שתף קטע נבחר

הפריימריז בעבודה: אלימות ותלונות על זיופים

ועדת הבחירות המרכזית של מפלגת העבודה הורתה לערב את המשטרה, לאחר שפעיל המזוהה עם מטה אילון הפך שולחנות בקלפי ביפיע. במטהו של אילון התלוננו על אי-סדרים בהצבעה במגזר הערבי. עד כה הצביעו 45 אחוז מבעלי זכות הבחירה

תקריות בפריימריז: בשעות הצהריים (ג'), ככל הנראה בגלל המתח והלחץ בסיבוב השני לבחירת יו"ר מפלגת העבודה, דווח על כמה תקריות אלימות ואי סדרים בהצבעה. ממפלגת העבודה נמסר כי נכון לשעה 18:00 הצביעו 45 אחוז מבעלי זכות הבחירה, בהתמודדות בין אהוד ברק לעמי אילון.

 

ועדת הבחירות המרכזית של מפלגת העבודה הורתה לערב את המשטרה, לאחר שפעיל המזוהה עם מטה אילון התפרע בקלפי ביפיע - הוא איים להפסיק את ההצבעה והפך שולחנות במקום. השוטרים הרחיקו אותו מהקלפי כדי שיירגע וההצבעה במקום נמשכה. אנשי אילון, לעומת זאת, טוענים כי ביישוב שליד נצרת פועל מטה ברק בבית ההסתדרות המקומי, בניגוד לחוק.

 

במקביל, מטהו של אילון הגיש תלונות לוועדת הבחירות של המפלגה, בטענה כי בקלפיות ביישובים ערביים אירעו התפרעויות, מעשי אלימות וניסיונות לזיוף הצבעות. מוקדם יותר פנה מטהו של אילון לוועדת הבחירות בדרישה לעצור את ההצבעה בכפר ג'וליס, מאחר והתגלתה אי תקינות באישור מעטפות ההצבעה.

 

בין היתר נמסר ממטהו של אילון כי בשפרעם נתפסו עשרות מעטפות הצבעה עם פתקים מלאים, עוד לפני ההצבעה. בטירה הותקפה יו"ר ועדת הקלפי ומשטרה הוזעקה למקום.

 

גורמים במגזר הקיבוצים טענו מוקדם יותר כי פעילים של אילון הגיעו לקיבוצים בניסיון להשפיע על מהלך ההצבעה בכמה מקומות.

 

במטה ברק האשימו אחר הצהריים כי נהגה של סגן ראש מועצת מפצה רמון ואחותו של פרץ, פלורה שושן, הסיע מתפקדים לקלפי. בתגובה מסרו מקורביה כי הנהג בחופשה ומדובר באוטו פרטי של ראש המועצה. "כולנו נזהרים ואף אחד לא עושה טעויות ושטויות", הוסיפו.

 

בסך-הכול ברוב הקלפיות הבחירות מתנהלות כסדרן, אולם במטהו של אילון עושים כבר כמה ימים מאמצים להוכיח כי במגזר הערבי מתוכננים זיופים. כמו כן לקלפיות במגזר הערבי נשלחו נציגים רבים ממטהו של אילון כדי לפקח על ההצבעות. תומכי ברק חוששים כי הנוכחות המאסיבית של אנשי אילון בשטח תרתיע את תומכיו ורבים יימנעו מלהגיע לקלפיות.

 

שני המועמדים מיהרו להצביע בשעות הבוקר. אהוד ברק הצביע בקלפי בכפר סבא וקרא למתפקדי מפלגת העבודה ללכת להצביע. אמר שרק הוא יאחד את מפלגת העבודה וינצח את נתניהו.

 

עמי אילון הצביע במושב גבע כרמל, הסמוך למקום מגוריו בכרם מהר"ל, מלווה באשתו וביועציו. בצאתו מהקלפי אמר כי הוא מעריך את סיכוייו כטובים, אולם רק בערב ניתן יהיה לדעת את תוצאות האמת. הוא הוסיף כי הכל תלוי במצביעים - "אם הם רוצים התחדשות של המפלגה ודרך שונה מזו שבה הלכה, הסיכויים שלי הם טובים, אם לא - אשאר במפלגה כחבר מן המניין".

 

נכון ל-16:00 אחוז ההצבעה במגזר הערבי היה 32 אחוזים, בקיבוצים 41 אחוזים, בתל-אביב 33 אחוזים, חיפה 32 אחוזים ובמשובים 31 אחוזי הצבעה.


פורסם לראשונה 12/06/2007 16:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפריימריז בעבודה. 30 אחוז הצבעה
איי אף פי
עמי אילון. אי-סדרים ביישובים ערבים
צילום: איי אף פי
אהוד ברק. חשש מנוכחות המתחרים
צילום: איי פי
מומלצים