שתף קטע נבחר

  • חומרה - צילום דיגיטלי

סקירה: מצלמה דיגיטלית Canon A630

היא דומה מאד לדגמים קודמים מסדרת PowerShot ולא מציעה יותר מדי חידושים מסעירים, אבל A630 מציגה אוסף של שיפורים קטנים שמצטרפים יחד לשינוי משמעותי. עכשיו כשהמחיר המקומי שלה ירד קצת, היא הפכה לקנייה אטרקטיבית למדי

 PowerShot A630 היא מצלמה נוספת בסדרה הוותיקה והפופולרית של Canon. למעשה, למי שלא עקב באדיקות אחרי החידושים של השנתיים האחרונות, היא עשויה להיראות כמו "סתם עוד" מצלמת PowerShot A, עם שינויים קוסמטיים בעיצוב ובמפרט שאמורים להעניק לה מיצוב שונה - ותו לא.

 

כמו כל הדגמים הקודמים בסדרה הזו, זוהי מצלמת Point & Shoot משודרגת. מעט מגושמת אמנם, ומתאימה יותר לתיק מאשר לכיס, אבל עשויה במקצועיות שקשה לטעות בה.

 

עם רזולוציה של 8 מגה-פיקסל, זום אופטי x4, וצג 2.5 אינטש נשלף שניתן לכוון על שני צירים, הדגם הזה עולה בתכונותיו הבסיסיות על רוב המצלמות האחרות בקטגוריה שלו. יש לו גם חיישן CCD גדול יחסית (1/1.8 אינטש) שמבטיח תמונה חדה ומפורטת יותר (וגם מקיים). מצד שני, חסרות בו כמה תכונות מתקדמות שכבר נראו במצלמות Point & Shoot קודמות, כולל אלו של Canon עצמה.

 

מכל מקום, כשמתעמקים בתכונות וביכולות של A630, ורואים את התמונות שהיא מצלמת, אין ספק: מדובר באחד הילדים היותר מוצלחים במשפחה.

 


 

שונה מבחוץ ומבפנים

בארבע השנים האחרונות הרזולוציות המקובלות במצלמות הכיס הדיגיטליות שולשו. בזמן הזה, העיצוב הבסיסי של דגמי PowerShot A כמעט לא השתנה. דגמי ה-500 וה-600 במיוחד, דומים אלו לאלו בהרבה מהתכונות החיצוניות והפנימיות שלהם.

 

המצלמה בעלת המפרט הכי קרוב לזה של A630 (מלבד A640, דגם 10 מגה-פיקסל הזהה לה כמעט לגמרי) היא A570 IS שהצגנו כאן בשבוע שעבר. על הדגם ההוא, כזכור, היו לנו בעיקר דברים טובים לומר.

 

A630 מציעה יתרונות דומים מאד (ונוספים), אבל זולה בכ-300-400 שקלים. גם כי הוכרזה ארבעה חודשים קודם והמחיר שלה הספיק לרדת קצת, וגם כי היא מבוססת על השבב Digic II של Canon ולא על Digic III המשופר. זו הסיבה לכך שהיא לא כוללת מייצב תמונה (IS), וגם לא את מנגנון זיהוי הפנים החדש של Canon - שילוב מפנק לכל מי ששונא תמונות מטושטשות.

 

ייחוד נוסף של A630 ודגמי 600 האחרים הוא השימוש ב-4 סוללות AA במקום שתיים. הסוללות, וכמה תכונות פיזיות אחרות של הדגם, מביאים אותו למשקל של 330 גרם או יותר, תלוי בסוג הסוללות (או 275 גרם ללא הסוללות). זה אומר כ-120 גרם, שהם 52 אחוז יותר בהשוואה לאחות הקטנה A570IS.

 

במילים אחרות: המצלמה הזו קצת יותר מאתגרת, לא מיישמת את כל הטכנולוגיות הכי חמות ולא כוללת את כל תכונות הנוחות. אבל בידיים הנכונות זו תהיה מצלמה הרבה יותר חזקה.

 

 

צילום: שוקי גלילי

 

 

הסיבות הטובות למשקל

חצי מהמשקל העודף של A630 מקורו בשתי הסוללות הנוספות. החצי השני מורכב מחלקי המתכת של הגוף ומהמנגנון שמקיף את המסך הנשלף.

 

A630 לא שוברת אמנם את הקו העיצובי של דגמי A הקודמים, אבל היא מציגה אוסף גדול של שיפורים קלים שמצטרפים יחד לשינוי מאד מורגש. חלק גדול יותר של הגוף עשוי הפעם מתכת, ואיכות הגימור השתפרה במידה כזו שקשה להבדיל בין חלקי המתכת והפלסטיק. אפילו מעטה הגומי שמכסה על היציאות קיבל גימור מטאלי תואם.

 

הנדסת האנוש מצויינת - היא לא כוללת אף אחד מהחסרונות שהפריעו לנו ב-A570 IS. אז כן, היא קצת יותר כבדה, אבל A630 מרגישה הרבה יותר טוב ביד. היא גם עמידה יותר, ומציעה זמן סוללה ארוך במיוחד - עד 500 צילומים עם סוללות נטענות חזקות (NiMH 2700mAH) לפי Canon. אנחנו הצלחנו להגיע לקצת פחות, אבל עדיין היינו מרוצים מאד. 400 ומשהו תמונות זה הרבה מאד ברמת המחיר הזו.

 

ביצועים ואיכויות

עם תזמונים של כ-1.5 שניות עד לתמונה הראשונה, וטיפה פחות מזה בין תמונה לתמונה, A630 היא מהמצלמות המהירות ביותר בקטגוריה שלה.

 

עם פלאש הצלחנו בדרך-כלל לצלם תמונה בפחות מ-3 שניות; בצילום רצף הגענו לקצב יציב של כ-2 תמונות לשנייה. אלו לא ממש ביצועים פורצי דרך, אבל בהחלט בעשירון העליון של ה-Point & Shoot. גם מנגנון הפוקוס של הדגם הזה מהיר, ועושה עבודה טובה בזריזות יחסית גם בצילומי פנים.

 

היינו מרוצים מאד מהתמונות שצילמנו ב-A630. צילומי החוץ שלנו התקבלו בצבעים מדוייקים, חדים ועשירים בפרטים. צילומי הפנים היו טובים בהרבה מהמקובל במצלמות הזולות (מצב ה-Program גם מאפשר לשלוט בפלאש, החזק יחסית, כדי להתאים אותו למרחק מהאובייקט). אהבנו גם את איכויות צילומי המאקרו שלה, ואת הטווח הלא שגרתי ממנו היא מאפשרת לצלם אותם: החל מס"מ אחד.

 

בדומה להרבה מצלמות אחרות, גם זו מצויידת בפילטרים לצבע. יש עשרה כאלו, מהם אהבנו במיוחד את הפילטרים שמאפשרים הכהיה או הבהרה של גווני עור.

 

עוד כמה יתרונות וחסרונות

A630 מציעה תכונות וידאו קצת יותר מפותחות מהרגיל, כולל מצב "קומפקטי" (160x120 פיקסלים) ואפשרויות עריכה בסיסיות על-גבי המצלמה. אהבנו גם את מצב ה-Preview, את העיצוב והמיקום של הכפתורים על פני הגוף, את ידית האחיזה (Grip) הנוחה, ואת התוספת השימושית של מצב Custom על חוגת המצבים (מאפשר להגדיר מאפייני צילום ולשמור לשימוש חוזר).

 

מסך ה-LCD סביר ואפילו טוב, למרות שגם קצב מאכזב - הרזולוציה שלו נמוכה מעט מהמקובל היום, וחבל. היינו שמחים גם לראות בדגם הזה עוד כמה חלקי מתכת (כמו הברגת חצובה ממתכת, למשל). דלת בית הסוללות, כרגיל כנראה בסדרה הזו, קשה לפתיחה ולסגירה. אבל בסופו של דבר מדובר באחת המצלמות הכי מוצלחות של הסדרה והכי מוצלחות בקטגוריית המוצרים הזו באופן כללי.

 

לא כולם ייהנו ממנה באותה מידה. ההדיוטות בצילום יוכלו להסתפק בדגם פשוט יותר וצלמים חובבים אך מנוסים עשויים להעדיף דמויית-SLR.

 

A630 היא משהו באמצע, גם מבחינת הדרישות מכם כצלמים וגם מבחינת מה שתיתן לכם בתמורה. או שאתם יכולים פשוט להשתמש בה במצב האוטומטי, וברוב המכריע של המקרים זה גם יספיק.

 

 

הציון:


 

בעד: איכות תמונה מצויינת, חיישן CCD גדול, ביצועים טובים, שליטה ידנית מלאה, מתאם לעדשות, צילום מאקרו ממרחק של החל מ-1 ס"מ. לא יקרה

נגד: אין ייצוב תמונה או זיהוי פנים, רזולוציית המסך מעט נמוכה

השורה התחתונה: מצלמת כיס עם יכולות מרשימות.

 

מידות / משקל: 109.4x66x49 מ"מ / 235 גרם (ללא סוללות)

תכונות עיקריות: CCD 1/1.8", 8 מגה-פיקסל, f2.8-f4.1, מהירות תריס 1/2500-15 שניות, זום אופטי 4x, צילום מאקרו החל מ-1 ס"מ, ISO 80-800, 14 תוכניות לצילום סטילס (מהן 4 על חוגת המצבים), מתאם לעדשות

תכונות נוספות: 7 מצבי פלאש, פוקוס ידני/אוטומטי, 8 מצבי איזון לבן (כולל אחד מותאם אישית), צילומי רצף (בקצב ממוצע של עד 2fps), DPOF, PictBridge.

תצוגה: LCD 2.5" נשלף בעל שני צירים 180/270 מעלות ברזולוציה 115K פיקסלים, עינית רגילה

אחסון: SD

סטילס: 6 רזולוציות מ-VGA ועד 8 מגה-פיקסל, כולל מצב הדפסה (3:2) ומצב רחב (16:9)

וידאו: 30fps עד VGA, מצב קומפקטי 160x120 פיקסלים ב-15fps

אספקת חשמל: 4 סוללות AA, אלקליין (מצורפות) או NiMH נטענות (לא מצורפות)

ממשקים: A/V, USB, DC

 

מחיר: 1399 ש"ח

 

למפרט מלא באתר היצרן

 

לכל סקירות המצלמות

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים