שתף קטע נבחר

ארומה תשלם 3,000 שקלים ללקוחות שסבלו מעישון כפוי
מדובר בלקוחות ארומה שתבעו את הרשת לאחר שלטענתם בסניף בכפר סבא עישנו לידם מבלי שהעובדים יעשו דבר למנוע זאת. בית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקוה פסק על גובה הפיצוי בדרך של פשרה

עוד הצלחה בבית המשפט לסובלים מעישון פסיבי בקניונים ובבתי קפה: רשת בתי הקפה ארומה תפצה שלושה לקוחות באלף שקלים כל אחד, לאחר שהם סבלו מעישון כפוי בסניף הרשת בקניון ערים בכפר סבא. מדובר בהסכם פשרה שקבע שופט בית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקוה, גבריאל שטרסמן, במסגרת תביעה שהגישו

לקוחות הרשת נגדה. 

 

את התביעה, בסך 17,800 שקלים, הגיש לבית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקוה לקוח של סניף הרשת בקניון ערים בכפר סבא, יחד עם אשתו וחבר נוסף שישבו עימם. בתביעה, שהוגשה בעזרת "לנשום נקי", נטען, כי "ישבנו בתוך המסעדה שהינה חלל ישיבה מקורה בתוך הקניון שאינו מחולק למחיצות בשום דרך שהיא, כשמספר רב של אנשים עישנו לידינו. לאחר מספר דקות ניגשתי לאחראית המשמרת בסניף והלנתי בפניה. היא טענה שהיא מודעת לבעייתיות אבל אין לה מה לעשות בנידון".

 

 

"הלגלוג הבוטה של בתי עסק על החוק להגבלת עישון מקומם", מוסיף ומציין התובע. "העדר אכיפה והרתעה רק מחזקת את העוברים על החוק ומעודדת אותם. אבקש לתבוע ממסעדת ארומה אספרסו בר סניף כפ"ס בקניון ערים סך של 17,800 ש"ח כפיצוי על עוגמת הנפש, פגיעה בתרבות הפנאי שלי, הסבל במהלך השהיה, פגיעה פוטנציאלית בבריאותי ובריאות יקירי".

 

ארומה מצידה, בכתב ההגנה שהגישה לבית המשפט, הכחישה הרשת את כל הנאמר בתביעה ואף טוענת כי התובע לא הביא כל אסמכתא לכך שהוא ישב במקום. "מדובר בכתב תביעה קנטרני ומופרך", טענה הרשת.

 

"אי הקפדה על הוראות החוק"

כאמור, המשפט הסתיים בפשרה, כשהשופט שטרסמן קבע, כי "המעשה שעשתה הנתבעת הוא אי הקפדה על הוראת החוק ולפיכך עוולה הנתבעת את העוולה של הפרת חובה חקוקה". עוד כתב, כי "מדובר במקרה קלאסי ממש של חיקוק המיועד לטובת הניזוק והפרת החיקוק "גרמה לאותו אדם נזק מסוגו או מטבעו של הנזק שאליו נתכוון החיקוק ...".

 

לכן, קבע השופט שטרסמן, "כדי להביא לסילוק מלא ומוחלט של התביעה ובלי לקבוע את מידת אחריותם המשפטית של בעלי הדין לנזקים שנגרמו לתובעים, תשלם הנתבעת לכל אחד מן התובעים 1,000 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "ארומה תשלם 3,000 שקלים ללקוחות שסבלו מעישון כפוי"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים