שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בעיות אימפוטנציה? לא חייבים כדורים. אפשר בטבעי
  הרפואה הסינית רואה באין האונות תופעת לוואי של בעיות שונות ומציעה פתרון שהוא גם דרך חיים. חילבה, אגוזים, אפרסק, קינמון וגם סוס ים יכולים לעזור

  מהי אימפוטנציה?

  אימפוטנציה היא חוסר יכולת לקבל זקפה מספקת לקיום יחסי מין או חוסר יכולת לשמור על הזקפה למשך זמן במהלך המגע המיני. מרבית הגברים עוברים תהליך הדרגתי של אין אונות שנמשך חודשים ואפילו שנים. התהליך מתחיל באי היכולת להחזיק זקפה מספר דקות ובהמשך חוסר יכולת לקבל זקפה "לפי הזמנה", על אף זקפות הבוקר וזקפות בזמן אוננות. עד לא מזמן חשבו הרופאים כי 90% מן הגברים סובלים מאין אונות על רקע פסיכולוגי, כיום מחקרים מצביעים כי רק 20% מהמקרים של הפרעות בזקפה נובעים מסיבה פסיכולוגית.

   

  על פי רוב, נובעת אין האונות מבעיות ואסקולריות, הקשורות לכלי הדם ויכולות להיגרם בשל תופעות שונות:

   

  • בעיות בוורידים. כשלון באחסון הדם על רקע דליפה או חסימה ורידית, או פגם בשסתומי הווריד. התופעה מתגברת במצבים של מחלת הסוכרת, בעודף כולסטרול ובמהלך ההזדקנות.


  אימפוטנציה כבעיית לוואי למשהו מורכב יותר (צילום: index open)

   

  • בעיות בעורקים. כשלון במילוי, לרוב על רקע טרשת עורקים או טראומה מקומית. גורמי סיכון ידועים הם יתר לחץ דם, עישון, סוכרת, טראומה של אזור האגן, הקרנות באזור האגן, אי ספיקה עורקית, מחלות לב, תרופות, אי ספיקת כליות ונוכחות קרישי דם.

   

  • בעיות במערכת האנדוקרינית. תופעה פחות שכיחה.  ייצור מופחת של טסטוסטרון במצבים כמו סוכרת, מחלות כליה ומחלות מולדות תורשתיות שונות. עודף בהורמון הפרולקטין, סמים או הפרעה בהורמוני בלוטת התריס.

   

  • בעיות נוירולוגיות. כישלון בהעברת מסר לשרירים להתרפות על מנת שהדם ימלא אותם בחלל הפין. תופעות אלו שכיחות בפגיעה מוחית או שדרתית או בפגיעה עצבית מקומית.

   

  • בעיות על רקע סמים ותרופות. מספר רב של תרופות עלולות לפגוע ביכולת המינית, ביניהן, תרופות אנטי דיכאוניות ותרופות להורדת לחץ דם. כמו כן עישון, אלכוהול, הרעלת מתכות כבדות וסמים עלולים אף הם לפגוע ביכולת האונות המינית.

   

  הסיבות הפסיכולוגיות יכולות להיות שונות ומגוונות: חרדה, דיכאון, יחסים לא תקינים עם בת הזוג, פחד מתלות, פחד מהריון, רגשות אשם, בורות, עכבות, הפרעה כפייתית ועוד.

   

  מה אומרים הסינים?

  על פי הסינים, הזקפה קשורה לאיכות האנרגיה והדם בגופו של הגבר, כך ששניהם צריכים להיות במצב מאוזן בגוף. במצב של חוסר אנרגיה, חוסר דם או פגיעה בסירקולציה (תנועה ומחזוריות) שלהם, לא תהיה זקפה. כאשר אנו בוחנים את תופעת האימפוטנציה בעיניים סיניות נמצאות מספר סיבות לתופעה.


  ספינינג. מאמץ פיזי מוציא את הגוף מאיזון (צילום: תומריקו)

   

  אורח חיים

  אורח חיים, שהתמהיל בין מאמץ מנטאלי ופיזי לבין מנוחה ורגיעה אינו מאוזן בו, מביא למצב בו האנרגיה בגוף האדם אינה זורמת כהלכה או אינה קיימת בצורה מספקת בשל המאמץ. בנוסף, לרוב אורח חיים שאינו מאוזן מציף מערך רגשי מורכב שיש בו הרבה לחץ, חוסר סיפוק ויכולת רגיעה והנאה. סגנון חיים כזה מתיש את הגוף ומאלץ אותו לצרוך אנרגיות רבות מהאנרגיה הבסיסית המולדת בגוף שמקורה בכליות.

   

  מערך פיזי

  עם השנים גוף האדם מאבד מהגמישות, החיוניות, הויטאליות וכוח התנועה. ככל שהאדם אינו מקפיד על שימור הגוף על ידי ספורט, תזונה נכונה וכו', תקדים שחיקת הגוף להופיע. גברים הסובלים מיתר לחץ דם, מהשמנת יתר, סוכרת ועוד מחלות שכיחות, מהווים קבוצת סיכון גדולה יותר להיתקלות באימפוטנציה וזאת משום שגופם אינו מצליח לקיים ולשמר מערך מאוזן ובריא. לשם זקפה הגבר זקוק לקלילות פיסית וגופנית, תנועתיות פנימית וחיצונית וליכולת ליצור התרגשות פנימית בכל פעם מחדש. עם השנים אנו מאבדים מיכולות אלה ולכן נדרש מאמץ פיזי גדול יותר, שלא תמיד צולח.

   

  מערך רגשי

  תחושות של פחד, חרדה, הססנות, פחד מכישלון, דיכאון, מצבי רוח משתנים ועוד יכולים להוות סיבה להופעת האימפוטנציה. אצל האדם המערך הרגשי נשלט על ידי אש החיים. במצב בו אש החיים כבויה או קטנה, האדם יצטרך לעמול קשות על מנת להגיע לזקפה. רגש התשוקה והריגוש מקורו ביסוד האש בגוף, ואש כבויה אינה מחממת ואינה יוצרת תנועה והקרנה. לכן אימפוטנציה קשורה לעתים אל המערך הרגשי של האדם.


  הכליות. מכילות את התמצית של הגוף האנושי (צילום: index open)

   

  על פי הרפואה הסינית הקלאסית, שלושת איברים עיקריים קשורים לאימפוטנציה: הכליות, הכבד והלב.

   

  הכליות מהוות את הבסיס האנרגטי הראשוני אצל האדם ומכילות את התמצית הבסיסית ביותר ממנה בנוי הגוף. מכאן שיכולת הפריון של האדם תלויה רבות בחוזק ועוצמת האנרגיה הבסיסית שלו. הכבד אחראי על הזרמת הדם והזנת השרירים בגופנו. פגיעה בכבד פירושה חוסר יכולת להניע את הדם, לרכזו באזור הגניטאלי ולהגיע לזקפה. הלב משול לקיסר ומקושר ליסוד האש. אנשים כבויים, ללא שמחת חיים, יתקשו להצית את אש התשוקה ותופעת האימפוטנציה יכולה להיות בקרבם.

   

  ומה מציעה הרפואה הסינית?

  אורח חיים ותזונה. במידה וזה אחד הגורמים העיקריים להופעת התופעה, המטפל ברפואה הסינית ינחה וידריך את המטופל כיצד עליו לשפר את איכות חייו והרגלי התזונה שלו על מנת להגיע לאורח חיים נכון ובריא. לעיתים המטופל עסוק בלשרוד על מסלול החיים ואינו נותן את הדעת כלל או באופן מספק לתחושותיו, רגשותיו וגופו.

   

  צמחי מרפא סיניים

  ההרבולוגיה – רפואת הצמחים, היא חלק מרכזי ברפואה הסינית הקלאסית. בכתבים העתיקים מוזכרים יותר מעשרת אלפים מרכיבים מעולם הצומח, החי והמינראלים, מתוכם נמצאים בשימוש שוטף בארץ כ–300 מרכיבים.

   

  אגוזי מלך – Hu-Tao Ren

  צורתם מזכירה את מבנה הכליות. ואכן, אגוזי המלך מחזקים את הצד הפעיל של הכליות. הם מזרימים אנרגיה לאזור האגן, הגניטאלי והגב התחתון ומאפשרים שיפור של נוכחות אנרגטית באזור.

   

  חילבה – Hu La Bu

  הצמח נמצא בשימוש בעיקר כצמח מאכל בקרב העדה התימנית, אך ברפואה הסינית משמש כצמח עיקרי לטיפול בסוכרת. על פי הכתבים הרפואיים הסיניים העתיקים, הצמח מחזק את הכוח הפעיל בגוף ומוכח כיעיל לטיפול בבעיות פריון של הגבר. 

   

  פרי עץ האטד – Gou Qi Zi

  הפרי ידוע ביכולתו לחזק את אספקת וזרימת הדם בכל הגוף ובעיקר באזור הגניטאלי. צורתו כצורת כדורית דם אדומה, צבעו אדום כאש, טעמו מתוק והטמפרטורה שלו נייטרלית. בסין נהוג לאוכלו כמעט בכל ארוחה משום שאינו מפר את האיזון הטבעי של הגוף.

   

  מקל הקינמון - Rou Gui

  על פי הסינים ביכולת מקל הקינמון לחמם את "אש החיים" ולעורר את התשוקה והיכולת המינית. הקינמון מומלץ לשימוש במצב בו האדם חש תחושה של קור באזור הגב התחתון, הירכיים והאגן, כאשר לקור

   מתלווה עייפות וחוסר חיוניות המתבטאת בחוסר תשוקה מינית.

   

  הג'ינסנג הסיני - Ren Shen

  הצמח המוכר ביותר בעולם צמחי המרפא הסיניים מכונה שורש האדם. ביכולתו לחזק את האדם מהשורש, שהרי יכולת האון וכוח הגברא הינה שורשית וקשורה ליצירת חיים חדשים.

   

  גלעין האפרסק

  ביכולתו לפתוח מחסומים של דם ואנרגיה בגוף במיוחד באזור הגניטאלי. הגרעין יכול לעזור גם לבעיות נשים הסובבות את המחזור החודשי. מעבר להימצאותו בבית המרקחת הסיני, ניתן גם לעשות בו שימוש ביתי: יש לחלוט גלעין אפרסק כשעה לפחות במים חמים, ולשתות את החליטה המרירה שלוש פעמים ביום. 

   

  וגם: סוס ים

  בבתי המרקחת המסורתיים בסין נמצא את סוס הים אשר על פי המסורת מחזק את כוח הגברא. סוס הים הוא החיה הזכרית היחידה שיש ביכולתה להתעבר וליצור

   חיים ולכן מקושרת לפריון ויכולה לסייע לבעיית אין אונות.

   

  הויאגרה הסינית. פורמולה בשם You Gui Wan – גלולה לשיקום הימין (הצד ימני נשלט על ידי הכוח האקטיבי של הגוף ואש החיים). פורמולה זו, הכוללת את קליפת הקינמון, הוכחה כיעילה לטיפול בבעיות פריון גבריות. 

   

  פורמולת צמחים נוספת נקראת Zan – Yu – Dan, "גלולה מיוחדת לפריון". זוהי פורמולה מורכבת ממגוון צמחי מרפא סינים וביניהם פרי הדובדבן, זרעי כרישה, פרי עץ האטד וקליפת הקינמון. צמחי מרפא אלו מעוררים את תנועת האנרגיה בגוף בכלל, ובאזור הגניטאלי בפרט.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים