שתף קטע נבחר

הפריימריז בליכוד: בתחילת חודש ספטמבר

בנימין נתניהו, שהתייעץ עם רוב חברי סיעתו, החליט לקיים את הבחירות עוד לפני ראש השנה. סילבן שלום דרש לקיים את הפריימריז אחרי החגים, כדי שלמתמודדים יהיה זמן להתארגן

יש תאריך לפריימריז בליכוד: יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, שהתייעץ עם רוב חברי סיעתו, החליט היום (ד') כי הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו בתחילת חודש ספטמבר. יו"ר הליכוד יביא בשבוע הבא את ההצעה לאישור מרכז הליכוד. ח"כ סילבן שלום דרש בפגישה שקיים מוקדם יותר עם נתניהו לקיים את הבחירות המקדימות לאחר החגים, על-מנת לאפשר להיערך לבחירות.

 

נתניהו אמר כי הוא מעוניין שהבחירות לתפקיד יו"ר התנועה יתקיימו מוקדם יותר. לאחר הפגישה עם שלום, כינס נתניהו את חברי הכנסת של סיעת הליכוד כדי להתייעץ עמם. בישיבה הועלתה אפשרות לקיים את הבחירות כבר בחודש אוגוסט, אולם בסופו של דבר הוחלט כי מדובר במועד מוקדם מדי וכי יש לקיים את הבחירות בתחילת חודש ספטמבר.

 

יש לציין כי הבחירות אמורות להתקיים לפני ה-13 בספטמבר, תאריך בו חל ראש השנה. נתניהו עצמו דרש להקדים את הבחירות המקדימות במפלגתו "כדי שהמפלגה תוכל להתלכד ולהפנות את כל המאמצים למערכת הבחירות הכלליות".

 

מלבד נתניהו ושלום, צפוי להתמודד לראשות התנועה, גם משה פייגלין, יו"ר מנהיגות יהודית בליכוד, גוף הנחשב לימני בתוך התנועה. עם זאת, הקרב האמיתי הוא בין נתניהו לשלום. נתניהו זוכה לפי שעה לתמיכת רוב חברי סיעת הליכוד וההערכות הן כי בשל התמיכה הציבורית לה זוכה יו"ר הליכוד בימים אלה, הוא ינצח את הקרב. עם זאת, שלום מתכוון להילחם על מנת להשיג אחוזי תמיכה גבוהים.

 

בליכוד, קיים ויכוח סביב השאלה האם צריך לשריין למפסיד את המקום השני ברשימת הליכוד בכנסת, כפי שנעשה לפני הבחירות ב-2006. בכירים רבים בסיעה מתנגדים לשיריון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. פריימריז בתחילת ספטמבר
צילום: חיים צח
שלום. רצה אחרי החגים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים