שתף קטע נבחר

שר המשפטים ל-ynet: מזוז לא צריך להתפטר

אחרי שבוע של קרב בין פרידמן למזוז, מרגיע שר המשפטים את הזירה בראיון ל-ynet ואומר כי "בסך הכל, היועץ המשפטי עושה עבודה טובה". פרידמן תוקף את השופט בדימוס חשין, ומזדעזע מאפשרות שהוא עצמו יעמוד בראש ועדה לאיתור היועץ. על מינוי מחליף לפרקליט המדינה הוא אומר: "אנו שוקלים למצוא לו ממלא מקום זמני"

"היועץ המשפטי אינו צריך להתפטר". כך מצהיר הערב (שבת) שר המשפטים דניאל פרידמן, בראיון ל-ynet. פרידמן מספק את הראיון בתום שבוע סוער שבו יחסיו העכורים עם היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז עלו מדרגה. הקרב בזירה המשפטית התחמם לאחר ששר המשפטים הגיש הצעה לממשלה לשנות את הרכב הוועדה לבחירת היועץ המשפטי לממשלה. מזוז קרא בתגובה לממשלה לא לאשר את ההצעה.

 

"אני חושב שההתבטאויות שלו זה דבר לא נכון, אבל אינני חפץ בהתפטרותו. אני חושב שבסך הכל היועץ המשפטי עושה עבודה טובה", אומר פרידמן. ביום חמישי ב"ידיעות אחרונות" כי פרידמן מציע למנות שר משפטים לשעבר או יועץ משפטי בדימוס ליו"ר הוועדה במקום שופט עליון בדימוס.

 

היועץ מזוז פרסם בעקבות הדברים הודעה בת 40 עמודים לקראת ישיבת הממשלה שתדון בהרכב ועדת האיתור. לדבריו, "הצעות השינוי נוגדות חזיתית את התפיסה שביסוד המלצות ועדת שמגר". הוא הוסיף ותמה "מדוע הבהילות בשינוי בעת הזאת - ללא תיאום, בדיקה ודיון ציבורי?".

 

בשיחה עם ynet, תוקף השר פרידמן את מתנגדיו, ובראשם השופט בדימוס מישאל חשין שיצא נגד הרפורמה. "הממשלה ראשית לשנות החלטות ממשלה. מאז ההחלטה התרחשו מספר דברים ואחד מהם הוא ששופטים אחדים בדימוס החלו להתבטא בעניינים שונים. אני נותן את הדוגמא של חשין, שמתבטא לא מעט. האם הוא יכול לעמוד בראש ועדה שתבחר את היועץ המשפטי לממשלה? וכשאני מסתכל על בית המשפט העליון, האפשרות הזאת (שחשין יעמוד בראש הוועדה - א.ז) קיימת".

 

העליון המציא שורה של סמכויות

פרידמן מדגיש את נושא הפרדת הרשויות ואומר כי "יש בהחלט שופטים שראויים להיות בוועדה, אבל ברגע שיש מספר שופטים שמתחילים להתבטא בנושאים ציבוריים שנויים במחלוקת, אז ברור שזה לא רצוי שהממשלה תהיה תלויה בגוף חיצוני שיקבע לה את היועץ המשפטי שלה".

 

לדברי שר המשפטים, במערכת המשפט "יש צורך ברפורמה. אלא שהרפורמות היחידות שנעשו זה שהעליון המציא שורה של סמכויות נוספות".

 

בנוגע למינוי פרקליט מדינה חלופי לערן שנדר, אשר פורש באוגוסט הקרוב, אמר פרידמן כי "העניין הזה חשוב ועדיף לטפל בנושאים כאלה זמן רב מראש, ולכן אני מעלה גם את נושא היועץ המשפטי כבר עכשיו. אחד הפתרונות האפשריים הוא למצוא לפרקליט ממלא מקום לפרק זמן, או לבקש ממנו להמשיך לשאת בתפקיד עד שימצא לו ממלא מקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא רוצה לפטר. פרידמן
צילום: חיים צח
קרב. מזוז
צילום: עופר עמרם
מומלצים