שתף קטע נבחר

סופית: רמון יהיה המשנה של אולמרט

אחרי ששקל בכובד ראש את הצעותיו של ראש הממשלה, החליט רמון סופית לקבל את תפקיד המשנה לראש הממשלה. בצהריים יובא לאישור הממשלה סבב המינויים החדש - ומאוחר יותר יובא לכנסת. שאר השינויים המסתמנים: שטרית יאייש את תיק הפנים במקום בר-און שהולך לאוצר. בוים יקבל את משרד השיכון

חיים רמון לא פורש מהפוליטיקה: השר לשעבר, שחזר לאחרונה לכנסת לאחר ריצוי עונשו, ימונה בקרוב מחדש לשר בממשלה. בצהריים (יום ד') קיבל רמון את הצעותיו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והחליט להתמנות לתפקיד, למרות לבטים קשים. זאת לאחר שסירב בבוקר לקבל יחד עם תואר המשנה גם את המשרד לענייני הנגב והגליל.

 

בכיר בלשכת אולמרט אישר את הפרטים, והוסיף כי במסגרת הסבב ימונה רוני בר-און לשר האוצר כצפוי. מאיר שטרית יהיה שר הפנים וישמש גם כסגן ראש הממשלה וחבר הקבינט. באשר ליתר המינויים, ראש הממשלה אמור להיוועד עם השר זאב בוים ועם השר יעקב אדרי ולאחר מכן תצא הודעה רשמית. על פי המסתמן, שטרית יפנה את משרד השיכון לטובת שר הקליטה זאב בוים. ליעקב אדרי יוצע תיק הנגב והגליל. לרוחמה אברהם יוצע תפקיד השרה המקשרת בין הממשלה לכנסת.

 

הבוקר אמרו בלשכת אולמרט כי "סבב השרים סגור". בצהריים, סמוך לשעה 14:30, תיערך ישיבת ממשלה שבה יאושר סבב השרים, ולקראת ערב יוצגו המינויים בכנסת.

 

עוד נודע בבוקר כי חיים רמון סירב לתפקיד הנגב והגליל, והופעלו עליו לחצים כבדים להסכים לתפקיד המשנה לראש הממשלה. אתמול נועד חיים רמון עם ראש הממשלה לשיחה ארוכה, במהלכה אמר לאולמרט שאינו מעוניין בתפקיד שר והודיע: "אני מעוניין לעזוב". ראש הממשלה סירב להיענות לבקשתו ואמר: "אל תענה לי עכשיו. לך עם זה הביתה, תחזור מחר בבוקר עם תשובות. אני מציע לך לקבל את התפקידים של פרס, המשנה לראש הממשלה ותיק הנגב והגליל. זה הכי בכיר שאפשר. אם אתה לא מעוניין אני מציע לך להיות המשנה ולכהן כשר במשרד ראש הממשלה".

  

אולמרט מבקש להשאיר את רמון קרוב לקראת התקופה הפוליטית הסוערת העומדת לפניו. הוא זקוק לו לקראת פרסום הדו"ח המלא של ועדת וינוגרד, כאשר יגבר קולם של אלה המבקשים להדיח את אולמרט מתפקידו. יכולותיו הפוליטיות של רמון, קשריו הטובים עם כל שרי הקואליציה, בעיקר אלה מהעבודה, יהיו דרושים אז לראש הממשלה.

  

סירובו של רמון הביא לעיכוב בסבב השרים. לאחר שחגג אתמול את יום העצמאות בבית השגריר האמריקני בהרצליה, יצא אולמרט לסבב התייעצויות טלפוני בביתו. אנשיו הקרובים קיבלו הנחייה להתייצב בלשכה בשמונה בבוקר, כדי לשמוע את החלטותיו בעניין איוש התיקים.

פורסם לראשונה 04/07/2007 09:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים רמון
צילום: ניב קלדרון
צילום: רויטרס
מכנס את השרים. אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים