שתף קטע נבחר

תביעה נגד אפריקה ישראל: "לא מונעת עישון בקניונים שלה"
לקוחות קניון רמת אביב ועובדיו מעשנים בחופשיות, טוען יעקב חורי, שתובע פיצוי של 15 מיליון שקל בעבור כל אחד מ-30 אלף המבקרים בקניון הנפגעים לטענתו מהעישון הפסיבי. בכתב התביעה נטען כי המאפרות הממוקמות בכל רחבי הקניון "קורצות" למעשן הפוטנציאלי, השילוט האוסר על עישון מוסתר, והעובדים מסרבים לאכוף את החוק

אפריקה ישראל לא מונעת עישון בקניוני החברה, כך נטען בבקשה לתביעה ייצוגית בסך 15 מיליון שקל שהוגשה הבוקר (ד') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב כנגד החברה הבת אפריקה ישראל נכסים, המנהלת את עסקי הקניונים של הקבוצה.

 

התובע, יעקב חורי, טוען באמצעות עורכי הדין, יוחי גבע, רם גורידסקי ואמיר ישראלי, כי בביקוריו בקניון רמת אביב, נחשף פעם אחר פעם, ללקוחות

הקניון המעשנים בחופשיות, בכל שטח הקניון. במקרים רבים, טוען חורי, חזה גם בעובדים של הקניון עומדים ומעשנים ללא כל הפרעה.

 

בשטח הקניון, טוען חורי "ממוקמות מאפרות רבות שכאילו אומרות למעשן הפוטנציאלי 'בוא תעשן'. בנוסף, אין בשטח הקניון שלטים בכמות מספקת על מנת ליידע את קהל הלקוחות בדבר איסור העישון. השלטים הנמצאים בקניון, ממוקמים במיקום בו ממש בלתי אפשרי לראותם". חורי טוען, כי פנה פעמים רבות לעובדי הקניון בבקשה שיורו למעשנים שלא לעשן אבל נענה בשלילה.

 

התובע מבקש לאשר את תביעתו כתביעה ייצוגית, בשם אוכלוסיית המבקרים בקניוני החברה, הנפגעת לטענתו ממדיניות אי אכיפת העישון, והנאמדת לטענתו ב-30 אלף איש. הנזקים הנגרמים לאוכלוסיה זו, בגין הפגיעה באוטונומיה, העמדה בסיכון, הנזק הבריאותי המצטבר והרגשות השליליים הנלווים לכך, נאמדים להערכת התביעה ב-500 שקל לאדם ובסך הכל 15 מיליון שקל. 

 

דובר קניוני אפריקה ישראל מסר בתגובה כי "בכל קניוני אפריקה ישראל חל איסור חמור על עישון בתחומי הקניון על פי חוקי מדינת ישראל. כשתגיע התביעה נבדוק אותה ונתייחס אליה בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "תביעה נגד אפריקה ישראל: "לא מונעת עישון בקניונים שלה""
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קניון רמת אביב - לא מונעים עישון בקניון
צילום: ריקי כהן
עו"ד יוחי גבע
צילום: דפנה מקל
מומלצים