שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המומלצים: שירותי המרת קבצים ברשת
  קיבלתם קובץ בפורמט שלא נתמך באף תוכנה שמותקנת אצלכם? רוצים להפוך דף Web לקובץ PDF? לשלוח וידאו מ-YouTube לסלולרי של הדוד מאמריקה? כבר לא צריך לחפש תוכנות חינמיות מפוקפקות - אפשר לעשות הכל ברשת

  הרעיון פשוט מאד: אתם מעלים לרשת קובץ מהמחשב שלכם, ואומרים באיזה פורמט אתם רוצים לקבל אותו. כעבור מספר דקות נוחתת בתיבת הדואר שלכם הודעה עם לינק לקובץ החדש. כך, בלי להוריד ולהתקין תוכנה ובלי לבזבז את כוח העיבוד של המחשב שלכם.

   

  למה שתרצו לעשות את זה כך ולא בדרך הרגילה?

   

  למשל, כשמדובר במקרה חד-פעמי, שלא הגיוני להשקיע בשבילו זמן בחיפוש של תוכנת המרה חינמית, שתעשה את מה שאתם רוצים. למשל, אם אתם רוצים להמיר קובץ BMP לפורמט JPEG, ישנן הרבה תוכנות חינמיות (ומסחריות) שיכולות לעזור לכם, ויש סיכוי טוב שלפחות אחת כזו מותקנת במחשב שלכם.

   

  לעומת זאת, אם אם הורדתם מהרשת קובץ מוזיקה בפורמט FLAC או OGG ואתם רוצים להמיר ל-MP3, או שאתם רוצים להעביר קובץ וידאו שראיתם ב-YouTube לטלפון הסלולרי או לנגן ה-iPod שלכם - זה כבר קצת יותר מסובך.

   

  שירותי ההמרה המקוונים (Online file Conversion) יכולים לעשות בשבילכם את הדברים האלה, בצורה פשוטה, קלה וחינמית.

   

  מה קיים, מהם ההבדלים

  בשנה האחרונה עלו לרשת עשרות שירותי המרה כאלה. חלק מהם יודעים להתמודד רק עם סוג מסויים של קבצים - תמונות, אודיו, וידאו, קבצים דחוסים או מסמכי אופיס וכיוצא באלה. אחרים מציעים תמיכה בסוגים שונים או בפורמטים רבים במיוחד, עם או בלי אפשרויות מתקדמות לשליטה במאפייני הקובץ המומר (במיוחד בקבצי מדיה).

   

  בסקירה הזו בחרנו להתייחס לשישה שירותים כאלה, שמציעים רמות שונות של תחכום וכיסוי, ובאופן טבעי יתאימו למטרות שונות ולאנשים שונים.

   

  חשוב לדעת: האתרים מתפרנסים עקרונית מפרסומות או קידום מוצרי הפרימיום שלהם, וחלקם ללא מטרת רווח. אבל בחלק מהמקרים, אתם משלמים בפרטיות: כתובת ה-IP שלכם והקבצים עצמם מתועדים ונשמרים, כך שכדאי לקרוא את מדיניות הפרטיות של כל אתר, ולבדוק אם התנאים מקובלים עליכם.

   

  כמה הבדלים נוספים בין שירותי ההמרה אליהם כדאי לשים לב:

  • הנפח המקסימלי של קובץ/קבצים שניתן להמיר.
  • אופן העברת הקובץ - מהמחשב ו/או מכתובת URL.
  • הקצבים האופייניים בהעברת הקובץ למחשב לאחר ההמרה (הם עשויים להשתנות ולהיות לא יציבים בהתאם לעומס על האתר).
  • האפשרות לשלוח להמרה מספר קבצים בו-זמנית.
  • קלות השימוש ונוחות הממשק.
  • אפשרות להשתמש בהמרה ישירות מתוך הדפדפן באמצעות תוסף מתאים.

   

  התייחסנו לפרמטרים הללו, בין השאר, בטקסטים המתייחסים לשירותים הספציפיים וגם בטבלה.

   

  Zamzar  – הכי נוח

  Zamzar, למרות הפשטות היחסית, הוא אחד משירותי ההמרה הכי נוחים ופונקציונליים. הוא גם היחיד שמאפשר לשלוח להמרה מספר קבצים בו-זמנית, ובלבד שהם בפורמט זהה. הנפח המקסימלי של קבצים שניתן להמיר במשלוח הוא 100MB. ספק אם תצטרכו יותר מזה.

   


  ZamZar. נוח ופנוקציונלי

   

  Zamzar תומך בהמרה אל ומרוב הפורמטים הנפוצים של קבצי תמונה, מסמכי אופיס ו-Web, וידאו ואודיו. את המשלוח אפשר לבצע ישירות מהמחשב, או לספק כתובת URL. האתר גם מספק כפתורים ייעודיים לדפדפנים. את הקבצים המומרים ניתן להוריד בנפרד, או בקובץ דחוס אחד.

   

  קצבי ההורדה לא מאד גבוהים, ובשעות מסויימות של היום אפילו קצת נמוכים, אבל זה כמעט החיסרון היחיד. לרוב המשתמשים, וברוב המקרים Zamzar, הוא ללא ספק שירות ההמרה הכי נוח.

   

  ציון:


   

  Media Converter – נראה מבטיח

  ויזואלית, Media Converter הוא אחד משירותי ההמרה האסתטיים והנוחים ביותר. מבחינת התכונות הנתמכות הוא קצת עני: הוא מאפשר המרה לווידאו ואודיו בלבד במספר קטן יחסית של פורמטים נפוצים (נכון לשעת הכתיבה, האפשרות להמרת מסמכים לא הייתה זמינה משום מה). קצבי ההורדה לפעמים איטיים מאד ולפעמים מהירים להפליא.

   


   Media Converter. צעיר 

   

  היתרונות של השירות ניכרים בעיקר אחרי שנרשמים (ניתן גם להשתמש "אנונימית" ללא רישום): הוא מספק מידע מפורט על ההמרות שביצע, פירוט של מצב ההמרות שביקשתם (אם יש רבות כאלה), דף אישי עם קישורים לכל הקבצים שהמרתם, ועוד. הוא לא הטוב מסוגו, אבל Media Converter הוא בסך-הכל שירות די חדש, שעומד מאחוריו אדם אחד, בחור שוויצרי בן 21 בשם פסקל ביילר. יהיה מעניין לעקוב אחרי התפתחות השירות הזה.

   

  ציון:


   

  Media Convert – עושה הכל

  למרות הדמיון בשם לשירות הקודם, מדובר בחיה אחרת לגמרי. זהו ללא ספק שירות ההמרה הכי מתקדם ברשת עם תמיכה חסרת תחרות בלא פחות מ-131 פורמטי קבצים מכל הסוגים, ועם תכונות רבות שאף אחד מהשירותים האחרים אינו מציע.

   


   Media Convert. גם בעברית.

   

  למשל: המרת אודיו לפורמטים של רינגטונים, שליטה בכל המאפיינים של קבצי וידאו ואודיו (רזולוציה, איכות, fps וכו'), אחסון הקובץ המומר עד 60 יום, מספר המרות לאותו קובץ ועוד. ניתן גם לפצל קבצי וידאו בהמרה, לשלוט בגודל ובאיכות של תמונות מומרות, להוסיף הצפנות וסיסמאות בחלק מהפורמטים, ועוד.

   

  Media Convert זמין ב-16 שפות שונות, לרבות עברית. הוא תומך בקבצים בנפח של עד 150MB, ובדרך-כלל עושה עושה את העבודה בזמן סביר ומספק קצבי הורדה סבירים - למרות שלא הטובים ביותר. החסרונות העיקריים של השירות: הוא עמוס בפרסומות ולא מאד ידידותי.

   

  ציון:


   

  Snipshot – לתמונות

  SnipShot (לשעבר Pixoh) לא פותח כשירות המרה, אלא ככלי מקוון לטיפול בתמונות. הוא מספק פעולות עריכה בסיסיות (תיקוני צבע, חיתוך, שינוי גודל, סיבוב), אפשרות תיקון אוטומטי של תצלומים, וכמה אפשרויות ייבוא וייצוא שיכולות להיות שימושיות להמרה.

   


  SnipShot. מוגבל

   

  הפורמטים הנתמכים הם JPEG, GIF, TIFF, PNG, PSD, PDF ו-EPS (ייבוא בלבד). ניתן לייצא ישירות לאתרים כמו Flickr ו-WebShots, וישנם גם כפתורים ל-IE ו-Firefox. אם כל מה שאתם צריכים הוא המרה פשוטה של תמונה, עם או בלי תיקונים ושינויים, השירות הזה יעשה את העבודה. כדאי רק להביא בחשבון שהוא תומך בתמונות בנפח של עד 10MB או בגודל של עד 25 מגה-פיקסל (הקטן מבין השניים). גם קצבי החיבור לא מהירים במיוחד.

   

  ציון:


   

  Mux video converter – הממוקד

  האתר של חברת Cruxy מציע ארבעה שירותים. הראשון, basic mux הוא שירות פשוט מאד, שמאפשר המרת סרטונים מאתרי וידאו כמו You Tube. הוא לא מאפשר להעלות קבצים ישירות מהמחשב, אלא רק קבצים שנמצאים כבר ברשת ונגישים דרך כתובת URL. הוא גם לא מציע שום אפשרות לשליטה בתוצר הסופי, מלבד הבחירה בפורמט, שיכול להיות MPEG-1/2/4, AVI, QuickTime, M4V של הדור השלישי (iPod, Flash, WMV, (3GP או OGG Theora.

   


  Mux Video Converter. להמרת וידאו

   

  הגירסה המתוחכמת יותר power mux, תאפשר לכם לדגום רק חלק מהסרטון, להגדיר את קצב הדגימה (bitrate), האיכות (fps) והרזולוציה.

   

  השירות השלישי, mobile mux מאפשר לבצע המרה של וידאו ולשלוח למכשיר סלולרי. השירות תומך בכ-150 מפעילים סלולריים ברחבי העולם, כולל אורנג' בישראל. זהו גם פתרון מצויין אם אתם רוצים להמיר ולשלוח וידאו לבן משפחה שנמצא בחו"ל.

   

  השירות האחרון, second life mux, מאפשר המרה של וידאו מהרשת לפורמט תואם לזה של העולם הוירטואלי Second Life.

   

  ציון:


   

  Neevia Document Converter eXPress – למסמכים

  הממיר של Neevia, כשמו, מיועד בעיקר להמרת מסמכים. הוא יכול לקבל מסמכי אופיס וקבצי תמונה בנפח מקסימלי של 1MB ולהמיר אותם ל-PDF, פוסטקריפט ו-6 פורמטים גרפיים (כולל EPS). הכוח האמיתי שלו הוא בהמרה ל-PDF: הוא תומך בגירסאות 1.2-1.6 של הפורמט (אקרובט 4.0-7.0) ומאפשר לבחור ברזולוציה, להוסיף הצפנה וסימני מים.

   


  Neevia Document Converter eXPress. למסמכים

    

  זהו שירות פשוט מאד, ענייני ומהיר. Neevia גם מציעה תוכנה שניתן להוריד ולהתקין על המחשב, למקרה שאתם זקוקים להמרות תכופות יותר.

   

  ציון:


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים