שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: "אל תתנו להם רובים"

בימין נערכים למאבק נרחב בהקלות הצפויות לפלסטינים בניסיון לחזק את אבו מאזן. מועצת יש"ע תפיץ דף עמדה מיוחד עם הסיסמא המוכרת. פנחס ולרשטיין: "דם היהודים שיירצחו יהיה על ראש הממשלה"

מועצת יש"ע קוראת שלא לסייע לכוחות הפתח הנאמנים לאבו-מאזן באמצעות העברת נשק ואמצעי לחימה. ראשי המועצה מתכוונים לפרסם בסוף השבוע דף עמדה בנושא, תחת הכותרת "אל תתנו להם רובים", שיחולק בכל בתי הכנסת ברחבי הארץ.

 

בדף העמדה נכתב כי "בימים האחרונים ישנן קריאות לסייע לפתח ובראשו לאבו-מאזן, בין היתר, בהפשרת כספים, העברת כלי נשק ותחמושת, שורה של הקלות ומחוות, הסרת מחסומים ומתן תנועה חופשית לפלסטינים". כותבי הדף טוענים בציניות כי "פתח נהפך לידידה הגדול של ישראל" ומזכירים כי עד לפני יותר משבוע - שלט הפתח בעזה, לא מנע שיגור רקטות קסאם לעבר הנגב המערבי וישב בממשלת האחדות עם חמאס, ש"רבים מהעומדים בראשו הם מחבלים עם דם יהודי על הידיים".

 

במועצת יש"ע טוענים כי "הפתח הוא ארגון טרור לכל דבר, גם אם יש לו מערכות שלטוניות" ואומרים כי "למרות כל מה שעברנו - נראה שיש אנשים שלא מצליחים ללמוד מניסיון העבר". כותבי נייר העמדה אומרים עוד: "חשבנו שישראל למדה מהסכם אוסלו, כאשר הממשלה הביאה מתוניס את רב המרצחים ערפאת, הקימה צבא ומשמר נשיאותי וציידה אותם בנשק חדיש".

 

במאמר נכתב עוד: "למי ניתן את הכלים? למוחמד דחלאן ששיגר חוליית טרור שביצעה את הפיגוע באוטובוס הילדים בכפר דרום ואחראי לרצח ישראלים נוספים? או שמא נשחרר את מרואן ברגותי למרות שבית המשפט בישראל גזר עליו מספר מאסרי עולם בעקבות מעורבותו הישרה ברצח ישראלים רבים".

 

ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, אמר ל-ynet כי "אם יצויידו הערבים בכלי נשק, הדם של היהודים יהיה על ראש הממשלה ודם יהודי יישפך בעשרת מונים מ-1,500 הישראלים שנרצחו עד כה". הוא קרא לחברי הכנסת מהמפלגות הציוניות לפרוש מהממשלה, כולל מפלגת העבודה.

 

כאמור, הזעם בימין התעורר בעקבות דיווחי הימים האחרונים אודות הצעדים שישראל שוקלת בניסיון לחזק את שלטונו של אבו מאזן בגדה. ולרשטיין אומר כי אינו מבין למה צריך לשחרר אסירים ולתת נשק לרשות. "לא ראיתי שאבו-מאזן עשה משהו אחד, גם כשהיתה לו אפשרות, הוא אפילו לא מנע הסתה. בפעם הקודמת אמרנו: אל תתנו להם רובים, נתנו להם ובאמצעות אותם רובים נהרגו מעל 1,500 יהודים וכנראה שזה לא מספיק ומדברים עכשיו על שריוניות ומקלעים כבדים", הוא אומר.

 

ולרשטיין אומר עוד כי מסירת הנשק - כמוה כהתאבדות. "זה דבר שיחליש את חומת המגן ויסכן את תושבי מדינת ישראל", אמר וציין כי לדעתו - הנושא חוצה ימין ושמאל: "אם זה יקרה, אנחנו נצטרף לגופים בימין ובשמאל למאבק נגד מהלכי ההתאבדות שצפויים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ולרשטיין. "נגד התאבדות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים