שתף קטע נבחר

מבצע בינלאומי הביא לאיתור 700 פדופילים

המשטרה הבריטית, בסיוע גופי משטרה נוספים, פשטה על אתר להפצת תמונות וסרטונים פורנוגרפיים בהשתתפות ילדים באינטרנט. השוטרים הסמויים חדרו לצ'טים והביאו למעצרם של שני מפעילי האתר

לאחר חקירה חובקת עולם, פשטה המשטרה הבריטית על רשת פדופילים שפעלה באינטרנט, שכללה למעלה מ-700 חברים וניצלה יותר מ-30 ילדים, כך מסר דובר משטרת בריטניה אתמול (ב').

 

המבצע הבינלאומי, בשיתוף עם גופי משטרה נוספים, התנהל בחדר צ'טים המשוייך לרשת הפדופילים, בו גלשו בלשים ואיתרו פדופילים מ-35 מדינות שונות, שהחליפו תמונות וסרטים מיניים בהשתתפות ילדים. השוטרים החשאיים אספו ראיות באתר האינטרנט של הרשת, שנקרא "Kids - The Light of Our Lives", עד שאספו מספיק חומר על מנת להביא למעצרו של בעל האתר, טימותי קוקס, בן 28 מסאפוק שבאנגליה.

 

המשטרה שהחרימה את מחשבו של קוקס, מצאה עליו יותר מ-76,000 תמונות בלתי חוקיות בהן הופיעו ילדים ולמעלה מ-1,100 קטעי וידאו פדופיליים.

 

קוקס סיפק את התמונות ללקוחות ברשת, והסתתר מאחורי הכינוי האירוני "Son of God" (בן האלוהים). קוקס הודה באשמה של אחזקה והפצה של חומרים אסורים, וצפוי לקבל את גזר דינו בבית המשפט באיפסוויץ' השבוע.

 

המרכז הבריטי להגנה על ילדים ברשת (CEOP), שהביא לחקירת הנושא, מסר כי המקרה הוא אזהרה יעילה לפדופילים. "מי שרק יחשוב שהוא יכול לבצע מעשים איומים כאלו מבלי להיתפס יבין את הטעות שלו", אומר מנכ"ל הארגון, ג'ים גיימבל. "האמונה הרווחת לפיה האינטרנט מספק אנונימיות - חסרת ביסוס".

 

טימותי קוקס נעצר אחרי שהמשטרה הקנדית העבירה מידע אודותיו לבריטניה.במבצע לקחו חלק שוטרים מקנדה, בריטניה, ארה"ב

ואוסטרליה. האינטרפול זיהה 700 חברים רשומים באתר, מתוכם 200 בריטים. לדברי CEOP, לפחות 31 ילדים ניצלו מהתעללות.

 

אדם נוסף שניסה להחזיר את האתר לחיים, אחרי מעצרו של קוקס, נעצר אף הוא: גורדון מקינטוש, בן 33 מהרטפורדשייר, החזיק ב-5,000 תמונות מגונות של ילדים על מחשבו האישי. באינטרנט הוא הזדהה בכינויים "Silent Black Heart" ו- "Lust4skoolgurls".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
טימותי קוקס, מנהל האתר שנעצר
צילום: איי פי
מומלצים