שתף קטע נבחר

ת"א: העירייה תרשת את העיר במצלמות מעקב

כיום מוצבות כמה עשרות מצלמות לאורך צירי תנועה מרכזיים. מהשנה הבאה תציב העירייה מצלמות גם בכיכרות מרכזיים, חופים ומקומות ציבוריים נוספים כדי "להיות נוכחים בשטח 24 שעות". כך חושף העיתון "תל-אביב" מרשת ידיעות תקשורת

תל אביב עיר בלי הפסקה ומהשנה הבאה - גם בלי פרטיות. תוכנית מהפכנית הנרקמת בימים אלו בעיריית תל אביב אמורה לצאת אל הפועל החל מהשנה הבאה, ובמסגרתה יוצבו ברחבי העיר מאות מצלמות מחוברות למוקד שליטה עירוני, זאת במטרה לעקוב אחר המתרחש בכל פינה וצומת בעיר. הדוגמא הבולטת לפרוייקט דומה בערים בעולם היא בבירת אנגליה, לונדון, שם מוצבת אלפי מצלמות.

 

העיתון "תל-אביב" מרשת ידיעות תקשורת, שיחשוף מחר (יום ו') את הסיפור המלא, מגלה כי בפרוייקט הייחודי מעורבים נציגי אגף הביטחון של העירייה, אגף התנועה ומשטרת ישראל. יוזם התוכנית, חבר המועצה משה טיומקין, אישר את הפרטים ואמר כי מדובר במהלך שאמור לשפר את הבטיחות והביטחון בעיר.

 

כיום כבר פרוסות בתל אביב כ-32 מצלמות. 17 מתוכן ניצבות בקטעים השונים של עורק התחבורה הראשי – נתיבי איילון. עוד 15 מצלמות אחרות מפוזרות ברחבי העיר בעיקר בצירי תחבורה ראשיים ואמורות לתת מענה בעיקר לבעיות תחבורה.

 

לפני כחודש נערכה ישיבה מיוחדת בעירייה בהשתתפות נציגי המשטרה, אנשי מערך המיחשוב, נציגי אגף הביטחון ואגף התחבורה של העירייה, בה נידונה פריסת המצלמות והפעלת המערכת המורכבת. בדיון נקבע כי העיר תרושת בסופו של התהליך במאות מצלמות במקומות מרכזיים נוספים מלבד צירי התחבורה כגון חופי הים, כיכר רבין, כיכר המדינה, כיכר המושבות כיכר התזמורת ועוד.

 

בשלב ראשון מתכננת העירייה לעורך 'פיילוט' (הפעלה נסיונית) נרחב כבר בעוד מספר חודשים. כמה עשרות מצלמות יוצבו בשכונה אחת שתיבחר לשם כך ובאמצעותן תתקבל תמונה מלאה על הנעשה בה. בין היתר יבוצעו תרגילים מיוחדים על מנת לבדוק את מהימנות המערכת. בשלב השני, מתכננים בעירייה לעבור לרישות של כל המקומות המרכזיים ברחבי העיר.

 

חבר המועצה, משה טיומקין, שהיה בעברו מפקד מחוז תל אביב במשטרה: "המטרה היא לכסות כמה שיותר שטח ברחבי העיר ולרכז אותו במרכז הבקרה שיש לנו. כבר היום אנחנו יכולים לשלוט על כל 400 הרמזורים בעיר ולווסת את התנועה כשיש בעיה. ככה אנחנו יכולים להיות 'נוכחים' בשטח 24 שעות ביממה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיריית תל אביב. שמים עין
צילום: שאול גולן
חוף הים. חייך, מצלמים אותך
צילום: ניב קלדרון
מומלצים