שתף קטע נבחר

יחימוביץ' מצטרפת לברק: אילון חסר ניסיון

אחרי שתמכה בעמיר פרץ בסיבוב הראשון, החליטה ח"כ שלי יחימוביץ' לבחור בדרך עצמאית והודיעה על תמיכתה באהוד ברק: "ניסיונו הפוליטי של עמי - שנה אחת כחבר כנסת, אינו מהווה הכשרה למסלול המכשולים הזה". מרציאנו: "היא בוגדת בעקרונותיה"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הודיעה אמש (יום א') על תמיכה באהוד ברק להנהגת העבודה. הקרב בין ברק לעמי אילון יוכרע ביום שלישי. יחימוביץ' תמכה בעמיר פרץ בסיבוב הראשון, אך שלא כמו תומכיו האחרים, בחרה להפגין עצמאות והצטרפה למחנה ברק.

 

ברק פרסם הודעה בעקבות הודעת יחימוביץ' ובה כתב שהיא "תהיה חלק מההנהגה של המפלגה, בדרך חזרה לשלטון. יחימוביץ' היא חלק מדור המנהיגות הבא של המפלגה. היא ייחודית ושונה בקולה ובערכיה".  

 

 

במכתב לפעילי העבודה, טענה יחימוביץ' שאילון חסר ניסיון: "הזירה הפוליטית היא כה סבוכה וקשה, עתירת מלכודות, מצלקת ושורפת - עד שאי אפשר להיזרק לצמרת שלה בלי שכבר נצרבת בה כדבעי, כפי שנצרב ברק. מערכת הבחירות הבאה תהיה מול הליכוד וביבי, לא מול קדימה. לברק הסיכויים הגבוהים מבין השניים לנצח בה. ניסיונו הפוליטי של עמי - שנה אחת כחבר כנסת, אינו מהווה הכשרה למסלול המכשולים הזה".

 

היא כותבת על לבטיה ועל הבחירה הקשה בין שני האישים: "הבחירה בברק אינה נעשית בשמחה. אני מודעת לכל שגיאותיו, ומסתייגת מאורח חייו הראוותני ומכל מה שאורח החיים הזה מסמל. אלא שכרגע יש בפני שתי אפשרויות, ואני בוחרת בזו שנראית לי טובה יותר למדינה ולמפלגה, בסדר הזה".

 

יחימוביץ' מבהירה שלא ביקשה ולא הוצע לה דבר עבור תמיכתה, "אבל תבעתי מברק לשנות את המצב הבלתי נסבל שבו מפלגת העבודה נגררת כסרח עודף נטול חוט שדרה אחרי קדימה, מרימה יד עבור תקציב נתניהו, שותקת כשאולמרט מנהל מתקפה על שלטון החוק, מובסת תחת הצעות חוק סהרוריות ואנטי דמוקרטיות של שותפות קואליציוניות קיצוניות, ונותנת יד לקיפאון מדיני מסוכן".

 

חבר הכנסת יורם מרציאנו, מראשי המטה המשותף של עמיר פרץ ועמי אילון, אמר בתגובה בסרקזם: "נו, אז מה אם היא תומכת בו?". לדבריו, "עצוב לגלות שיחימוביץ' עזבה את המחנה החברתי לטובת הבטחות אישיות. ח"כ יחימוביץ' בוגדת שוב בעקרונותיה, בדיוק כפי שעשתה כשהחליטה לתמוך במועמדותו של רובי ריבלין, מועמד הליכוד, לנשיאות". 

 

בעבודה חוששים שאחוזי ההצבעה יירדו בסיבוב השני, וכי לא כל התומכים של שני המועמדים יבואו להצביע. בשל כך, עורכים המועמדים אינספור שיחות טלפון עם ראשי המטות שלהם ברחבי הארץ, כדי לוודא שהם ממשיכים לפעול, וכי לא שוררת שאננות או לאות בקרב פעילי השטח.

 

אילון, מצידו, ערך בסוף השבוע כנס תמיכה בקיבוץ דגניה ב', והתחייב כי התיק הכלכלי הבכיר בממשלה יועבר לאבישי ברוורמן. ההודעה באה להרגיע, כך נראה, את אנשי הקיבוצים הסולדים מעמיר פרץ, בן בריתו החדש של אילון.  

 

גם בסוף השבוע האחרון שמר ברק על שתיקה תקשורתית, אולם ערך כמה כנסים, כולל אצל תומכים בדואים בדרום. בשיחות סגורות עם מקורבים נשמע ראש הממשלה לשעבר אופטימי ביותר ואף מבודח, ואמר כי "ישנה אופטימיות מבוקרת. אנחנו לא רוצים להעלות יותר מדי את מפלס שביעות הרצון, אבל מסתמנת אפשרות שננצח. אנחנו פעילים כמו אנרג'ייזר". 


פורסם לראשונה 10/06/2007 22:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
גם יחימוביץ'
צילום: ניב קלדרון
מצטרפת לברק
צילום: עופר עמרם
מומלצים