שתף קטע נבחר

פרס: "הייתה לי חוויה להיות בקדימה"

חברי סיעת קדימה נפגשו לישיבה אחרונה לפני ההצבעה הגורלית על בחירת נשיא המדינה התשיעי. פרס הודה לרוב חברי הסיעה: "אני מקווה מאוד שהנקודה הזו של היום, אם תעלה יפה, תהיה נקודת זינוק של קדימה". השר אלי ישי הבטיח: הח"כים של ש"ס יצביעו כולם עבור פרס. עשרות נשים הפגינו מול הכנסת, בקריאה לבחור בקולט אביטל

תופרים חליפות? חברי סיעת "קדימה" התכנסו לישיבה אחרונה לפני בחירת נשיא המדינה, באווירה של ניצחון מוקדם. המועמד לנשיאות, השר שמעון פרס, אמר בנימה מסכמת כי "הייתה לי חוויה להיות בקדימה". עם זאת הוסיף: "אני יודע את הכלל, אל יתהלל מועמד כנבחר".

 

פרס הודה בדבריו לתמיכה שזכה לה בין מרבית חבריו לסיעה והודה אישית לראש הממשלה אהוד אולמרט: "היתה לי חוויה לראות את רה"מ בפעולה, הוא עבד כמו שד, ומה שלא תהינה התוצאות, חלק גדול מהן, אני מתכוון לחיוביות, צריך לזקוף לזכותו. למעט שניים-שלושה - כל החברים נהגו בצורה מעוררת כבוד".

 

 

פרס אמר עוד כי "תפקידו של הנשיא איננו לנהל את הממשלה ואין לי כוונה כזאת אם אבחר, אך זו הזדמנות גדולה לשרת את המדינה. אני מקווה מאוד שהנקודה הזו של היום, אם תעלה יפה, תהיה נקודת זינוק של קדימה".  

 

למרות שבחירת הנשיא טרם החלה ועל אף האווירה החגיגית בחדר הסיעה, סייג פרס מעט את דבריו ואמר: "נחכה לתוצאות, ועד אז אתפלל". ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר לחברי הסיעה כי "הבחירות הללו השנה אולי יותר מאשר בעבר יקבעו את גורל מעמדו לא רק של הנבחר אלא של מוסד הנשיאות כולו, במיוחד לאור הנסיבות הקצת יוצאות דופן שבהן מתקיימת הבחירה".

 

ראש הממשלה הוסיף: "אנו גאים על כך שמועמד תנועת קדימה הוא שמעון פרס ואף שהבחירות הללו הן בהחלט הרבה יותר מענין תנועתי ומפלגתי, זה עניין לאומי".

 

בתוך כך, השר אלי ישי אמר כי שניים-עשר הקולות של ש"ס "בטוחים לפרס" גם בסיבוב הראשון, השני והשלישי. "נצביע כאיש אחד עבור פרס כפי שהתחייב הרב עובדיה יוסף. כשהרב אומר - כולם עושים", אמר ישי.

 

מול הכנסת: הפגנת נשים למען אביטל

מחוץ למשכן הכנסת הפגינו במקביל עשרות נשים, בקריאה לבחור בח"כ קולט אביטל לכהונת הנשיאה. המפגינות, החברות ב-12 ארגוני נשים, נשאו שלטים "הגיעה השעה לנשיאה", "שוויון אמיתי גם בבית הנשיא" וקראו קריאות: "די לשלטון גברי דורס". כמה מהמפגינות אף ניסו לעצור את מכוניות הח"כים שהגיעו למשכן, בניסיון אחרון להשפיע.

  

שלומית ניר, אחת ממנהלות הקמפיין לבחירת נשיאה-אישה אמרה ל-ynet: "הגיע הזמן אחרי קרוב ל-60 שנה שבמדינת ישראל תהיה נשיאה. קולט אביטל היא המועמדת היחידה שיושרה ברור מעבר לכל ספק". אביטל עצמה יצאה מהמשכן למפגש עם התומכות ועם דמעות התרגשות בעיניים אמרה כי "היה מי שהרים גבה, אך היתה גם הבנה מאוד רבה. המאבק הוא אמיתי של כולנו".

 

המועמדת אביטל הביעה תקווה שאולי בכל זאת תנועות נשים והיא כנציגה שלהם יצליחו לנצח: "האג'נדה תהיה של שוויון מגדרי ואני רוצה להיות שם". 

 

ד"ר אדי זלוצובר היה הגבר היחיד שהגיע לתמוך בקולט אביטל והפגין יחד עם פעילות ארגוני הנשים. "אני בעד שינוי ואישה בשלטון יכולה להביא לזה. הגיע הזמן שגם הגברים ישתתפו בתנועות נשים. גם קולט אביטל יכולה להשפיע", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס מודה
צילום: גיל יוחנן
נשים תומכות באביטל, מול הכנסת
צילום: יעל ברנובסקי
השר ישי: נתמוך בפרס
צילום: גיל יוחנן
פרגוד ההצבעה כבר מוכן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים