבוים, ועדיין כה מקסים.

 

חיות ומחמד – תעלולים על ארבע מתוך תוכנית כשרונות אמריקנית.

 

המדפיס – חתול בית עצבני פוגש מדפסת.

 

אכזריות בלתי נסבלת – וזו כתבה מזעזעת של רשת סקי הבריטית על היחס הנורא כלפי בעלי חיים בסין, שם הבילוי המשפחתי המועדף הוא שחרור פרת משק תמימה במרכזה של חבורת טיגריסים אימתניים.

 

תהליך מותה המזוויע של הפרה נמשך גם דקות ארוכות אחרי שכבר נקרעו ממנה כל אבריה הפנימיים, לקולות צהלתם של הילדים הסיניים. התחקירנים הבריטיים מציגים גם קרקסים ומופעי רחוב שבהם נעשה שימוש מגונה לרעה בבעלי חיים, שמעדיפים לשחק באש מאשר לסבול את מכותיהם של המאלפים שלהם. זהירות – קשה לצפייה ולא מתאים לילדים. (שלחה: סמדר).

 

ייתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרור כהן חוזר לפאריז-דאקאר
מומלצים