שתף קטע נבחר

"אולמרט ימנה שר אוצר תוך יומיים"

מקורות בלשכת ראש הממשלה אמרו כי ההכרעה בין רוני בר-און לחיים רמון תיפול ביומיים הקרובים. כמה ממקורביו של אולמרט חוששים כי מינוי של רמון יעורר סערה ציבורית בשל הסתבכותו המשפטית, ואולם אחרים מאמינים כי "לא תהיה כל בעיה משפטית למנות את חיים לאוצר"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צפוי להכריע תוך יום או יומיים מי יהיה שר האוצר הבא של מדינת ישראל, כך אמרו אמש (שבת) ל-ynet מקורות בלשכת ראש הממשלה. על-פי המקורות, צפוי ראש הממשלה לקיים היום התייעצויות נוספות עם מקורביו לקראת ההכרעה הסופית בעניין.

 

בסוף השבוע קיים אולמרט כמה שיחות בסוגיה, ואולם הוא לא קיים התייעצויות פורמליות עם מקורביו. שני המועמדים הבולטים לתפקיד הם שר הפנים, רוני בר-און, וח"כ חיים רמון. גם השר מאיר שטרית רואה עצמו מועמד לתפקיד, אך ההתבלטות של אולמרט היא בעיקר בין רמון לבר-און.

 

בשבוע שעבר קיים אולמרט התייעצויות ראשונות עם מקורביו, שבסופן הודיע כי בכוונתו למנות שר אוצר עד יום רביעי השבוע. כמה ממקורביו של ראש הממשלה חוששים כי מינויו של רמון יעורר סערה ציבורית בשל הסתבכותו המשפטית, ואולם אחרים מאמינים כי "לא תהיה כל בעיה משפטית למנות את חיים לאוצר".

 

"להוריד את המתח בקדימה" 

בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר אמש ל-ynet: "על פי ההערכות ועל פי מצב הרוח הקיים בציבור, לא תהיה בעיה משפטית עם המינוי. בג"ץ לא יתערב בסופו של דבר בהחלטה, ולכן - מהבחינה הזאת אין מה לדאוג".

 

המקורות ציינו כי ההחלטה צריכה להתקבל במהרה "על מנת להוריד את המתח בקדימה. זה לא הוגן כלפי האנשים שממתינים להכרעות למשוך את זה עוד". יצוין כי בקדימה ממתינים להכרעה לא מעט חברי כנסת, ובהם רוחמה אברהם, יעקב אדרי, זאב בוים, יואל חסון, דוד טל, מגלי והבה ואחרים - הרואים עצמם מועמדים לקידום כזה או אחר.

 

על-פי חלק הארי של ההערכות בשבוע שעבר, בר-און ימונה לתפקיד שר האוצר, בעיקר בגלל החשש של כמה מיועצי ראש הממשלה מנזק תדמיתי וציבורי עם מינויו של רמון. אלא שראש הממשלה ביקש לבחון שוב את אפשרות מינויו של רמון לתפקיד מכמה היבטים - הן בשל רצונו של רמון להתמנות, והן בשל מחויבותו האישית של אולמרט כלפי שר המשפטים לשעבר. אנשיו של אולמרט אומרים כי עדיין לא התקבלה הכרעה, וכי לאחר כמה שיחות שנוהלו בימים האחרונים עם גורמים שונים, סיכוייו של רמון לא פחתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא תהיה בעיה". רמון
צילום: ניב קלדרון
צילום: אלכס קולומויסקי
ממתין להכרעה. בר-און
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים