שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מי גנב את הפסל?

  פסל ברונזה של האמנית עפרה צימבליסטה, שהוצב לפני כחודש בשדרת הפסלים לזכרו של יואב דגון ברמת-השרון, נגנב בסוף השבוע

  בשדרת הפסלים ברמת השרון הוצבו 14 פסלים של אמנים שונים, שהחליטו לתרום את פסליהם לגן הנקרא על שמו של יואב דגון ז"ל. בין האמנים שתרמו את פסליהם: יגאל תומרקין, מנשה קדישמן, דוד גרשטיין, עופרה צימבליסטה ואחרים. הגן הוקם בעזרת בני משפחתו של דגון, אשר בחרו להנציח את זכרו בצורת גן פסלים בעיר.

   

  הלילה (מוצ"ש) הגיעו אלמונים לשדרת הפסלים ועקרו ממקומו פסל ברונזה של האמנית צימבליסטה. מדובר בפסל גדול עשוי ברונזה המתאר אישה ושלבי סולם. פסל זה, כמו האחרים, היה מקובע לאדמה בבטון, ובמשטרה לא פוסלים אפשרות כי הגנבים השתמשו במנוף.

   

  בעקבות גניבת הפסל, שעלותו נאמדת בעשרות אלפי שקלים, אומרת טליה דגון, אחותו של יואב ז"ל: "הופתענו מכך שהפסל נגנב. בהקמתו של הגן לזכר אחי, נדרשו הרבה תעצומות נפש, הרבה אנשים טובים חברו להצלחת הפרויקט החשוב הזה, ואני מבקשת לפנות לאלה שלקחו את הפסל על-מנת שיחזירו אותו למקומו. מדובר בפסל שנועד להנצחת זכרו של אחי".

   

  הקמת הגן היא יוזמה של משפחת דגון ובשיתוף עיריית רמת השרון להנצחת זכרו של יואב דגון, שהיה אוצר ומנהל מוזיאונים. האמנים הישראלים שתרמו את פסליהם הם אמנים שעבדו איתו במסגרת תפקידו. גן הפסלים נחנך לפני פחות מחודש בטקס שנערך במקום בהשתתפות ראלד מג'אדלה. ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכטרגר, אמר בעקבות הגניבה כי הוא רואה בחומרה את המקרה: "מדובר במעשה מביש של אנשים חסרי לב. אני פונה למשטרה לערוך חקירה רצינית ויסודית ולעלות על עקבותיהם של הגנבים. לצערי הרב, על כל יוזמה חיובית שבאה לטפח את הסביבה ולעשות טוב לאנשים ישנו קומץ של חסרי לב שפועלים לחבל ולהזיק".

   

  משהתברר שהפסל נגנב הוגשה תלונה למשטרת גלילות. דובר העירייה, גונן אליאסי, אומר כי בעקבות הגניבה הונחו בעירייה הגורמים המקצועיים להציב אבטחה בשעות הלילה וכן להתחיל בהליך של התקנת מצלמות במעגל סגור.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים