שתף קטע נבחר

מרקסטון מוכרת לבבקוק האוסטרלית את דפי זהב

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי מתנהל מו"מ מתקדם מאד למכירת דפי זהב לפי שווי של 125 מיליון דולר; הרוכשת היא קרן ההשקעות האוסטרלית בבקוק אנד בראון, הפותחת נציגות בארץ בראשות איל גבאי. מרקסטון רכשה את דפי זהב לפני שנתיים ב-100 מיליון דולר

קרן מרקסטון מצויה במו"מ מתקדם מאוד למכירת חברת דפי זהב לקרן ההשקעות והייעוץ האוסטרלית בבקוק אנד בראון (Babcock & Brown). כך נודע ל"ידיעות אחרונות". על פי ההערכות, העסקה לרכישת דפי זהב צפויה להיסגר בסוף יוני או בתחילת יולי.

 

הקרן עומדת להיכנס בשבועות הקרובים לפעילות בישראל, שאותה ינהל איל גבאי, מנהל רשות החברות היוצא. רכישת דפי זהב תהיה העסקה הראשונה שלה הקרן האוסטרלית בארץ.

  

העסקה תתבצע לפי שווי של 125 מיליון דולר לדפי זהב. מרקסטון מחזיקה ב-75% מהמניות והיא צפויה לקבל עבורן כ-94 מיליון דולר. לפני חודשיים מכרה מרקסטון לגופים מוסדיים 25% מהחברה לפי שווי של 100 מיליון דולר. משרד עו"ד מיתר-ליקוורניק ומשרד עו"ד דוד תדמור מלווים את מרקסטון בעסקה.

 

קרן מרקסטון, המנוהלת על ידי רון לובש, אמיר קס ואליוט ברוידי, נכנסה להשקעות בישראל לפני כשנתיים. רכישת דפי זהב מקבוצת עורק תמורת כ-100 מיליון דולר הייתה הרכישה הראשונה שלה. למעשה, מרקסטון שילמה 50 מיליון דולר במזומן, ואת היתרה שילמה באמצעות הלוואה של 50 מיליון דולר שלקחה דפי זהב עצמה.

 

דפי זהב, בניהולו של ניר למפרט, עברה סדרה של שינויים שכללו שיפור היחסים הפיננסיים (EBITDA ) וכן סדרת רכישות בתחום האינטרנט שהרחיבו את פעילות האון ליין שנחשבת כיום למנוע הצמיחה העיקרי שלה. במרקסטון דיברו על הנפקה של דפי זהב, אבל בסופו של דבר העדיפו למכור את החברה. לפני חודשיים השלימה דפי זהב גיוס של 320 מיליון שקל בהנפקת איגרות חוב לגופים מוסדיים.

 

הכנסות דפי זהב ב-2006 הגיעו ל-226.6 מיליון שקל, עלייה של כ-10% לעומת 2005. הכנסותיה העיקריות של דפי זהב (180 מיליון שקל) נובעת מהמדריכים המודפסים. הרווח התפעולי של החברה עמד ב-2006 על 61 מיליון שקל לעומת 40.5 מיליון שקל ב-2005, שולי הרווח התפעולי עלו ל-27%.

 

בחודש שעבר רכשה דפי זהב 55% מחברת המידע העסקי דן אנד ברדסטריט ישראל תמורת כ-7.5 מיליון דולר. חברת פוקוס הולדינגס אינטרנשיונל והמנכ"ל ראובן קובנט ממשיכים להחזיק ביתרת המניות.

 

מרקסטון החלה לפעול לפני יותר משנתיים לאחר שגייסה 800 מיליון דולר. אורך חיי הקרן, שהמשקיעים העיקריים שלה הן קרנות פנסיה אמריקניות, הוא 12 שנים. בין הגופים המקומיים שמשקיעים בקרן ניתן למנות את בנק הפועלים, בנק לאומי, חברות הביטוח הפניקס, הראל וכלל ביטוח, קבוצת דלק, קופות הגמל של לאומי ומזרחי טפחות, וכן קרן הפנסיה מבטחים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לובש וקס, מנהלי מרקסטון
איל גבאי
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים