שתף קטע נבחר

חוק לשימור אוסישקין עבר בקריאה טרומית

ח"כ רונית תירוש וגלעד ארדן ממשיכים בפועלם למניעת הריסת אולם הכדורסל שעל גדות הירקון. תירוש: "הצעת החוק תבטיח שמירת מורשת היסטורית ספורטיבית"

הצעת החוק של חברי הכנסת, רונית תירוש וגלעד ארדן, לשימור אתרים ומתקני ספורט בעלי חשיבות היסטורית, עברה בקריאה טרומית במליאת הכנסת.

 

"הצעת החוק נועדה, בין היתר, למנוע את הריסתו של אולם הכדורסל אוסישקין", סיפרה תירוש. "היא תבטיח שמירת מורשת היסטורית ספורטיבית-תרבותית, הן לספורטאים והן לאוהדים לדורותיהם, אשר חוויותיהם מן האולם השאירו חותם בחייהם".

 

ח"כ תירוש ציינה כי היא מקווה שהצעדים המהירים בהם היא נקטה לקידום הצעת החוק, עוד בטרם הדיון המשפטי בהריסת אולם אוסישקין, יותירו את האולם על כנו אשר יזכה לשיפוץ הולם, לרווחת שחקני הקבוצה הבוגרת, האוהדים, קבוצות הנוער וקבוצת הנשים.


הפועלים באוסישקין, בעבודות לפני שנה (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

 

ח"כ ארדן הוסיף: "אולם אוסישקין הוא מוקד ספורט מיתולוגי ובלתי נפרד מתל אביב, הריסתו תהווה נזק אדיר לעיר ולאוהבי הספורט בפרט. הגיע הזמן לחזור לערכים עליהם גדלנו. צריך ללמוד להעריך ולהכיר את העבר ואיתו ומתוכו לבנות את העתיד, רק כך נצליח".

 

ב-21 ביוני ייערך משפט בבית המשפט העליון, בראשות השופטים אלעזר ריבלין, איילה פורקצ'יה ועוזי פוגלמן, שייקבע את גורל העתירה. ביום שבת צפויה להתקיים עצרת של אוהדי הפועל תל אביב, אשר מאחדים כוחות עם ועדי שכונות וארגונים חברתיים בעיר. מדובר במחאה, לטענתם, על "מדיניות התכנון העירונית ואטימות ראש העיר לצרכי ולרצון התושבים".

 

בנוסף נמסר ממטה המאבק: "אנחנו מקבלים בברכה את תמיכתם של כל חברי הכנסת ובראשם רונית תירוש וגלעד ארדן. לא נותר לנו אלא לקוות שראש עיריית תל אביב וחברי המועצה ייקחו דוגמה ויקשיבו לרחשי לב התושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד ארדן
צילום: חיים צח
רונית תירוש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים