שתף קטע נבחר

קצב: "הודיתי שחיבקתי ונישקתי מתוך חיבה"

בתגובה ראשונה בעקבות החתימה על עסקת הטיעון, אומר הנשיא היוצא משה קצב כי בשל עייפותו ומצבו, החליט להודות. "אני עייף, המשפחה שלי מרוסקת", אמר. קצב קיבל את ההחלטה לסיים את המאבק המשפטי, למרות שבני משפחתו הבהירו לו שיתמכו בו בכל החלטה. א' תגיב לראשונה על עסקת הטיעון במסיבת עיתונאים בשעה 17:00

יומו של הנשיא היוצא, שהחליט להודות חלקית: משה קצב היה שרוי במצב רוח קשה הבוקר (יום ה'). היום שבו חתם סופית על עסקת הטיעון לא היה עבורו יום של ניצחון או הצלחה. בשיחות סגורות אמר היום קצב למקורביו: "אני עייף, המשפחה שלי מרוסקת. לא היה לי כוח למאבק משפטי, אז הודיתי שחיבקתי ונישקתי מתוך חיבה". המתלוננת שהחלה את הפרשה, עובדת בית הנשיא לשעבר א', צפויה לכנס מסיבת עיתונאים בשעה 17:00 ולמסור תגובה ראשונה לעסקת הטיעון.

 

קצב הוסיף באותן שיחות כי אין לו שום ספק "שהצדק ייצא לאור יום אחד". מקורביו ששהו איתו סיפרו ל-ynet כי קצב בחר בסופו של דבר לחתום על עסקת הטיעון, רק כדי לסיים לדבריו את הסבל הרב שנגרם למשפחתו. "פניו אינן

 מאושרות", אמרו.

 

פרקליטיו של הנשיא לשעבר היו בעד קבלת הסדר הטיעון. משפחתו של קצב עמדה מאחוריו ובני המשפחה אמרו לו כי הם מוכנים "לכל דרך שבה יבחר". הנשיא השיב להם כי הוא "מעדיף לחסוך מיליונים על הגנה משפטית ולהודות במעשים אלה - שייתכן והיו מתוך חיבה".

 

בשיחות עם בני משפחתו אמר קצב עוד כי הוא עדיין מרגיש שהתקשורת עשתה בו לינץ' במהלך הפרשה, שהסתיימה לבסוף כפי שהסתיימה.

 

הנשיא לא יישב בכלא

עסקת הטיעון עצמה נחתמה רק דקות ספורות לפני שיצא היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז אל המצלמות לפני 12 בצהריים. כתב האישום יוגש לבית המשפט השלום בירושלים בשבוע הבא. העונש שהוסכם בין הצדדים יעמוד על מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננות.

 

"יוגש כתב אישום נגד הנשיא, המייחס לו שרשרת של מעשים מגונים בעובדת לשכתו במשרד התיירות, ושהם מתורגמים לעבירת פשע שעונשה המקסימלי הוא שבע שנים. בנוסף, כתב האישום יכלול עבירה של הטרדה מינית נגד מתלוננת בבית הנשיא, והטרדת עד נגד אחת המתלוננות מבית הנשיא. הנשיא יודה באמור בכתב האישום באקט של הודאה ונטילת אחריות לדברים", אמר מזוז.

 

"העונש שהוסכם היה עונש של מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננות... מעבר לכך, הנשיא יגיש את התפטרותו ליושבת ראש הכנסת כאקט של אחריות אישית

 למעשיו". מזוז סיפר כי בנוגע לאישום על חלוקת הגביעים למקורבים, תסתפק הפרקליטות בתשלום כופר של הנשיא - לקופת המדינה.

 

לגבי הטענות שנשמעו ביממה האחרונה בדבר "הצטמקותן" של ההאשמות נגד קצב, הגיב מזוז בעוקצנות: "כשהנשיא מודה, זה לא דבר של מה בכך. אם מישהו אמר שההר הוליד עכבר, אני לא מכיר עכברים כה גדולים. ממעמד של האזרח מספר אחת של מדינת ישראל - עבר הנשיא למעמד של מורשע בעבירת מין עם כל הקלון האישי והציבורי שילווה אותו. זה לא עכבר. ואם זה עכבר, איני יודע מה זה פיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב.
צילום: חגי אהרון
מזוז.
צילום: גיל יוחנן
מומלצים