שתף קטע נבחר

מחליפו של פרס בכנסת: המצב לא טוב, די לקטר

פרופ' יצחק בן ישראל, יושב ראש סוכנות החלל הישראלית, ישמש כח"כ במקומו של הנשיא הנבחר. הוא בעד התערבות נגד ירי הקסאמים, ומביע אופטימיות יוצאת דופן בנוגע לעתידה של קדימה

"אני חושב שהמצב של ישראל הוא לא טוב, גם בענייני חוץ וביטחון וגם בעניינים הפנימיים כמו העוני החינוך וההשכלה הגבוהה. כבר אי אפשר יותר לשבת בבית ולקטר", כך אמר היום (ה') פרופסור יצחק בן ישראל, יושב ראש סוכנות החלל הישראלית, שיחליף את שמעון פרס כחבר כנסת מטעם קדימה.

 

מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, אמר הבוקר כי מינויו של בן ישראל החל על פי חוק כבר אמש, מרגע בחירתו של פרס לנשיא, והוא יושבע בימים הקרובים.

 

"אין ספק שמכל המועמדים שהיו, פרס הכי טוב למדינה", אמר בן ישראל שיעזוב בקרוב את שאר עיסוקיו כדי למלא את תפקידו בבית המחוקקים.

 

לדבריו, ישראל אינה צריכה להתערב במלחמה בין החמאס לפתח, אולם הוא מדגיש כי "בעניין הקסאמים אנו צריכים לפעול כשיורים עלינו. ההתערבות שלנו לאחרונה מראה תוצאות טובות - מה שגם מעלה את השאלה איפה היינו עד עכשיו. בהחלט ייתכן שיהיה עלינו להתערב יותר".

 

הח"כ הטרי אומר כי מדינת ישראל צריכה לחזור למסלול שבה היא מטפחת את המדע שלה ובונה חברה חזקה וביטחון חזק. לדבריו אלו גם תחומי העניין שלו, ובהם הוא יוכל לתרום מנסיונו. בנוגע למערכת הפוליטית, בן ישראל מפגין אופטימיות רבה: "להערכתי, ברק לא יהיה ראש ממשלה. אני לא מאמין שמפלגת העבודה תחזור לשלטון, ואני אתמוך בכל מועמד בקדימה". 

 

פרופ' יצחק בן ישראל (אלוף במיל') נולד ב-1949 בתל-אביב. הוא נשוי לענבל, ואב לשלושה בנים. בן ישראל למד באוניברסיטת ת"א מתמטיקה, פיסיקה ופילוסופיה. עם סיום הלימודים בתיכון התגייס לצה"ל כעתודאי ושירת ברציפות עד לפרישתו ב-2002, שלאחריה הצטרף לסגל אוניברסיטת ת"א.

 

במהלך שירותו בחיל האוויר מילא פרופ' יצחק בן ישראל תפקידים במערך המבצעים, המודיעין והפיתוח. בין היתר היה ראש ענף חקר-ביצועים בחיל האוויר, ראש מחלקת מחקר במודיעין חיל האוויר וראש המו"פ (מחקר ופיתוח) בצה"ל ובמשרד הביטחון. בינואר 1998 הועלה לדרגת אלוף כראש מפא"ת (מחקר ופיתוח אמצעי לוחמה ותשתית טכנולוגית) במשרד הביטחון.

 

בן ישראל מלמד כיום באוניברסיטת ת"א, והוא ראש התוכנית ללימודי ביטחון בביה"ס לממשל (מאז 2004), ראש מכון קוריאל וראש סדנת ת"א למדע טכנולוגיה וביטחון (מאז 2002). בנוסף הוא מלמד גם במכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות. עם הקמת "קדימה" הצטרף לשורותיה, והוצב במקום ה-31.

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן ישראל. לפעול נגד הקסאמים
צילום: עופר עמרם
מומלצים