שתף קטע נבחר

"אחרי שנים של מרורים, מגיע אושר גדול"

בתו של שמעון פרס, צביה ולדן, לא הסתירה את אושרה הרב מיד לאחר נצחונו של אביהּ: "הרגשתי שהכנסת סוף סוף מכבדת את רצון העם". החבר הקרוב, הזמר נסים גרמה: "כבר 27 שנה אני עם פרס ואכלנו הרבה מרורים, סוף-סוף הגיע רגע של אושר"

"אני מאושרת ומאחלת לאבא שיהיו אלה שבע שנים טובות, של צמיחה ושיקום מוסד הנשיאות. זה מגיע לו", אומרת היום (ד') צביה ולדן, בתו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס, זמן קצר לאחר שאביהּ נבחר לתפקיד באופן רשמי. 

 

נציגים מכל כלי התקשורת נצמדו לולדן במשכן הכנסת כדי לשמוע אותה ביום החשוב כל-כך לאביה ולכל משפחתם. את ולדן ליוו בעלה, רפי, ואחיה, חמי פרס. ולדן התקשרה לאם המשפחה, סוניה פרס, כדי לבשר לה על הסרת המועמדות של ריבלין ואביטל. סוניה שמחלימה מהרעה במצבה הבריאותי - ושנמנעת מהלגיע לאירועים פומביים - לא הגיעה למשכן.


הנשיא הנבחר זוכה לחיבוק מראש הממשלה (צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

"השאלה שעמדה היום בפני חברי הכנסת היתה שאלה של אמון - אמון בבני אדם ואמון בחברה הישראלית", אמרה ולדן. "אני חושבת שמה שהיה עצוב בהצבעה הקודמת לפני  שבע שנים זה לא שאבא לא נבחר להיות הנשיא מול משה קצב, אלא שהיו חברי כנסת שלא עמדו בהתחייבויות כלפיו. זה לא אנו שנכווינו ברותחין, אלא המדינה והכנסת נכוו שם ברותחין.

 

"השאלה היא האם הדמוקרטיה והכנסת מקשיבים לקולו של העם. נכון, אבא התאכזב לא אחת, אבל מי שלא מנסה - לא מתאכזב. מי שמנסה ומתאכזב לומד מהאכזבות וממשיך הלאה - כך נהג אבא".

 

ולדן הוסיפה שאינה יודעת בדיוק מה עבר על אביהּ בליל אמש. לדבריה, כששמעה בלשכתו הנמצאת בקומת הממשלה על החלטת ריבלין ואביטל לפרוש, זכתה להרגיש הרגשה טובה מאוד. "הרגשתי שהכנסת סוף סוף מכבדת את רצון העם - אבא יהיה הנשיא הבא של מדינת ישראל". ולדן גינתה את השאלה האם זה יהיה התפקיד האחרון של פרס. "זו שאלה לא מנומסת", אמרה ולדן.

 

"עם ישראל שמח ומאושר היום" 

הזמר נסים גרמה - ממקורביו של פרס - הגיע אף הוא למשכן ואמר בשיחה עם ynet: "אני פשוט מאושר. אין מלה אחרת לתאר את מה שאני מרגיש. כבר 27 שנה אני עם פרס ואכלנו הרבה מרורים, אבל היום סוף-סוף הגיע רגע אחד של אושר גדול. עברתי איתו תקופות קשות. בחור כמוני - נסים גרמה המתולתל מראש-העין - ספג קללות ואיומים. ביטלו לי מופעים והיום אני מרגיש שסגרתי מעגל. נכנסתי ללשכתו של פרס אחרי שרובי פרש וראיתי על פניו אושר פנימי שהחליף את המתח שהיה שרוי בו. הוא האיש הנכון במקום הנכון, ועם ישראל שמח ומאושר היום".

 

פרופ' מיכאל בר זוהר, לשעבר חבר כנסת ומי שכתב את הביוגרפיות של דוד בן-גוריון ושמעון פרס. אמר: "המאמץ העיקרי שלו יהיה בתחום השלום. האופי שלו הוא עשייה ופעילות מתמדת. הוא כמו ציפור - אם לא יניע את הכנפיים הוא יפול ויתרסק. הוא לא מסוגל להתרווח, ההיפך, הוא תמיד ימצא לעצמו עניין חדש לעשות. ללא הפסק".

 

בר זוהר צוחק קלות ומוסיף: "אני במקום אולמרט הייתי קצת מודאג. פרס יהיה מתחרה בקשרי החוץ - יזמין נשיאים, ייסע לביקורים וישמיע הצהרות. זה יכול להציק קצת לראש הממשלה, אבל מצד שני זה יכול להוסיף למדינת ישראל המון יוקרה בעולם. בסך הכל הוא נחשב היום לאחד מגדולי המדינאים בעולם. יש לו קשרים בעולם כולו. הוא נערץ הרבה יותר מאשר בארץ".

 

לדברי בר זוהר, "פרס היה מוטרד מאוד בימים שלפני ההצבעה בגלל המתואר בתקשורת. דיברו על מפלה מוחצת. ליגלגו עליו וזילזלו עד ההצבעה למעשה. כשאתה שומע מכל הכיוונים שאין לך סיכוי - ההרגשה לא טובה.הוא חשש שלא תהיה הצבעה כמו שצריך. מה שמפתיע היה שמי שהבטיח קיים. זה לא דבר שקורה הרבה בכנסת. דיברתי איתו עכשיו והוא מרוצה מאוד".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שאלה של אמון". ולדן
צילום :אביגיל עוזי
"אושר פנימי". גרמה
צילום: גיל יוחנן
"המאמץ העיקרי - בתחום השלום". בר זוהר
מומלצים