שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הודחו ראשי מועצות טייבה, כפר-מנדא ומגדל

  החלטת השר התקבלה לאחר שמשרד הפנים בחן את התנהלותן של מספר רשויות מקומיות, על רקע משבר הלנת השכר, הקשיים הכלכליים והכשלים הניהוליים שנמצאו בהן. במקום השלושה ימונו ועדות ממונות מטעם משרד הפנים

  מדיחים את הראש: שר הפנים, רוני בר-און, הודיע היום (ד') על סיום כהונתם של ראשי המועצות של טייבה, עבד אל-חכים חאג' יחיא, של מגדל, יוסי ג'ינו, וכפר-מנדא, איבהרים עבד-אל חלים. בנוסף הוא הורה לפזר את המועצות ביישובים אלה.

   

  החלטת השר התקבלה לאחר שמשרד הפנים בחן את התנהלותן של מספר רשויות מקומיות, על רקע משבר הלנת השכר, הקשיים הכלכליים והכשלים הניהוליים שנמצאו בהן.

   

  בחודשים האחרונים זומנה שורה של ראשי רשויות, בהליך מיוחד, לשימועים בפני מנכ"ל משרד הפנים, רם בלינקוב. המלצת המנכ"ל בפני השר להדיח את ראשי המועצה, התבססה על החומר שנאסף במשרד הפנים ועל תוצאות השימועים שנעשו.

   

  בנוגע למועצה המקומית ראמה, החליט השר בהסתמך על המלצת המנכ"ל, שלא לפזר את המועצה והעומד בראשה ועניינה יידון עם קבלת נתוני רבעון ב' לשנת 2007.

   

  ממשרד הפנים נמסר כי "הליך הדחת ראשי המועצות מעביר מסר לפיו המשרד לא יסבול תופעות של חוסר אחריות ניהולית ותקציבית וכי יופעלו כל סמכויות ההתערבות, הפיקוח, הבקרה והאכיפה הקיימות בחוק כלפי אותן רשויות מקומיות אשר תחרוגנה מכללי המינהל התקין".

   

  במועצות שפוזרו ימונו ועדות ממונות מטעם משרד הפנים למילוי תפקידי המועצה והעומדים בראשה.

   

  חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) התייחס להחלטת שר הפנים ואמר כי "בר-און מבצע הדחה המונית של השלטון המקומי הערבי. זהו צעד חמור וחסר תקדים הנעשה בניגוד לרצון הבוחר. אני מקוה שבג"ץ ידחה זאת כיוון שמדובר בצעדים בלתי סבירים".

   

  בתוך כך, הודיע הוועד הארצי של ראשי הרשויות המקומיות הערביות בישראל כי יקיים מחר ישיבה דחופה במשרד הוועד בנצרת, בה יידונו בין היתר הדרכים "להתמודד עם מדיניותו של שר הפנים הממשיך לפזר את הרשויות המקומיות הערביות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים