שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאמא מיה מוחרמת?

  הטיימס הלונדוני פירסם היום (ב') שישראל מחרימה את המופע משיריה של להקת אבבא, אף שכאן איש לא שמע על כך, ובעיקר לא אלפי רוכשי הכרטיסים והקהל שצפה בהצגה כבר הערב

  תחת הכותרת "תל אביב מתכוננת להשתיק את מאמא מיה!" פרסם הבוקר עיתון הטיימס הלונדוני כתבה רחבת היקף שעניינה תגובה ישראלית להצעה הבריטית לחרם אקדמי על ישראל. "ייתכן שהמחזמר, המבוסס על שירי להקת אבבא, יהיה החלל הראשון של תגובת הנגד הישראלית לתכנית הבריטית להטיל חרם אקדמי על האוניברסיטאות בישראל", נכתב בידיעה הטוענת כי העלאת ההפקה הבריטית בארץ עומדת בספק, בשל איומים, לכאורה, של תיאטראות מקומיים שסירבו להציג את המופע באולמותיהם כפעולת תגמול על החרם המתרקם בבריטניה. "המחזמר הוא רק ההתחלה", נטען בכתבה שמתייחסת בהמשכה להצעות של פוליטיקאים ישראליים ובכללם ח"כ עתניאל שנלר מקדימה לחרם נגדי על יבוא סחורות מבריטניה.

   

  בטיימס, כך מסתבר, מעדיפים כותרות על מציאות, ובעוד משתתפי המחזמר נחתו הבוקר בישראל ומתחילים הערב סבב של 24 הופעות באצטדיון נוקיה בתל אביב, בטיימס דובר על הפקה שאמורה לעלות בארץ בעוד מספר שבועות. לא ברור על אילו מקורות בדיוק הסתמכה הכתבה בטיימס אבל מה שבטוח הוא שבתיאטראות בתל אביב לא מודעים לסירוב כזה או אחר לארח את "מאמא מיה" באולמות העיר כפעולת תגמול על החרם הבריטי.

   

  מגעים להעלאת ההפקה באולם האופרה הישראלית ובאולם היכל התרבות לא צלחו בסופו של דבר מסיבות טכניות הקשורות לגודלה של ההפקה, כך נמסר ל-ynet. מפיק העל הגרמני, מארק ליברברג, שאחראי על הבאת ההפקה לישראל וחתום בין היתר על סבובי ההופעות החדשים של דפש מוד, טורי איימוס והאיחוד של להקת פוליס, אמר ל-ynet בתגובה לדברים שפורסמו בטיימס: "אנחנו פה וזו עובדה. אף תיאטרון או ארגון ישראלי לא פנה אלינו בעניין החרם, זה בולשיט. צריך לומר את האמת. כל העניין הזה הוא חלק מעסקי הטבלואידים הבריטיים שלצערי הגיעו גם לפתחו של הטיימס. זה חלק מניסיון לנפח דברים מחוץ לפרופורציות ולצערי המדיה הבריטית חיה מזה. לא מעניינים אותם הפרטים, הם רוצים לייצר חדשות ולצורך כך מנפחים מה שעומד בניגוד מוחלט למסורת העיתונות הבריטית. הם לא נותנים עובדות אלא ספקולציות שמוצגות כעובדות. אנחנו בכל אופן מחכים בקוצר רוח לפתיחת ההפקה בישראל ואני משוכנע שהקהל ייהנה ממנה".

   

  עיתונות לחוד ומציאות לחוד

  גם ח"כ עתניאל שנלר, המצוטט בכתבה בטיימס, מאשר כי לא פנה ישירות להפקה ולא פעל למנוע את הגעתה לישראל. בשיחה עם ynet אמר ח"כ שנלר: "דיברתי עם מישהו שמכיר את המפיק, אני לא יודע אם זה הגיע אליו. אמרתי ועודני סבור שעד שהבריטים לא ישנו את עמדותיהם ראוי שימתינו עם המחזמר הזה והגעתו לארץ, אף שאני שמח על כך שהפקות זרות מגיעות סוף סוף לישראל. אני חושב שאנחנו צריכים לעודד הגעת הפקות זרות".

   

  זה נשמע קצת דבר והיפוכו

   

  "אנחנו צריכים להיות הרבה יותר נחרצים בתגובה שלנו לכל העניין ובכלל זה למתן את היחס החם כלפי האנגלים. זה מותר לנו".

   

  התשובה לחרם היא בחרם נגדי?

   

  "אני לא חושב, לכן לא הצעתי שלא להביא את 'מאמא מיה' לישראל אלא לדחות את הגעתם עד לפתרון המשבר".

   

  את ח"כ שנלר לא תראו ביציע של "מאמא מיה", אבל בהתחשב בעובדה שלדברי המארגנים, מתוך 73,000 הכרטיסים שהוצעו למכירה במחיר שנע בין 200-400 שקלים 63,000 כבר נמכרו, להמוני בית ישראלי לא ממש אכפת מכותרות העיתונים בבריטניה. בתגובה לדברים, אמרה כתבת הטיימס החתומה על הכתבה, סוניה ורמה: "אני חושבת שהבסיס לאי ההבנה הוא שאולי הכותרת של הסיפור מטעה. אנשי התיאטרון הם רק אספקט אחד של הסיפור שמתייחס לתגובה הישראלית לחרם. לא כתבתי את הכותרת אבל כל מה שמופיע בכתבה נכון ומאומת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאמא מיה. לא חרם ולא נעליים
  לאתר ההטבות
  מומלצים