שתף קטע נבחר

דורון אלמוג בין הזוכים באות "אביר איכות השלטון"

האות, שמעניקה "התנועה למען איכות השלטון" מדי שנה, יינתן לשמונה זוכים, בהם עמרם מצנע, ד"ר מישאל חשין, סנ"צ אפרים ארליך (קרמשניט) ומיקי רוזנטל, על "חיזוק הדמוקרטיה בישראל"

בטקס שייערך מחר (ה') תעניק "התנועה למען איכות השלטון" את אות "אביר איכות השלטון" השנתי לשמונה זוכים, "שהתנהגותם, פועלם ומעשיהם שימשו מופת ותרמו לחיזוק מעמדם של הדמוקרטיה והמנהל הציבורי התקין בישראל". הבולט בהם הוא האלוף במיל' דורון אלמוג, מייסד הכפר השיקומי "עלה נגב" לצעירים הלוקים בנכויות פיזיות ושכליות קשות, שהאות יוענק לו על פעילותו בתחומי הצבא והביטחון - ואף יישא דברים בשם שבעת מקבלי האות.

 

אלמוג, שאיבד השנה את בנו ערן ואביו, יקבל את האות "ההוקרה על תרומה ייחודית, הן בשירות הצבאי והן בחיים האזרחיים, להגנה על החלש וחסר הישע ולחיזוק איכות החברה והשלטון". עוד טרם פרישתו מצה"ל, הכפר השיקומי שהקים

היה למפעל חייו של אלמוג. עם מותו של בנו ערן, שלקה בפיגור שכלי קשה והיה הכוח המניע לבניית המוסד, הוסב שמו של המקום ל"נחלת ערן".

 

זוכים נוספים באות הם ד"ר מישאל חשין (הרשות השופטת), המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס שנהג בחומרה בנבחרי ציבור שסרחו והתבטא בפומבי נגד קלקול המידות במגזר הציבורי; ד"ר יוסי בכר (הרשות המבצעת), מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שפעל להגנה על הצרכן ושיפור התחרות בשוק ההון; פרופ' אריה אלדד (הרשות המחוקקת), שבשבתו כחבר כנסת דוגל בטוהר מידות וניקיון כפיים; ה"בולדוזר" מיקי רוזנטל (תקשורת), הנאבק לחשיפת חריגות וחריקות במינהל הציבורי; ועמרם מצנע (הרשות המקומית), שכיום משמש כראש הוועדה הממונה בירוחם ומגשים בעבודתו ערכית של עשייה חלוצית והתנדבות.

 

באות חושף השחיתויות זוכים שניים: סנ"צ אפרים ארליך (קרמשניט), זאת "כהוקרה על תרומה יוצאת דופן לבלימת תופעות שחיתות חמורות במשטרת ישראל, תוך הסתכנות בתשלום מחיר אישי כבד על כך"; וד"ר חן קוגל, לשעבר סגן מנהל המכון הפתולוגי, שניהל מאבק ממושך לחשיפת התנהלות מעוותת, שכללה בין היתר ניסיונות טיוח והעלמת ראיות, במכון בו עבד. על מאבקו קוגל שילם מחיר יוצא דופן, והתמודד לא רק עם פיטורים אלא גם עם הכפשות אישיות חמורות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תרומה ייחודית". אלמוג ובנו ערן ז"ל
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים