שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדש ממד"א: קורס החייאה – אצלכם בסלון

  תמורת 295 שקלים, יגיעו מדריכי מגן דוד אדום אליכם הביתה לקורס החייאה, שיכלול תרגול על בובות סימולציה והרצאות לכל בני המשפחה. במד"א מקווים כי הקורס החדש יעלה את שיעור ההחייאות, הנמוך בקרב התושבים בישראל

  אתם יודעים שביכולתכם להציל חיים, אבל עד עכשיו התעצלתם לגשת לקורס עזרה ראשונה. מעתה תוכלו להזמין את מד"א אליכם הביתה לקורס החייאת מבוגרים ותינוקות. במד"א מקווים כי הקורס החדש ידרבן את האוכלוסיה להעלות את שיעור ההחייאות המתבצעות בבית.

   

  ארבע הדקות הראשונות לאחר דום לב הן קריטיות, כיוון שבמהלכן מופסקת זרימת הדם למוח. לאחר מכן מתחיל להיווצר נזק בלתי הפיך לרקמות המוח שאינן מתחדשות. מסיבה זו קיימת חשיבות רבה לביצוע ההחייאה בבית.

   

  על פי היוזמה החדשה יגיע מדריך מד"א עם בובות הסימולציה ישירות לביתו הפרטי של מזמין הסדנא ויעביר בסלון הבית לו ולבני משפחתו או לחוג החברים סדנא המשלבת הקניית ידע בכל הקשור למצבים הדורשים התערבות בהחייאה, בשילוב תרגול על בובות סימולציה. בין היתר יתורגלו מצבי טיפול בחוסר הכרה, התקף לב, שבץ מוחי, חנק, החייאת תינוקות ילדים ומבוגרים.

   

  "מרבית האנשים לא מגיעים לקורס מד"א מחוסר זמן", אומר ל-ynet נתן קודינסקי, מנהל מחלקת ההדרכה. "הציבור מבין בחשיבות ההחייאה, אבל יש בעיה להוציא אותו מהבית ולהביא אותו אל הקורסים בתחנות מד"א או במרכזים ציבוריים. הבנו שצריך להגדיל את הזמינות בשעות הנוחות לציבור".

   

  "ידוע כי ניתן לצמצם את מקרי המוות מדום לב פתאומי, על ידי אנשים המזדמנים לאירוע והמיומנים בביצוע החייאה, שמבצעים את ההחייאה כבר בדקות הראשונות", אומר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "בהשקת השירות אנו ממשיכים את יעדי מד"א להכשיר כמה שיותר אנשים מהציבור בפעולות ההחייאה".

   

  • עלות הקורס עומדת על 295 שקלים למשפחה או חוג חברים (עד 8 איש).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  קורס החייאה. לארבע הדקות הקריטיות
  צילום: צביקה טישלר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים